Trhy otevírají již od 11. listopadu 2023

1) Wiener Weihnachts Traum - vánoční trh před radnicí na náměstí Rathausplatz

11.11. - 26.12. 2023

Vánoční trh před radnice ve Vídni. Patří mezi nejpopulárnější, největší a snad i nejznámější trh.

Nejeden vídeňský občan sem zavítá po práci, aby se občerstvil horkým punčem nebo pečenými kaštany. Tyto romantické pouliční trhy mají dlouhou tradici, jejich historie v Rakousku, stejně tak jako v ostatních německy mluvících zemích sahá až do středověku. Obrovský vánoční strom, v lednu možnost bruslení v celém parku, o víkendech také nádherné vánoční koncerty, s mezinárodní účastí, na něž je vstup zdarma a dílny pro děti na radnici.O adventních sobotách bývá trh velmi přeplněný.

Otevírací doba: denně 10.00 - 22.00, pátek, sobota a neděle do 22.00

 Radnice je krásně nasvětlená. Stejně tak stromy v parku jsou osázené obrovskými svítícími lízátky, bonbony, dárečky. Jedinečná podívaná.

Celá Vídeň je před Vánocemi přenádherně nazdobená. Ulice se třpytí, blyští, svítí a poutají zrak všech nadšených turistů.

2) Vánoční trh Spittelberg. Tři uličky pro Popelku. 

16.11. - 23.12. 2023

Naprostá srdcovka. Pro fajnšmekry, kteří jsou přesyceni komerčními trhy, kde každý stánek je stejný a jde o to, prodat co nejvíce buřtů a brambor. Udělejte si čas a vydejte se do skrytých ulic nad Volkstheater (Lidové divadlo).

Skryté davům turistů odhalí se vám romantika a srdečnost stánkařů. Každý obchůdek jiný, každý stánek unikát. Uličky, podloubíčka, malá náměstíčka. 10 minut chůze od náměstí Marie Terezie. 

Vesnička ve městě, idylické ulice z doby biedermeieru, trh zaměřený na tradiční řemesla v jedinečném prostředí. Mezi stánky se střídají kavárničky a malé bary. Působivá atmosféra, více než 100 vystavovatelů, tradice více než 25 let, přivítá více než 500.000 lidí ročně. Velmi zvláštní vánoční trh připomíná procházku zimní vesnicí, pouhých deset minut chůze od historického centra Vídně. Doporučujeme pro ty, kteří mají raději menší, klidné, romantické trhy s autentickou atmosférou a nehledají tolik komerce. 

Chcete - li oddychnout, navštivte vánoční trhy na Spittelbergu. Sem chodím já, když se chci vymanit z proudících davů a užít si opravdovou náladu Vánoc. 
http://www.spittelberg.at/index.php?de_wm_weihnachtsmarkt 


 Výběr punčů a dobrot je široký. Dětský punč bez alkoholu nechybí.
 

3) Vánoční trh na náměstí Stephanplatz

V nedávných letech otevřený menší, ale útulný a koukatelný trh vedle kostela sv. Štěpána. I dnes najdete klasické produkty: ozdoby, dobroty, kaštany, víno a vysoké ceny, jako všude ve Vídni na trzích. 
 
 

Každý vánoční trh ve Vídni nabízí svůj vlastní hrneček. Za úplatu cca 3-4 euro, je návštěvníkům pronajmut, abyste si mohli vychutnat svůj kotlík punče nebo svařeného vína a poté si jej můžete buď nechat, vyměnit za čistý a nebo vrátit. Samozřejmě i záloha je Vám vrácena. Tyhle botičky jsou samozřejmě velmi poutavé a okaté. Nicméně těžko čistitelné. Doporučujeme hrnečky střízlivějšího vzhledu. 


4) Vánoční trh před zámkem Schönbrunn

18.11. - 4.1. 2023

Vánoční trhy Schonbrünn se konají v nádherném prostředí, vévodí jim velký vánoční strom před zámkem Schönbrunn. Zaměřeno na řemesla a originální dárky, ručně vyráběné vánoční dekorace a předměty z přírodních materiálů. 80 vystavovatelů. Zde jest možnost navštívit také císařské apartmány Habsburské monarchie.

Web vánočního trhu u Schonbrunnu: http://www.weihnachtsmarkt.co.at/


 5) Vánoční trh na Freyungu - Starovídeňský vánoční trh

Tento tradiční vídeňský vánoční trh se nachází na jednom z nejkrásnějších náměstí v centru Vídně, Freyung. Nabízí vynikající směs řemesla a během vánočního času také pestrý kulturní program. Trh je klidnější. 
Tip: za návštěvu stojí zdejší klášterní kostel Schottenkirche.

Web vánočního trhu na Freyungu: http://www.altwiener-markt.at/

6) Vánoční trh na náměstí Am Hof

Hned na vedlejším náměstí, vedle trhu Freyung. Tohle náměstí stojí za pozornost. Objevíte tu starou zbrojnici i hlavní budovu vídeňského hasičského sboru. Ve středu náměstí je mariánský sloup a kostel Kirche Am Hof s barokní fasádou. Kostel využívá k bohoslužbám chorvatská menšina. Dnes se na náměstí koná bleší trh každý pátek s sobotu. Dále velikonoční a vánoční trhy v daném období. Am Hof jedno z nejstarších náměstí ve Vídni. Tento adventní trh se zaměřuje na ručně vyráběné výrobky a moderní umělecká díla. Očekávejte, že zde objevíte nádherné svíčky, keramiku a keramiku, pletené oděvy, šperky, kovové předměty, řezby ze dřeva a mnohem více v romantickém ale uměleckém a tvůrčím prostředí.
 
Adresa: 1010, Am Hof, mezi Graben a Freyung
Web vánočního trhu na Am Hof: http://www.weihnachtsmarkt-hof.at/


 7) Vánoční vesnička na náměstí Marie Terezie

15.11. - 23.12. 2023

Maria-Theresien-Platz, 1010 Vídeň

Nachází se na velkém náměstí mezi dvěma hlavními muzei. Slavnostně vyzdobené stánky na trhu, stejně jako obrovské množství kulinářských požitků. Patří mezi nejnavštěvovanější trhy. Tento trh je útulný a příjemný. Hned vedle se nachází Přírodovědné a Uměleskohistorické muzeum. Do obou mají vstup děti do 19 let zdarma. Obě muzea stojí za návštěvu!

Web vánočního trhu na náměstí Marie Terezie: https://www.weihnachtsmarkt.at/

Jedinečné kouzlo dodává vánočním trhům ve Vídni sníh. Pokud si lehce padá a vše rozzáří. Třpytící se zesiluje lesk mihotajících se skvětýlek. Jelikož jsme blízko předhůří Alp, stává se nám často, že sníh ve Vídni zažijeme.

Fiakry jsou na Michaelském náměstí nebo třeba i na Náměstí hrdinů na Hofburgu. Račte se svézt. 

8) Adventní trh před kostelem Karla Boromejského - Karlsplatz

Zaměřen na autentická umělecká řemesla, nachází se v Resselově parku před Karlskirche a Technickou univerzitou. Zde naleznete demonstraci prací s kůží, kovářské práce a foukání skla. Nechybí živá zvířata pro pobavení dětí.

Web vánočního trhu na Karlově náměstí: http://www.artadvent.at/
 

 
Moc hezký trh s živými zvířátky je před kostelem Karla Boromejského na Karlově náměstí. 

9) Weihnachtsdorf im Altes AKH - ve Staré všeobecné nemocnici


Vánoční vesnička v areálu bývalé nemocnice. Okouzlí každého návštěvníka svojí útulnou atmosférou. Zdobené stánky umístěné v úzkých uličkách k nabízí řadu krásných vánočních dárků a svařené víno. Studenti ocení mnoho přilehlých barů!
Adresa :Universitaetscampus na Spitalgasse / Alserstrass

Web vánočního trhu: http://www.weihnachtsdorf.at/altes-akh/der-markt/informationen/

10) Weihnachtsdorf před zámkem Belvedere

17.11. - 23.12. 2023

Weihnachtsdorf před zámkem Belvedere je jedním z nejnovějších přírůstků na scéně vánočních trhů ve Vídni. Populární vánoční vesnička zasazená do nádherného barokního pozadí světově proslulého paláce Belvedere. Otevřené stánky na trhu nabízí tradiční zboží, ruční práce, komplikované vánoční dekorace a speciální kulinářské speciality.

Web vánočního trhu: https://www.weihnachtsmarkt.at/

11) Vánoční trh u obřího ruského (vlastně Vídeňského kola)

Tenhle trh uvítají zejména děti. Je umístěný v zábavním parku Prater. Vstup do parku je zdarma. Některé atrakce budou určitě v provozu. Zaplatíte tedy vstup na jednotlivé atrakce. Wintermarkt na Riesenradplatz je idylický vánoční market a nachází se přímo vedle Riesenradu (vídeňské obří ruské kolo) u vchodu do zábavního parku Prater. Náš tip: trh je otevřen i na Silvestra!

Adresa: 1020, Prater na Riesenradplatz

Web vánočního trhu: http://www.wintermarkt.at/wintermarkt

Největší, nejznámější a nejzářivější je bezesporu vánoční trh před radnicí ve Vídni

12) Adventmarkt před kostelem Mariahilf

Věděli jste, že nejznámější nákupní třída dostala název po krásném kostelu, který stojí zhruba v její polovině. Od samého středu města asi 15 minutek chůze do mírného kopce. Christkindlmarkt ve Vídni - nejlepší možnost jak do sebe hodit punč nebo svařáček během nákupů na MariaHilfer Strasse, jedné z hlavních vídeňských nákupních ulic. Tento trh se nachází na malém náměstí před kostelem Mariahilf, nabízí především jídlo, ale také vánoční ozdoby a originální dárky.

Adresa: 1060, Mariahilfer Strasse 55

Školní zájezdy do Rakouska

Ohřát se můžete v Přírodovědném muzeu, kam mají děti a studentí vstup zdarma!

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: