Už je to nějaký ten pátek, co dělám průvodkyni. Když někam jedu poprvé, zpracovávám zážitky a dojmy pěkně zčerstva. Jsou to ty vzácné "wow" okamžiky prošpikované nejsilnějšími zážitky. A takhle se pokusím vám přiblížit Legoland. Rozlohou 26 fotbalových hřišť, 90 atrakcí a s modely evropských měst. Vše je dovoleno. Vše je z Lega.

Nástup a jedeme

Je 30 minut po půlnoci a my vyrážíme se školním výletem z Kamenice u Jihlavy do LEGOLANDU. Říkám si, jak to děcka zvládnou. V noci naspí pár hodin, celý den budou běhat po parku a zase zpáteční noční přejezd.
Nakládáme 50 rozespalých cestujících. Děti od 4 do 15 let a také hodně dospělých. Překvapivě rychle se uvelebili. Ještě deky a polštářky. S řidičem se známe roky, takže pohoda. Běžný pracovní cvrkot v autobuse. V kolik potřebuješ zastavit? Jak dlouhá bude pauza? Uděláme 15 minut teď nebo raději potom 45? Vše tak, aby se lidi co nejvíce vyspali a aby se dorazilo na čas. Aby byl dostatek času se protáhnout, dát si kafe a nasnídat se. Aby nikde nemuseli zbytečně čekat a měli nejlepší možný komfort. Povykládám základní informace o cestě a o autobusu,zhasínáme a vyrážíme.

Cestu doprovází zatmění měsíce

Máme pohodlný a hezký autobus. Šustí si to po dálnici potichoučku, že si říkám, jestli ještě máme motor. Párkrát se mi podaří i zamhouřit oko. Během cesty několikrát s těžkým srdcem budím rozespané osazenstvo k hygienickým pauzičkám.
S několika bdícími klienty sledujeme úžasné zatmění měsíce, který máme celou cestu jako na dlani. Mizí a zase se objevuje a nakonec je celý červený. Neskutečná podívaná.
Kolem 7 se začíná rozednívat. Dětičky procitají. Je znát, že se těší. Poslední pauzička před LEGOLANDEM. Probouzecí. Máme ještě dost času, můžeme si ji natáhnout. Řidič vaří kafe, rozdáváme si informační letáky, mapy, časopisy. Svítí sluníčko. Bude krásný den.

Mikinu, mobil, foťák. A jdeme na to.

Škola zvolila všední podzimní den. Zářijový státní svátek. Velmi dobrý tah. Poloprázdné parkoviště. Pár autobusů z Čech, pár německých aut. Park otevírá celoročně v 10 hodin. Jdu k okénku pro skupiny zařídit lístky. Odbavení poněkud trvá, než se všechno napočítá...přepočítá.
Účastníci chystají poslední věci. Mikinu navíc, kolik jídla, nic nezapomenout. Peníze, mobil, pití, fotoaparát...Mami, mám si vzít mikinu... Péťo dojez ten rohlík...Prosím Vás, kde jsou toalety... Může nám pan řidič uvařit kávu? A jedno pivečko k tomu.Horské dráhy patří k nejzábavnějším. Ty větší jsou v LEGOLANDU čtyři.

9 hodin zábavy

Odpočítávání před otevřením parku a během 10 minut jsme uvnitř. Každý má svoji vstupenku, kterou už v LEGOLANDU u jednotlivých atrakcí nepotřebujete ukazovat.
U každé atrakce obsluha. Usmívající se stylově oblečená. Kontrolují výškové a věkové limity. Upozorní, abyste si schovali sluneční brýle a nebo odložili batoh. Čekací doby minimální, protože je všední den. Super. Občerstvovací stánky pomalu otevírají.

Park je velký tak akorát.

Toalety napravo, skříňky nalevo. Čekám, obrovský areál, který nezvládnu projít za celý den a pravděpodobně se několikrát ztratím.
Opak je pravdou. Čeká mě kompaktní a přehledný areál. Ačkoliv jej přejdete za 15 minut rychlou chůzí z jednoho konce na druhý, atrakce jsou úžasně koncentrované a skvěle pochopitelně logicky uspořádané.
U vstupu do areálu najdete vše co potřebujete pěkně na jednom místě: toalety napravo, uzamykatelné skříňky nalevo, mapky na stojanech.V celém areálu hraje hudba. V safari slyším zvuky zvířat. U pirátů veselý povyk. Vždy podle daného tématu. Zvuky nejsou hlasité ani obtěžující.

LEGO studios. Pozor na létající pomeranče. />Obrovské 4D kino. Pravidelná přestavení několikrát za den. Určitě alespoň jedno absolvujte. Díky 4 D brýlím budete chytat pomeranče, uhýbat před proudem vody a protijedoucími auty. Na ceduli před kinem je rozpis filmů.
Fotokabiny. Udělejte si stylovou fotografii na počkání. 

Horské dráhy a vláčko dráhy

V každém oddělení najdete rychlejší nebo méně rychlou horskou dráhu nebo vláčko dráhu. Jednoznačně největší lákadla. Pro sportovce jsou připravená autíčka na šlapací pohon. Čím rychleji šlapete, tím rychleji jedete. U těch pomalejších si nachystejte foťáky, slouží také jako vyhlídkové jízdy. Přehlédnete celý LEGOLAND. Ty rychlejší nedoporučujeme absolvovat po obědě.


Braňte se. Jede loď pirátů. Vše dovoleno.


Na lodích jsou vodní děla. Střílejte na souš nebo po lodích. Vše je dovoleno.

Školní zájezdy do Německa

Jedna z nejpovedenějších částí.

Země pirátů. Někteří piráti už odpadli

Nasedám naivně na lodičku sama. Sotva ujedu kousek, už na mě míří nějaká děcka ze souše vodními děly a v tu ránu jsem mokrá a nemám jak se bránit. Ačkoliv mám také děla, nemám dostatečnou posádku, takže na mě míří další lidi z lodí i ti ze souše. A strefují se. A nikdo jim nic neřekne. Vše povoleno. Vystupuji jako zmoklá slepice.Nicméně zábava to opravdu byla. Musím se smát. Prostě jsem té jízdě nemohla odolat. Hned u výstupu čeká obrovský sušák, aby mě uvedlo do téměř původního stavu.


Akvárium

Zhlédnu kratší film putujícího Lego panáčka a ještě akvárium s živými rybami. Ve vodě je obří ponorka z Lega, ztroskotaný koráb i ukradený poklad pirátů.>Na vstupu do podmořského světa vítá návštěvníky ponorka />Safari
V oddělení safari si dejte pozor na hady z Lega a další zvířata Afriky. Vláčko dráha zaměřená spíše na menší děti.

Hudební vodní nástroje


Tuhle atrakci určitě neminete, protože je slyšet na dálku. Skákáním po kachličkách budete hrát na jednotlivé nástroje.

Školní zájezdy do Německa

Pozor na hady z LEGA. A na jiná zvířata v Safari

Faraoni

Zábava pro všechny. Vláček projíždí hrobkou faraonů a vaším úkolem je zaměřit a sestřelit laserovou pistolí spoustu světýlek. Není to jednoduché, protože vagonky nečekaně zatáčejí a otáčejí se do všech směrů. Jak vystoupíte, pohotově už Vám nabízejí fotografii, zachycující váš zápal boje. Nechybí dosažené skóre, abyste věděli, jak jste na tom oproti ostatním.


Vyhlídková věž. LEGOLAND jako na dlani.

Co ještě jste neviděli a kde už jste byli uvidíte z vyhlídkové věže. Minutu nahoru, otočka 360 stupňů, 50 metrů a minutu dolů.


Létající Ninjago

Snad nejdivočejší atrakce Legolandu. Jen pro silné nátury. Doporučeno s prázdným žaludkem.

Miniland. Neuvěřitelná podívaná.

Atrakce zavírají hodinu před uzavřením parku. Zbývá čas na projití a fotografie zmenšenin evropských měst, nádherně nasvícených zapadajícím sluníčkem.
Miniland předčil moje očekávání. Rozsáhlé části Benátek, Berlína, přístavu v Hamburgu, Nizozemí, zámek Neuschwanstein, Švýcarsko, Frankfurt. Největší zastoupení mají části Německa. Většina měst se pohybuje, je ozvučena a nasvícená.
Miniatury jsou dokonale propracované. Jezdící lodě, troubící auta, vlaky houkají v tunelech. V Berlíně se odehrává svatba, na letišti v Mnichově přistávají letadla a zrovna vykládají nákladní prostor. V Benátkách sledujeme rej karnevalových masek. Záchranáři vytahují oběti vrtulníkem a na druhé straně přistává UFO s mimozemšťany.
Allianz Aréna - největší budova postavená z Lega na světě. Váží 1,5 tuny!
Příznivci Star Wars si přijdou na své. Mistr Joda se svým mečem v nadživotní velikosti.
Přemýšlím, jak dlouho tohle museli budovat a podle jakých plánů asi.

Ubytování za bukem. Feriendorf.

10 minut chůze lesíkem za branami LEGOLANDU, narazíte na ubytovací kapacity. Ne ledajaké. Stylové. Ubytujete se u archeologů, rytířů nebo rovnou v královském paláci?
Nově zbudovaná prázdninová vesnice (Feriendorf). Propracovaná hřiště zaujmou děti, když budete chtít večer vydechnout nebo si vychutnat šálek kávičky. Ubytování je nabízeno i se snídaní. Parkoviště na přímo v areálu.Odpočívající turista na cestě do Feriendorf. Je jasné, že jdeme dobře


Budete bydlet v rytířském nebo královském paláci? Nebo u archeologů?Pro zkrácení volné chvíle je ve vesnici vybudované lanové centrum a několik hřiští.

Školní zájezdy do Německa


Zlevněný obchod

Nalevo za kinem je obchod, kde koupíte zlevněné zboží a lego na váhu. Otevírá kolem 12 hodiny a upřímně řečeno, tohle mě trošku zklamalo. Výběr je velmi omezený. Slevy 10 - 20% . Nicméně je možné, že během hlavní sezony zde budou mít větší výběr.

Suvenýry

Nakoupíte zde všechno v 11 obchodech. Za stejné ceny jako u nás. Stavebnice, oblečení, suvenýry. Dokonce si můžete nechat vyrobit svačinovou krabičku tvaru Lego kostečky nebo hrneček se jménem.

Hambáč od dinosaurů

Osvědčený a doporučený je Dino Grill. K porci pořádného hamburgra dostanete hranolky, omáčky a coleslaw. Měla jsem co dělat, abych to všechno spořádala. Pokud máte raději samoobslužnou restauraci, jděte do City restaurant, poblíž vchodu.
U rytířského hradu najdete palačinkárnu, se sladkými i slanými dobrotami. Nechybí čínská restaurace, pizza, opékané buřty a řízky. Vybere si každý.

Nebojte. Jídlo nedělají z Lega. 


Kafárna Café EinsteinCity restaurantZa hambáče v Dino Grill se nemusejí stydět.Chutnají výborně.

Školní zájezdy do Německa

Dětská fantazie především

Mimo horské dráhy, vláčko dráhy, bludiště, vodní atrakce a pravidelná přestavení nechybí místa podporující fantazii a hru dětí. Zde si děcka klidně sednou, podívají se na film o výrobě kostiček, dostanou úkol, nebo si složí svého panáčka a toho si mohou odnést domů.

Závěr? Dětský ráj.

Jsem unavená, ale nevyčerpaná. Vypadá to, že děti i rodiče to cítí podobně. Vracejí se s úsměvy a plnými igelitkami stavebnic Lego. Skvěle strávený den. Tohle místo prostě musí svým dětem dopřát všechny rodiče.

A ještě: 10 tipů pro hladký průběh návštěvy LEGOLANDU


1. Toalety
Před hlavním bránou a za turnikety napravo. Jinak všude v dostatečné kapacitě i čistotě.

2. Fotoreportáž na přání
U některých atrakcí Vás vyfotí a na konci si můžete koupit snímky sebe samých.

3. Vynechejte soboty
Kterýkoliv všední den je výborný. Neděle jsou v fajn. Německo má prázdniny od poloviny července do konce srpna. V tyto měsíce Legoland vítá většinu německých návštěvníků.

4. Předbíhání dovoleno
Pokud máte předbíhací náramek. Pokud přijedete v den, kdy je velká návštěvnost, u vchodu prodávají předbíhací náramky. Záloha cca 20 euro a služba je zpoplatněna. Nejlevnější stojí 15 euro navíc ke vstupnému. Na náramku si navolíte, kdy chcete jít na danou atrakci a vyhnete se frontě. Pro náramkáře jsou zvláštní vchody bez čekání. U některých atrakcí jsou o sobotách fronty minimálně 30 minut.

5. Sušáky
U atrakcí, kde se namočíte využijte obrovské sušáky. Za pár minutek jste v původním stavu.

6. Dvoudenní vstupenka je stejná jako celoroční
Jednodenní vstupenku si můžete nechat prodloužit na poplatek na dvoudenní. Jednoduše u vchodu za turnikety nalevo. Stojí tolik co dvoudenní.

7. Bezpečnost
Z bezpečnostních důvodů jsou některé atrakce omezeny s ohledem na výšku a stáří osob. Je nutné omezení respektovat. Na dodržování dohlíží obsluha.

8. Ztráty a nálezy
Hlaste na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Za poplatek 15 euro Vám budou zaslány zpět poštou.

9. Razítko na ruku
Pokud budete chtít opustit areál, nezapomeňte si požádat o razítko na ruku. Bez něj Vás dovnitř zpět nepustí.

10. Skříňky
U hlavního vchodu nalevo. Služba je placená. Vložíte 3 eura, vyjede lísteček, který nesmíte ztratit. Pomocí něj otevíráte svoji pronajatou skříňku. Pozor: počet omezen.

Školní zájezdy do Německa

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: