Nemusíte nikdy být v Provence, a přece můžete tento kout Francie milovat. Stačí, pokud si přečtete Horníčkovy Listy z Provence, některou z krásných knih Marcela Pagnola, Daudetovy Listy z mého mlýna nebo na sebe nechte působit kouzlo obrazů, které v této sluncem zalité krajině namaloval Vincent van Gogh, Paul Cézanne anebo náš Otakar Kubín.

A když se pak člověk v tomto kouzelném kraji opravdu ocitne, zjistí, že miloval chabý odlesk toho, co jej obklopuje. Kouzlo Provence se totiž jen těžko dá slovy vystihnout.

Co je tedy v tomto kraji jiného, zvláštního?

Především je to slunce, světlo. Kdo viděl kvetoucí slunečnice ozářené provensálským sluncem, tomu už budou vždycky naše slunečnice připadat smutné, bez lesku, bez té úžasné jásavé krásy. Dalším atributem Provence jsou barvy. Barvy, které u nás neznáme. V našich krajích nejsou až k obzoru táhnoucí se fialové lány levandule. Také stříbřitě zelená barva olivovníků je našemu oku cizí. Další vlastnost, která neodmyslitelně patří k Provence, je vůně. Nejde jen o vůni divokého tymiánu, o všudypřítomné aroma levandule či různě parfémovaných provensálských mýdel. Jde o jakousi komplexní neidentifikovatelnou a nepolapitelnou vůni, která vystupuje ze všeho a prostupuje vším.

To je vůně Provence.

Napsala paní Zdeňka Janková, průvodkyně těch nejkrásnějších zájezdů do Francie

Školní zájezdy do Francie

Vymazlené zájezdy do Francie pro veřejnost

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: