I Budapešť je hotová muzejní a galerijní vitrína i při obyčejném toulání se městem. Nabízíme chuťovku několika (i netradičních) muzejních příležitostí, degustujte:

Maďarská národní galerie, vyčerpávající krása

Jestli hledáte (spíš pro starší studenty) pořádnou porci výtvarného umění, vezměte je sem. Umění od gotiky po současnost, úchvatná místnost s oltáři, vzácná díla nevyčíslitelné hodnoty… Jen si vymezte aspoň půlden času a nasaďte pohodlné boty. http://mng.hu/

Část sbírek národní galerie je umístěna také na Budínském hradu

Etnografické muzeum

Původně zamýšlená budova ministerstva od roku 1976 slouží Etnografickému muzeu. Je jedním z nejdůležitějších v Evvropě. Více než 200 000 etnografických objektů zahrnuje sbírku fotografií, rukopisů, lidové hudby, filmů. 

http://www.neprajz.hu/

Palác umění

Výstavy současného umění. Výrazná fasáda na Náměstí hrdinů nezůstává bez povšimnutí. 

http://www.mucsarnok.hu/

Nemocnice ve skále

Dříve zde fungovala nemocnice, dnes je zde muzeum, prezentující péči o pacienty během válečných let. Fungovala částečně i jako porodnice. 

https://www.sziklakorhaz.eu/

Semmelweisovo museum lékárnictví

Jedinečné muzeum představuje historii západní medicíny. Od starověkého Egypta až po nejnovější poznatky. 

http://semmelweismuseum.hu/

Memento park 

Soubor největších soch studené války. Sochy, památníky všech komunistických vůdců, po revoluci posbírané z celé Budapešti. Lenin, Marx, Engels. 42 uměleckých děl z období komuinismu 1945 - 1989. 

http://www.mementopark.hu/

Muzeum vojenské historie

Vyčerpávající informace pro zájemce o válečnou tématiku. 

http://www.militaria.hu/

Školní zájezdy do Maďarska

Aquincum muzeum - římské ruiny

Původně vojenský tábor, později významné město v pannonské části Římského impéria. Dnes nabízí archeologický park a základní zdi budov, muzeum a lapidárium. 

http://www.aquincum.hu/

Muzeum zemědělství

Umístěno v pohádkovém a neobyčejném hradním komplexu, který navrhl Ignác Alpárv v roce 1896. Původně sloužily budovy jako součást tisíciletých oslav. Dnes ukazuje muzeum historii zemědělství způsobem, který je v Evropě jedinečný. Uvidíte historii zemědělství, lesnictví, rybářství, myslivosti, vinařství, chovu koní. 

http://www.mezogazdasagimuzeum.hu/

Dům Teroru uvádí… nacismus & komunismus

Už samotná podoba budovy stojí zato. Desítky let nacistického a komunistického teroru v Maďarsku v jednom domě. Zatraceně výjimečný pohled na historii okupace a obsazení nacisty i později komunistickým SSSR. Odposlechy tajných služeb, propaganda… vše zabaleno do netradičního pojetí díky multimediálním prvkům a světelným efektům. Odhalte s dětmi zločin obou diktatur.

http://www.terrorhaza.hu/hu

Školní zájezdy do Maďarska

Synagoga v ulici Dohány - Velká synagoga a Maďarské židovské muzeum

jsou umístěné v jedné budově. Synagoga je jednou z nejdůležitějších památek Budapešti. Největší synagoga v Evropě, jedna z největších na světě. Monumentální stavba postavená 1859 architektem Ludwigem Forsterem. Pojme téměř 3 000 sedících. 

Muzeum čokolády, sladká tečka za výletem
Pokud děti proženete po nějaké galerii nebo historicky neveselém muzeu, odměňte je potom muzeem zcela jiného kalibru - vezměte je na čokoládu! Na míru školám je tu připraven program. Kromě vyprávění a poučení dospělý doprovod dostane okoštovat něco alkoholicky povzbudivého, děti pak kakaovou vzpruhu.

https://www.greatsynagogue.hu/

 Tropicarium, ráj vodní havěti všeho druhu

Stovky exotických zvířat na bezmála třech tisících metrů čtverečních. Hned v sousedství obchodního a nákupního centra. Pro školní výpravy ideální zakončení výletu, zn. suvenýry, McDonald a spol. jako třešnička na školním výletu.

https://tropicarium.hu/en/

Dům proslulého mága Houdiniho

Chcete-li zařadit nějaké kratší muzejní intermezzo, pak tahle volba menší děti i starší studenty potěší. Na expozici kouzelnického guru Houdiniho vám stačí hodinka, včetně 20 minutové magické show.

http://www.houseofhoudinibudapest.com/

 

Školní zájezdy do Maďarska

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: