Projížďky po křišťálovém jezeře, výjezd po jedné z nejkrásnějších alpských silnic na Orlí hnízdo. Těžba soli v solných dolech. Mozartova křtitelnice i koule. Alpské louky, soutěsky, penziony, horské masivy, pohoda a klid. Nechybí bavorské párečky a pivko.

Lodičkou na křišťálové Královské jezero, neboli Königsee

Jeho název však nepochází od slova König (král) ale od starého německého jména Kuno. Na jezeře se projedete tichou elektro lodía uslyšíte jak

se odráží ozvěna od okolních stěn masivu Watzmann. Na poloostrově Sv. Bartoloměje nezapomeňte ochutnat pstruhy, vylovené přímo v jezeře. Pokud chcete obejít jezero pěšky dokola, máte smůlu. Horské masivy padají strmě do jezera. Využijte raději lodičky. Provozuje je místní společnost. Lodě jsou ekologické a projížďka ne úžasně romantická záležitost.

Tip: Na lodičky není třeba dělat rezervace. Jezdí v krátkých intervalech a v dostatečných kapacitách. Zvolit můžete cestu na poloostrov St. Bartoloměje, nebo delší trasu na Salet. Zpáteční jízdenku nemusíte rezervovat, prostě přijďte na nástupiště a sedněte na první loď. Ale pozor: o letních víkendech se tvoří dlouhé fronty. Pohlídejte si čas poslední lodičky zpět.

Kostel sv. Bartoloměje na stejnojmeném poloostrově. Sem dojedete lodičkou za 30 minut z hlavního stanoviště v Schönau am Königsee.

Nádherná příroda a...

 

...nejčistší jezero v Německu.

Máte-li chvíli času, vydejte se až k zadnímu jezer Obersee. Výlet stojí za to. 

Nebo si vyšlápněte k ledové jeskyni. Počítejte poměrně náročnou tůru po kamenech, mezi horskými potůčky. 

Tam někde hodně vdáli je skrytá ledová jeskyně. Vzhůru do hor!

Odměna stojí za to.

Značení je jednoduché

Školní zájezdy do Německa


Orlí hnízdo - Eagles nest - Kehlstein

Sám Hitler navštívil místo párkrát. Bál se totiž výšek. Proč byla stavba započata, k jakým účelům není zcela jasné. Nebyla uzpůsobena přenocování. Spíše krátkým návštěvám. Využívala ji zejména milenka Hitlera - Eva Braunová - pro svoje návštěvy. Nejedná se o nijak rozsáhlou stavbu - což je dáno prostorem na špici hory Kehlstein.Hitlerovo Orlí hnízdo - hlavní magnet oblasti
Stavěno blízkým Hitlerovým spolupracovníkem Martinem Bohrmanem. Údajně měla být stavba darem k Hitlerovým 50 narozeninám. Samotná stavba a horská silnice jsou technickým zázrakem, který byl postaven během necelého roku. Stavba byla myšlena jako reprezentativní rezidence, pro přijímání návštěv ze zahraničí.

Dnes je v budově provozována restaurace. Budovu si pronajímá soukromý nájemce. Můžete se zde výborně najíst a kochat se skvělými výhledy.
U tohoto výletu velmi záleží na počasí. Chytnete-li nízkou oblačnost, déšť, sníh - ocitnete se na vrcholu v mléčné kaši a nevidíte ani na krok. Navíc Vám bude zima. Naopak, v letních měsících, sluneční den je k nezaplacení. Výhledy si budete dlouho pamatovat. Z jedné strany zhlížíte na Královské jezero a na druhé straně vidíte až na rakouský Salzburg.

Tip: Do restaurací je většinou vstup zdarma. Tak je to mu i na Orlím hnízdě. Je však otázkou jak se nahoru dostat. Na vysokohorskou silnici nemohou automobily ani motorky. Místní autobusová společnost RVO zde provozuje linkovou dopravu. Speciálně upravené autobusy každých 25 minut odjíždějí na vrchol hory Kehlstein a ve stejném okamžiku startují nahoře autobusy svážející turisty dolů. Za dopravu nahoru a zpět zaplatíte cca 16 euro a trvá 25 minut. Jak přijedete nahoru, u okénka si nesmíte zapomenout rezervovat zpáteční cestu dolů. Za pěkného počasí je doporučený pobyt nahoře 2 hodiny.

PS: Řidiči si v zatáčkách neberou servítky, Kinedryl se může hodit. Jinak v každém autobusu u prostředních dveří je kyblík :-)
Mohou zde však pěší. Naplánujete-li si výšlap na Orlí hnízdo za správného počasí, budete mít povedený celodenní výlet. Trekové nebo NW hůlky se mohou hodit. Trasy jsou dobře značené a poskytnou nevšední výhledy.

Pokud Vám vyjde počasí, opravdu se výhledy do okolí pokocháte. 

Na Orlím hnízdě jsem byla se skupinami mnohokrát. Na jaře, v létě, na podzim. Viděla jsem ho v dešti, ve sněhu, v záplavě slunečních paprsků. A řeknu vám...

...tenhle pohled se neomrzí

Pokud nespěcháte, udělejte si výlet soutěskou. Stačí Vám 40 minute navíc. Trasa je poměrně náročná. Chce to pevnou obuv a dobrou fyzičku.

Městečko Berchtesgaden

Se dvěma kostelíky,zámkem a mnoha útulnými kavárničkami a hospůdkami. 

Okolní vysokohorské silnice

Vyhlídkových silnic je v regionu více. Za symbolický poplatek se kocháte donekonečna. 

Školní zájezdy do Německa

Solné doly

Celá oblast je prošpikovaná solnými doly. Z většiny jsou dnes turistické atrakce. Jak se těžila sůl dříve a jak dnes. Poznáte na vlastní kůži. Sklouznete se po dřevěné skluzavce, navléknete si hornickou uniformu, projedete se po solankovém jezeře na voru a uvidíte laserovou šou. Turistická atrakce jak má být.

Tip: kupte si kombinovaný lístek do solných dolů v Berchtesgadenu s Orlím hnízdem. Ušetřená eura se mohou hodit.

Salzburg - Mozartova křtitelnice i koule 

Mozartovo rodiště i působiště. Jeho kult žije na každém kroku. Koncerty počínaje, přes pouliční umělce a zvonkohry hrající jeho melodie, koulemi konče. A propo: poznáte pravé Mozartovy koule? Řeknete: vždyť je koupíme na každé benzínce. Není to ale pravda. První, původní a tím pádem logicky i pravé (neboli echt koule) seženete pouze a jen v Salzburgu. V cukrářství značky Fürst. Na první pohled je poznáte: jsou v modro-stříbrném obalu s nápisem Fürst. Jedna kulička stojí 1,1 euro a určitě stojí za to. Skvělá čokoládovo-nugátová pralinka z nejjemnější sametové čokolády. Malých a útulných cukráren znaky Fürst najdete v Salzburgu několik.

Ze zahrad zámku Mirabel máte pevnost Hohensalzburg jako na dlani.

Pohled z druhé strany na skvostné barokní historické jádro města. 

Jedna z nejrozlehlejších středověkých pevností v Evropě. 

O víkendech v Bavorsku nepracují. Navštěvují restaurace, lázně a sportují.

O víkendu určitě neuslyšíte sekačku nebo motorovku. Klídeček a pohodička panují široko daleko. Domorodci si užívají klidu, protože vše potřebné za ně již udělali nájemné síly v týdnu. Někdo natíral ploty, jiný sekal trávu a další seděl v kanceláři. Vydělali si všichni a nezbývá než si užívat v klidu víkend. I Vás atmosféra pohltí, sednete si na kafe, na zmrzlinový pohár a pokochejte se pohledy na urostlé Němce a usměvavé Němky, nosící hrdě propracované bavorské kroje.

O tom, že se zde hodně a dobře jí, se přesvědčíte určitě rychle sami

Grilované klobásky a pivní párečky voní na dálku. Na svačinu si dejte kořeněnou pomazánku Obazda (obaztn), všudypřítomné preclíky, cibulový koláč nebo některý ze sýrů. Zalévejte bavorským pivem nebo natrpklým bylinným likérem Blutwurz. Čirá pálenka Gebirgsenzian má v Berchtesgadenu dlouhou tradici.

Školní zájezdy do Německa

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: