Lázně se svými 5-ti bazény a dvěma tobogány délek 64 a 38 m jsou přitažlivé nejen pro malé děti. K dispozici máme 40 zážitkových elementů, proudících kanálů, masážních trysek, gejzírů, chrličů vody, masážních dýz, jeskyně a vodopád.

Bazén Romantic poskytuje kouzelný noční požitek i za bílého dne. V neposlední řadě je třeba upozornit na vodní bar, na kterém můžete sedící na barové židličce a ponořeni v teplé vodě popíjet osvěžující nápoje. Lázně jsou jedny z mála bezchlórových v Maďarsku.

Lázně v Maďarsku existovaly již za časů Římanů, ale přívodní prameny dokázali nejlépe využít teprve Turci. Dnes v Maďarsku najdete pestrou škálu terapeutických i rekreačních lázní a plováren. Relaxace a odpočinek na Vás čeká ve vyhlášených maďarských lázních s termálními prameny.

Termální lázně Györ

jsou umístěny na soutoku řek: Mosoni, Dunaje a Ráby, a zde si můžete vychutnat nádherný výhled na historické centrum města. Předchůdcem nynějších termálních lázní byly sezónně otevřené koupele, které byly postaveny podle plánů Alfréda Hajóse v roce 1931 a jsou provozovány na území téměř 5 ha i dnes. Vody z Györu již byly uvedeny ve středověkých kronikách pro jejich léčebný účinek na řadu onemocnění. Voda o teplotě 67 °C vyvěrající ze třech tepelných vrtů z hloubky 2000 metrů byla kvalifikována jako léčivá voda v roce 1978. Rekonstruované lázně k uspokojení náročných požadavků dnešní doby, byly otevřeny pro veřejnost dne 03.10.2003. Koupel e jsou vhodné pro všechny generace.

Město Györ

Györ je nádherné a barevné město na půli cesty mezi Budapeští a Vídní a předvádí obrovské množství architektonických, kulturních a přírodních pokladů. Strategické je umístění města uprostřed sítě silnic, která spojuje Györ se Slovenskem od severu,

Rakouskem od západu, jezero Balaton navazuje z jihu a Budapešť od východu.

Město je druhé nejbohatší v oblasti historických budov (mimo Budapešť) a získalo evropskou cenu v ochraně historických budov a potvrzení o rekonstrukci barokního centra města. Kostely, paláce, muzea, charakteristické rohové balkony a úzké uličky, všechny tyto připomínky historické minulosti zvou k procházce v centru města.

Sakrální památky ve městě a jeho a okolí jsou památníky svědčí o 1000 roků starém maďarském křesťanství. Sv. István (Stephan) založil biskupství Győr spolu s první diecézí již před tisíci lety. Bazilika a biskupský zámek jsou symboly křesťanství západního Maďarska.

Győr je město festivalů, přátel umění a těch, kteří touží po velmi kvalitní relaxaci a mohou zde najít atraktivní programy po celý rok.

Tato živoucí osada s dynamickým hospodářským a obchodním rozvoj nabízí skvělé možnosti i pro setkání zástupců podnikatelského života. Příroda objímá Győr podél řek. Léčivé vody, krásná krajina a kulturně-historické skvosty zdejšího prostředí: podzemní voda Szigetköz a Pannonhalma Hills lákají lidi, kteří chtějí odpočinout a relaxovat.

Strojírny Raba, kde se vyrábějí nákladní auta a železniční vagony, patří k nejúspěšnějším průmyslovým podnikům v celém Maďarsku. Město je průmyslové, ovšem v centru se nachází tolik zajímavostí, že návštěvník může rychle zapomenout na paneláková sídliště a nevzhledné továrny, jež tvoří zbytek města. Téměř veškeré turistické pamětihodnosti Rábu se rozprostírají uvnitř Belvárosu.

Jádro je památkově chráněno a automobilová doprava značně omezena a tak je velmi příjemné se centrem jen tak procházet. Rab nemá o slušné restaurace a bary nouzi. Promenáda je vždy plná zahrádek popíjejících kávu na některé z venkovních zahrádek.

Školní zájezdy do Maďarska

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: