Parfémy se zde vyrábí od 18 století. Grasse položil základ silnému průmyslu s mimořádným rozvojem, jehož jsme svědky.

Vše se zde zaměřuje a soustředí na tolik oslavovaný parfémový průmysl. Což je příjemná změna od památek, nemyslíte?

Jak to začalo?

Od 12 století se zde rozvíjí obchod s kůžemi. Zpracování kůže přináší příšerný zápach. Řešením byly parfémované rukavice, tašky a opasky. Krajina kolem města začíná být pokryta poli s květinami a nabízí městu nové vůně. Řemeslná výroba lze rozdělit do 3 sektorů – pěstitelé rostlin, květináři a výrobci parfémů.

Pěstování rostlin a zpracování

Pěstování vhodných rostlin pro výrobu parfémů vyžaduje zvláštní znalosti v různých oblastech. Nejprve musíte poznat půdu regionu, klima a botanické dovednosti. Následuje citlivý sběr a zpracování. Extrakce vonných esencí je povinný krok pro celý proces výroby. Existuje několik technik extrakce vonných látek, které zde pro jejich složitost nebudeme popisovat.

NOS neboli NEZ

Takový Nos (Nez) dokáže po 10 letech tréninku identifikovat na 3 000 pachů a trvá měsíce, než vytvoří parfém. Pochopíte proč, až se postavíte před radu miniaturních lahviček a začnete sami zkoumat různé noty – od zeleného jantaru, vanilky, hyacintu, konvalinky, okvětních lístků a santalového dřeva. Mnoho lahviček neobsahuje jen jednu, ale několik esencí, což dokonale zmate vaše čichové pozorování. Počet kombinací je závratný. Znalci musí znát mnoho vůní a vědět, jak je dát dohromady.

Workshopy

Galimard odhaluje tajemství výroby svých parfémů, které bylo donedávna veřejnosti zcela nedostupné. Nepochybně všichni sníte o tom, že si najdete svou osobní vůni. Vůně Vám připomene příjemné vzpomínky, lidi, místa a věci, které Vás oslovily. Vůně bude zcela jedinečná a odlišná od ostatních. Galimard je průkopníkem a uznávaným lídrem v tomto oboru umění od roku 1996, kdy bylo spuštěno první Studio parfémů pro veřejnost. Pohodlně se usadíte a ve varhanách před vámi objevíte 127 různých „not“ parfémů a dozvíte se, jak harmonicky kombinovat.

Díky interaktivnímu a zábavnému přístupu pochopíte architekturu parfému, který se skládá ze špičky, srdce a základu. (Top Note, Middle Note a Base Note). Odborníci vyhodnotí vaše jedinečné čichové vlastnosti a vysvětlí klasifikaci velkých rodin vůni spolu s jejich typickými složkami. Dále dostanete možnost dát průchod vaší představivosti. Vytvoříte si svou vůni pro ženu, muže nebo unisex. Z dílny odejdete s 100 ml lahvičkou personalizovanou vaším jménem.  Jedinečný vzorec je zaznamenán do databáze a můžete jej kdykoliv znovu objednat (v parfému, parfémové vodě, tělovém mléku, sprchovém gelu či difuzéru vůně).

Samozřejmostí je diplom studenta parfémů.

Galimard  - nejstarší dům parfémů

Parfumerie Galimard založená v roce 1747 je jedním z prvních domů parfémů. Jean de Galimard zásoboval dvůr Ludvíka XV olivovým olejem, pomádami a parfémy. Galimard zůstává rodinným podnikem. Bylo to v roce 1996, kdy Galimard otevřel dveře, doposud veřejnosti zavřené zavřené, pro vytváření parfémů s unikátním konceptem dílen.

Zkušení a vášniví parfuméři a jejich asistenti předávají tajemství této úžasné profese a vtáhnou vás do čichového světa Jean de Galimard.

Průkopník a lídr v této oblasti a na základě svých úspěšných zkušeností otevřel další studio v Eze, v místě se středověkou atmosférou. Fragrance Studio.

Fragonard  - vášnivé odhodlání

Krátce před první světovou válkou se Eugène Fuchs, srdcem rozený podnikatel, sveden kouzlem parfému, rozhodl se založit vlastní parfumérii na základě nového konceptu prodeje parfumérských produktů přímo turistům, kteří začínali objevovat kouzla francouzské Rivery. Parfumerie Fragonard byla otevřena v roce 1926.  Eugène Fuchs se rozhodl pojmenovat ji podle slavného malíře Grasse, Jeana-Honoré Fragonarda (1732-1806). Volba názvu vyjadřuje jeho touhu provozovat své podnikání v souladu s tradicemi.

Tento duch byl věrně udržován třemi následujícími generacemi, které řídily a stále vedou společnost. Na jejich popud se otevřely nové výrobní závody a prodejní místa v Grasse, Eze a také v Paříži.

Právě za působení Jean-Francoise Costy prošla Parfumerie Fragonard rychlou expanzí a modernizací. Jako vášnivý sběratel umění v 70. letech shromáždil velkou a jedinečnou sbírku předmětů související se starožitnými parfémy, které obohatily Fragonard a dodaly městu Grasse nový kulturní rozměr.

Dcery Jean-Françoise Costy, Agnès a Françoise, dnes řídí parfumerii a jsou stejně nadšené a zapálené jako předchozí generace a pokračující budování společnosti.

Molinard – parfém jako dědictví

Je poslední v naší zářné trojici parfémových domů. V roce 1948 otevřel Hacinthe Molinart svůj obchod v srdci Grasse. Mezi jeho klienty se dostává také královna Viktorie. Jeho vody se rychle rozšířily a těšily se mezinárodnímu úspěchu. Na počátku 20. století otevírá dům novou průmyslovou éru. Molinard otevírá dveře svého provensálského venkovského domu (současné sídlo). Zahrnuje laboratoř, muzeum, sbírku předmětů a kuriozit a obchod. Kromě svých ikonických parfémů (Habanita a Nirmala), zůstává Molinard skutečný průkopníkem ve vytvážení parfémů. Dnes podnik vede již pátá generace parfumérářů.

Zájezd na Azurové pobřeží s návštěvou parfumérie Galimard a výrobou vlastního parfému

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: