Tento výraz je synonymem pro italský životní styl. Co to ale přesně znamená?

Radostný život plný jednoduchého luxusu. Je o prožívání obyčejných každodenních momentů. Italové jsou známí pro své laxní, volné tempo života. A vědí, že je důležité nebrat věci příliš vážně.

Ještě důležitější je, že vědí, kdy zpomalit tempo a odpočívat. Hodnoty italského lidu, pokud jde o potraviny, kulturu a společenský život jsou jedny z nejlepších na světě. Zřídkakdy jedí sami a pokud je čas na kávu, jednoduše se zastaví. Oběd je jedním z nejdůležitějších jídel dne a rozhodně to nebude sendvič. Musí to být těstoviny, salát a jde o to, nikdy to neuspěchat. Jídlo je v Itálii téměř posvátné. Lidé o něm mluví s úctou a toto téma se týká také mládeže. Faktem že, že Italské ženy tráví v kuchyni nadměrné mnoho času - vaření nedělního oběda, odpolední mytí nádobí - zatímco muži mají svoji odpolední siestu :-)

Toskánsko je nejlepším místem k zažití tohoto volného životního stylu.

Užijte si den jako Italové. Vychutnejte si oběd, vypijte sklenici vína s přáteli, jděte na poklidnou večerní procházku. A nezapomeňte na dostatek kávových pauziček.

Školní zájezdy do Itálie

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: