Ve Vídni je více než 100 muzeí plných skvělých výstav. Stačí si vybrat. nalaďte na vlastní strunu objevování. Skvělých atrakcí je Vídeň plná. Od rána do večera. Od pondělí do neděle. Co třeba toto:

1. Dunajská věž

z níž máte celou Vídeň jako na dlani. S odpočinkem a lehkým jídlem v otočné restauraci. Ze 150 metrů kam oko dohlédne.

2. UNO City

srdce moderního města na Dunajem. Sídlo OSN, tajné mise, kanceláře na heslo, droby a kriminalistika rozpumpuje vaši krev v žilách.

3. A pro milovníky kriminalistiky

záhad a rébusu je tu Muzeum kriminalistiky. Kdo byl Vídeňský fantóm. Jaké je nejsyrovější podsvětí a historie slavných kriminálníků?

4. Prohlídka letiště

nebo parlamentu

5. Wiener Riesenrad - historické ruské kolo

Projížďka historickým ruským kolem Wienerriesenrad ukonejší vaše bolavé nohy a uvolní mozek z přemíry informací

Školní zájezdy do Rakouska

6. Muzeum hodin

v každou celou hodinu se rozezní 3 patra hodin. Vaše smysly rozezvučí 1200 různých hodin, hracích strojků a obrazů. Od 15 století po současnost

7. Dům hudby

interaktivní muzeum hudby v doprovodu počítačového průvodce. Poslouchejte, tvořte hudbu, dotkněte se tónů. Oblékněte si kabát věhlasných skladatelů a zkomponujte vlastní tóny.

8. Národopisné muzeum

vás vtáhne, jak do tradičního rakouského folkloru a vesnického života, tak i tradic ostatních kultur.

9. Vojenské historické muzeum

zašedlý lesk a sláva někdejší C. a K. armády a námořnictva. Uniformy, tanky, zbraně či lodě vám přiblíží doby, kdy bílé rakouské uniformy patřily k nejobávanějším v Evropě.

10. Dům moří

Nahlédněte do Domu moří v protiletadlové věži. Tří metry široké betonové stěny z 2. světové války ukrývají barevný svět mořských i sladkovodních živočichů. Jak to vypadá v tropickém pralese a jak dlouho byste přežili ve žraločí laguně?

11. Muzeum užitého umění

jak to vypadalo v domácnostech dříve. Co lidé používali, čím jedli, jak servírovali, do čeho se oblékali. Dřevo, sklo nebo spíše porcelán a stříbro?

12. Zasvěťte den Schonbrünnu

zámecké komnatě císařů, pohřebním i svatebním kočárům Habsburků, barokní zahradě s fontánami a skvělý výhledem z Glorietty

13. Muzeum císařovny Sisi

Zajímá vás život opěvované císařovny? Fikce a skutečnost? Do čeho se oblékala? Co milovala? Jaké šperky ji zkrášlovaly? Nenechte si ujít procházku rušným pozemským i posmrtným životem.

Vídeň můžete prožít pokaždé jinak. Odnést si nové prožitky a emoce. Ponořit se do nových zkušeností. Tajné mise v OSN, dějiny kriminalistiky, vyhlídky z historického ruského kola. Komponujte hudbu, objevte barevný svět moří, představujte si sami sebe v barokních komnatách a zahradách Schonbrünnu. 

Školní zájezdy do Rakouska

A ještě něco navíc

6 skvělých tržišť, kde objevíte lokální produkty

7 úžasných vyhlídek

7 charismatických kostelů ve Vídni

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: