Údolí Wachau

Nachází se nedaleko Vídně, západním směrem. Od roku 2000 zapsáno na UNESCO. 30 kilometrů dlouhé údolí mezi městy Krems (Kremž) a Melk (česky Medlík). 

Dürnstein. Vězení anglického krále Lví Srdce 

Bývá první zastávkou. Středověké město, s úzkými uličkami, kde projedou sotva malá auta. Obchůdky, vinařství, středověké krčmy.

Nad malým městečkem se tyčí na skále ruina hradu Dürnstein. Pověst říká, že na tomto hradě byl vězněn král Lví Srdce, když jej zatkli na útěku z křížové výpravy. Byl prý nalezen zpěvákem Blondelem který začal zpívat známou melodii pod věží, kde byl vězněný král.

Barokní perlou je také kostel s klášterem uprostřed města.

Školní zájezdy do Rakouska


Tip: Děti se potřebují většinou trošku vydovádět. Doporučujeme výstup do strmého kamenitého kopce. Děti se zahřejí, na kopci si prohlédnou tajemnou zříceninu hradu a pokochají se nádhernými výhledy do okolí.

Durnstein - zřícenina hradu, skýtá krásné výhledy a příjemný výšlap

Melk. 1000 staré benediktinské opatství v barokním hávu.

Město by zajisté nezískalo svoji slávu nebýt velkolepého benediktinského opatství s monstrózním klášterem a přepychovým barokním kostelem. Tradice tohoto kláštera již více než 900 let. Mniši ze vítají turisty a ukazují historii kláštera, skvosty kostela, předvádějí své byliny v klidných a romantických zahradách. Navíc je zde škola pro 900 dětí.
Tip: Pokud půjdete do kláštera, určitě si vezměte česky mluvícího průvodce, nebo tlumočníka. Dozvíte se spoustu zajímavostí. Výhodnější je koupit vstupné kombinované do kláštera, na vyhlídkové bašty i do zahrad. Nutné objednávat pro skupiny předem.

Dětem zpestří pobyt v zahradách hledání japonské zahrady a jeho náčrt.

V zahradách mnichů v Melku najdete i tento čínský altánek

Plavba lodí. Nestačíte mačkat spoušť foťáku.


Vrchol dne určitě patří plavbě lodí. Hodinový úchvatný zážitek na luxusní lodi s restaurací a vyhlídkovou plošinou. Není třeba si však nic objednávat. Personál respektuje všechny zákazníky a je znát, že jsou rádi, že jste využili jejich loď k dopravě po krásném Dunaji. Hodinová plavba ukáže hrady, zříceniny a vesničky z jiné perspektivy. Nebudete stačit mačkat spoušť foťáku.
Zříceniny , hrady, strážní dveře a kláštery
Aggstein a pověst o loupeživém rytíři, který přepadával lodě na Dunaji. Navštívit můžete také majestátní klášter Göttweig. Strážní věže jsou po celé oblasti hojně rozeseté.

Školní zájezdy do Rakouska

Kremž

Klidné provinční romantické městečko. Rozchod na závěr dne žáci ocení. Nezapomenou tak koupit maminkám Kremžskou hořčici. Byl zde nalezen hrob ročního dítěte, starý 27 000 roků.

Historické domy v Melku

Venuše Willendorfská

V roce 1908 objevena při stavbě železnice. Velkolepý archeologický nález. Nejslavnější kus historického fondu Přírodovědného muzea ve Vídni. Soška je z vápence a je 11 cm vysoká. Její stáří je odhadováno a 20 000 - 25 000 roků.
Tip: úkol dětem může být nakreslení Venuše podle fotografií.

Festivaly, ohňostroje,vinobraní...

Oblast je bohatá na kulturní akce. Počínaje Jarem ve Wachau - ochutnávky vín, připadající na první květnový víkend. Pokračujeme slavnostmi meruněk, ohňostroji, vinobraním a podzimním křtem vín. Nezapomínáme na Maraton ve Wachau.

Víno, kremžská hořčice a jakostní meruňky

Znalci celého světa oceňují víno z Wachau jako jedno z nejlepších. Strmé vinice, směřované ke slunci a unikátní podmínky dávají dozrát těm nejlepším bílým vínům. Známé jsou také výtečné meruňky, dosahující skvělých chutí, pyšnící se oceněním Jakostní meruňka z Wachau. Z meruněk se zde dělá vše: mastičky, mýdla, kořalky, knedlíky, marmelády, čokolády, bonbony. Najdete je prostě všude.
A víte, že Kremžská hořčice je zjemňována vínem, nikoliv octem jako jiné druhy této pochutiny? Nezapomeňte si ji koupit. 

Školní zájezdy do Rakouska

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: