Nádherné scenérie. Kopce poseté pevnostmi a vinicemi, mohutně vzrostlé cypřiše. Toskánsko je slavné úložiště památek a zážitků. Ukážeme si skryté cestovatelské drahokamy těchto míst a vaše cesta do Toskánska se stane jedinečnou.

Florencie inspirovala mnoho malířů, spisovatelů a dalších umělců k tvorbě jedinečných děl. Poznejte, čím světové umělce uchvátila italská metropole, kolébka renesance.

Středověké ulice připomínají tisíce příběhů a kostely a muzea jsou největším světovým úložištěm renesančního umění.

Toskánsko je italský region s 3 704 152 obyvateli, který se nachází ve střední Itálii a jehož hlavním městem je Florencie. Toskánsko je známé pro svou úchvatnou krajinu, tradice, umělecké dědictví a jeho vliv na kulturu. Je považováno za rodiště italské renesance a byl domovem mnoha postav vlivných v dějinách umění a vědy. Toskánsko produkuje výtečná vína.

Pisa

hlavní město provincie Pisa v Toskánsku. Mezi nejvýznamnější památky města musí patřit slavné náměstí Piazza del Duomo, které je na seznamu památek UNESCO, s katedrálou, postavenou z mramoru ve stylu románské architektury.

Šikmá věž v Pise - na náměstí též můžeme shlédnout slavnou šikmou věž, jedná se o zvonici z 12.století, 56 metrů vysokou, která získala svůj charakteristický sklon deset let po zahájení výstavby. Ke sklonu věže došlo v důsledku poklesů jílovité půdy v časných fázích výstavby. Věž byla navržena jako jeden ze sedmi divů moderního světa.

Šikmá věž v Pise. Je krásná, fotogenická. Prostě se vám bude líbit. 

Nedostatek finančních prostředků během staletí zabránil demolici a nové výstavbě a zanechal město ve fantasticky zachovalém stavu. Záviděníhodné je portfolio dobře udržovaných románských a gotických staveb. Vzdělání je hnacím motorem v Pise již mnoho století a studenti celé Itálie soutěží o místa na elitních vysokých školách.


Město Lucca

se zalíbí každému. Ukrytá za impozantní renesanční zdí, lomené uličky, líbivá náměstí a stinné promenády ji dělají perfektní k pěší prohlídce.
Spisovatelka Stephanie Meyerová považovala Volterru za ideální místo pro náročný vkus hlavního upířího klanu planety a umístila sem část děje velmi populární knižní série Twilight.
15 věží opevněného kopce města San Gimignano připomíná středověký Manhattan. Výletníky láká citelný pocit historie, neporušené středověké uspořádání ulic a kouzlo venkovského prostředí.

Florencie

je italské město s 370 545 obyvateli, hlavní město Toskánska. Ve středověku bylo velkým kulturním, obchodním, hospodářským a finančním střediskem.

Bazilika Santa Maria Novella představuje jeden z nevýznamnějších chrámů ve Florencii, nachází se na stejnojmenném náměstí. Mramorová fasáda Santa Maria Novella je jedním z význačných děl florentské renesance.

Katedrála Svaté Marie Květné (La cattedrale di Santa Maria del Fiore)


Stavba katedrály začala na starých základech kostela Santa Reparata v roce 1296 a nyní může katedrála pojmout až 30 tisíc lidí. Obrovská katedrála je pátým největším kostelem na světě. Při své délce 153 metrů, šířce 38 metrů vyráží dech i zapřísáhlým ateistům.

Baptisterium San Giovanni

Baptisterium je křestní kaple (křtitelnice), ve městě Florencie se nachází v přední části katedrály Svaté Marie Květné, je zasvěcena svatému Janu Křtiteli, patronu Florencie.

Bazilika sv. Kříže patří k největším kostelům a ukazuje velké dílo gotického umění. Je známá také jako chrám italské slávy pro četné hrobky velkých umělců, spisovatelů a vědců.

Rodný dům Dante Alighieriho
Ve Florencii můžeme vidět též rodný dům Dante Aligheiriho, jednoho z největších básníků všech dob.

Piazza della Signoria je náměstí ve Florencii, nachází se v centrální části středověké Florencie, je ve tvaru písmene L. Nedaleko se nachází most Ponte Vecchio a Arno.

Palác Pitti – Palazzo Pitti

V paláci, který byl dříve sídlem velkovévody Toskánska a později králů Itálie, se nyní nachází několik významných sbírek obrazů a soch, uměleckých předmětů, porcelánu, nabízí krásně zachovalé historické prostředí. Nachází se zde Boboli park – jedna z nejstarších a nejpověstnějších italských zahrad.

Palazzo della Signoria, známý jako Palazzo Vecchio (Starý palác), je již více než sedm století symbolem světské moci města Florencie. Postaven na konci 13. a začátku 14. století, v průběhu času bylo předmětem mnoha rozšíření a transformace.
Jeho současná podoba je způsobena především renovací a výzdobou interiérů, které byly provedeny v polovině 16. století, aby se přizpůsobily nové funkci – vévodskému paláci.

Starý most (Ponte Vecchio) – je jedním ze symbolů města Florencie a jeden z nejznámějších mostů na světě

Galerie Uffizi (Galleria degli Uffizi) je budova ve tvaru písmene U, jedna z nejznámějších a největších galerií na světě, nachází se zde díla umělců : Giotta, Simone Martiniho, Botticeliho, Correggia, Michalanela, Caravaggia a dalších.

V Galerii Accademia se nachází slavná socha Davida umělce Michelangela Buonarroti vyrobená z mramoru , s výškou 516 cm bez podstavce.

Siena

hlavní městem provincie Siena. Historické centrum Sieny bylo vyhlášeno světovým dědictvím UNESCO. Najdeme zde náměstí Piazza del Campo, historické centrum města. Náměstí je považováno za jedno z největších evropských středověkých náměstí. Je známé pro svou krásu a architektonické památky.

Volterra

město v provincii Pisa s počtem 10 tis obyvatel. Město je proslulé těžbou a zpracováním „alabastru" - sádrovce, má pozoruhodné historické centrum

Lucca

je jedním z hlavních měst umění Itálie, známé i za hranicemi jednotlivých států pro své neporušené městské hradby, které se táhnou po obvodu historického jádra města v délce 4 223 metrů.
Město se také může pochlubit krasnými městský prostory – nejznámější je jistě náměstí Piazza dell, které bylo postaveno na troskách starověkého amfiteátru.

Benátky

obec Benátky zahrnuje jak pevninu tak ostrov. Benátky jsou považovány za jedno z nejkrásnějších měst na světě a patří spolu s lagunami na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
Nejslavnější v Benátkách je Piazza San Marco (Náměstí sv. Marka), jedno z nedůležitějších náměstí v Itálii, známé po celém světě pro svou krásu a architektonickou neporušenost.
Bazilika San Marco se nachází v samém centru města, nádherně pozlacená a zdobená mozaikami.
Mramorová fasáda pochází ze 13. století, jsou zde časté mozaiky, reliéfy a velké množství různých materiálů. Mezi slavná umělecká díla patří čtyřspřeží – bronzoví koně nejasného původu, umístění nad centrálním portálem baziliky.

Školní zájezdy do Itálie

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: