Skládáme třpytivou mozaiku školního výletu. 

V naší republice máme na 400 rozhleden, na 500 muzeí malých i velkých, nepočítaně technických památek, přírodních rezervací, okolo 1 700 hradů, zámků a zřícenin. Většina rodičů s dětmi jezdí na zásadní a známá místa. Jen málokdo si dá práci s odhalením skrytých a neméně důležitých pokladů naší země.

Rozhledny

Pěkně po svých za zaslouženým výhledem. V republice napočítáme více než 400 rozhleden a vyhlídkových věží. Jsou nápadité, moderní i památkové. Dřevěné, hradní, zámecké, zděné, železné. Mezi ty nejvyšší se řadí Žižkovská televizní věž, televizní vysílač Praděd, Ještěd, Nová radnice v Ostravě, Petřínská rozhledna, Sylvánský vrch, Bílov

Jeskyně

také máte rádi to tajemství, napětí, tmu? V republice máme dvě krasová území – Moravský kras a Český kras. Správa jeskyní ČR zve do 14-ti zpřístupněných jeskyní. Nejvíce jich najdete právě nedaleko Brna v Moravském krasu. Nejsilnější zážitek je plavba jeskyněmi po říčce Punkvě.

Jezera, rybníky, přehrady

Plavba lodí ideální na svačinku a krátký odpočinek. V létě si šplhnete, když dětem povolíte osvěžení.

Hrady, zámky – zde opatrně. Zámky některé děti řadí do kategorie nudné. Dobře vybírejte trasu.

Muzea větší i menší

volte komentovanou prohlídku. Volné pobíhání dětí po muzeu je ztráta času a hrozí ostuda či poškození exponátů. Platí pro puberťáky i menší žáčky.

Pohyb

nezbytnost pro naše dítka. Energii ventilujeme na čerstvém vzduchu. Lanová centra, stezky korunami stromů, hřiště a zábavní parky. Nabídka široká ve všech městech i krajích Česka.

Hele, ono se to hýbe.

zvířátka baví malé i velké. Sázka na jistotu. ZOO najdete v mnoha větších městech. Vyhlášená jsou ty v Praze, Jihlavě, Lešná Olomouc, Hradec Králové. 

Podzemí

Tutovka. Najdete je v mnoha našich městech a pokaždé jsou jiná.

Nejznámější podzemní labyrinty a chodby

  • Znojemské podzemí – největší systém podzemních chodeb a sklepů v ČR, má místy i 4 patra
  • Jihlava – rozlohou 50 000 km, správně nazývejme chodby, nikoliv katakomby. Má svá tajemství a dokonce i paranormální jevy.
  • Brno  - projdete se pod samotným starobylým centem města včetně Mincmistrovského sklepa, Nové radnice, Dominikánského náměstí a Zelného trhu.

Mlsáníčko

K cestování patří ochutnávání. Cestování vnímáme všemi smysly.

  • Pardubický perník je nejlahodnější široko daleko
  • Štramberské uši – vyhlášená laskomina s historií
  • Olomoucké tvarůžky – pro otrlejší nátury
  • Muzea čokolády – rozmáhají se už v mnoha městech
  • Minerální vody – kalíšky s sebou. K prohlídce lázní Luhačovice, Františkovy lázně nebo Karlovy Vary rozhodně patří ochutnávka místních minerálních vod a kyselek. Hlídejte si však doporučené množství.

Technické památky

výklad přiměřeně náročný, úspěch zaručený. Nesčetné množství památek je pod ochranou Národního památkového ústavu – vodní i větrné mlýny, doly v Ostravě a jejím okolí, papírna ve Velkých Losinách, elektrárny a továrny.

Vojna není kojná

Věřme, že války patří jen do historie. Je však třeba se z nich poučit a znát je.

Vojenské opevnění najdete podél našich hranic na mnoha místech. Těžké opevnění, dělostřelecké tvrze, pěchotní sruby, pozorovatelny, překážkové systémy. Příkladem jsou dělostřelecké tvrze: Bouda, Hanička, Stachelberg.

Sami sobě si

bez debat. Není nad to, donést mamince z výletu vlastnoručně vyrobený suvenýr, ať už je to čokoládová pralinka, perníček, ručně vyrobený papír nebo korálkový náramek.

Naučné stezky

jsou všude, jsou většinou krátké a vybavené informačními tabulemi

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: