4,500 Kč, Praha

Program zájezdu


Německý dialekt, francouzský smysl pro módu vášeň pro foie gras a zelí, skvostná vína a báječné pivo. Tato země vás nechá v úžasu. V zemi živých pohádek, kde se vinice z akvarelů prolínají do přítomnosti, hrady na kopcích šeptají svá tajemství čápům, hrázděné vesnice ověnčené svěžími muškáty jako vystřižené z Disneyovských příběhů. Nejen gurmánský zájezd pro každého, kdo si rád v klidu a pohodě pochutná na některé z regionálních specialit v některé z vyhlášených hospůdek, kterou zapije světově proslulým alsaským bílým vínem.

1. den
odjezd v ranních hodinách přejezd přes ČR a SRN. Přejezd si zpestříme návštěvou Norimberku, kde nás čeká prohlídka města s průvodcem, oběd. Prostor bude také k návštěvě nejznámějších památek a atrakcí.

V Norimberku budete mít možnost navštívit:

 • Císařský hrad
 • Muzeum hraček
 • Dokumentační středisko nacismu
 • Dům Albrechta Dürera
 • Podzemní chodby

Ve večerních hodinách příjezd do Francie, ubytování v hotelu F1.


2. den
Dopoledne návštěva výrobny sýrů v Munsteru, ochutnávka a nákup sýrů. Oběd v Munsteru – typické jídlo choucroute - vydatné jídlo z kysaného zelí, uzenin, pečeného masa. Odpoledne prohlídka největšího hradu v Alsasku – Chateau du Haut Koenigsbourg. Hrad Château du Haut-Koenigsbourg je jednou z turisty nejvyhledávanější památkou v celé východní Francii.

Jde o velice rozsáhlý komplex, hrad zaujímá jeden a půl hektaru a působí opravdu impozantně. Hrad byl postaven na strategickém místě, kde se křížily důležité obchodní stezky – obilí a vína - ze severu na jih, a soli a stříbra - ze západu na východ. Za třicetileté války byl hrad značně poškozen Švédy, poté zpustl a zarostl lesem. Na konci 19. Století, kdy patřilo Alsasko Německu, se rozhodl císař Vilém II. vrátit hradu jeho dřívější slávu. Tak se podařilo dostat objekt do podoby odpovídající době třicetileté války. Postupně se Alsasko i s hradem dostalo opět do rukou Francouzů a Haut-Koenigsbourg byl vyhlášen francouzskou národní kulturní památkou. Za návštěvu stojí venkovní i vnitřní prostory hradu, krásný je i výhled na pohoří Vogézy. Následuje příjezd do hotelu a nocleh Formule 1.

3. den
Colmar – prohlídka města, především části zvané Petite Venise - Malé Benátky, odpoledne vesnice Eguisheim, návštěva vinařství, ochutnávka vín u místního vinaře, společná večeře. Nocleh Formule 1.

4. den
odjezd z Francie, návštěva vyhlášeného lázeňského města Baden - Baden, možnost návštěvy lázní. 

Navečer návrat do ČR. 

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Hostel/hotel

Snidane

Vicedenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

 • Doprava
 • Průvodce
 • Cestovní pojištění
 • 3 x nocleh
 • Ubytování Formule 1

Cena nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění
 • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: