Tyto unikáty přežívají dodnes. S menšími či většími zásahy. Mnohé pod ochranou UNESCO. K potěše oka i duše všech, kteří je ročně navštíví. A že jich není málo. Uznejte sami, že tyto krásy opravdu stojí za vidění.

Zahradní ráj Baden u Vídně

Jedno z nejkrásnějších měst květin a zahrad Evropy. Město má dlouhou tradici vysoké zahradní kultury. Nejvíce obdivované rozáriu v Rakousku. Více než 20.000 růžových keřů ve více než 600 odrůdách. Zahrady nesoucí mnoho ocenění jsou cílem desetitisíců návštěvníků ročně. A když už dorazíte na místo, nenechte si ujít úchvatný lázeňský par s Beethovenovým chrámem či Hudebním pavilonem s letními koncerty.

www.baden.at

Vídeňská zeleň

  • Volksgarten - lidová zahrada plná růží. Růžence vstup zakázán! Veřejný park ležící na pozemcích, které jsou součástí paláce Hofburg je od roku 2001 na seznamu UNESCO.
  • Burggarten – bývalá císařská zahrada je od roku 1919 až dodnes přístupná veřejnosti. Vezměte piknikový koš a odpočiňte na zelených kobercích.
  • Schönbrunn - kombinace barokní nádhery a přírodních krás. Kouzelné zámecké zahrady s vyhlídkou na celou Vídeň a zoologickou zahradou.
  • Belvedere – nejstarší alpská zahrada na světě zařazena na seznam UNESCO. Tamní jezírko odrážející fasádu zámku, 12 000 druhů rostlin ze 6ti kontinentů, 4 000 kvetoucích alpských rostlin, 130 druhů včel vám vezmou vítr z plachet.
  • Botanická zahrada – tato univerzitní zahrada založená v roce 1754 poskytuje domov 11 500 druhů rostlin na 8 hektarech.
  • Schönbrunn ve Vídni. Vyhraďte si minimálně dvě hodiny.

Kittenbergovo zahradní dílo

Hravá zahrada, ve které je dobrá nálada zárukou. Na ploše 40 tis. m2 můžete navštívit více jak 40 ukázkových zahrad z dílny zahradníka Reinharda Kittenbergera. Zapojte všech pět smyslů a objevte zahradu květinovou, bylinkovou spirálu, zahradu asijskou i vesnickou nebo zastavte čas v zahradě pro věčně mladé.

Kittengerger

Zážitkové zahrady v Tullnu

40 různých zahradních úprav, 27 000 trvalek, 3 500 keřů, 6 000 bahenních a vodních rostlin. A nejen to. Na návštěvníky s drobotinou v zádech čekají houpací sítě či přírodní hřiště. Kdo má rád pohled z výšky, může se projít po 30m dlouhém chodníku až do korun stromů. Mix zážitků a odpočinku vskutku pro každého.

Otevírací doba: denně od 11.00-18.00 (vyjma špatné počasí)

www.diegartentulln.at

Rozpustilá zahrada Hellbrunn

Hellbrunn, letní sídlo salcburských arcibiskupů s více než desetitisícovkou návštěvníků každý rok. Důvodem návštěvy však není jen krásný zámek, ale rozpustilá zahrada plná vodních fontán a vodotrysků včetně mechanického divadla poháněného vodou.

www.hellbrunn.at

V Hellbrunnu u Salzburgu průvodce návštěvníky vždy dostane dobře ukrytými tryskami.

Školní zájezdy do Rakouska

Klášterní zahrady

Klášterní zahrady Melk, Altenburg a Zwettl jsou pevně spojeny s historií klášterů zahradnickým uměním místních mnichů.

Melk, zahrada podmaněná přírodou

Zahrada v Melku je ovlivněna hlavně stylem anglických parků. Svou dnešní divočejší podobu získal klášterní park v minulých stoletích díky střídajícím se názorům na zahradní umění a nemálo přispěl nedostatek financí na jeho údržbu.

www.stiftmelk.at

Barokní klenot Waldviertelu - klášter Altenburg

Klášter Altenburg u Hornu leží uprostřed zahrad a nedotčených lesních ploch. Pokud chcete meditovat nebo se spojit se sebou samými či Bohem, zastavte se právě zde.

www.stift-altenburg.at

Pro potěchu oka i těla, zahrada ve Zwettlu

Zahrady kláštera ve Zwettlu slouží nejen jako vzpomínka na zahradu Boží, ale také jako užitkové zahrady. Jsou zdrojem léčivých a konzumních rostlin, které si ve zpracované podobě koupíte v klášterních obchůdku.

Otevírací doba: Zahrada je volně přístupná; zahrada v křížové chodbě jen v rámci prohlídky kláštera (od Velikonoc do 31. října, denně 10.00 až 16.00 hod.)

www.stift-zwettl.at

Pojeďte s námi za zážitky i odpočinkem v zahradním zeleném hávu. Sami, s partou nebo s otiskem školního razítka.

Školní zájezdy do Rakouska

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: