8,500 Kč, Brno

Program zájezdu

Úrodná půda neunikla prvním osadníkům. Římané zde postavili své osady a jejich fenomenální dědictví pomohlo formovat krajinu. Tradice provensálských vinic jsou tisícileté a region je okořeněný mnoha římskými památkami. Impresionisté 20. století jsou fascinováni neuvěřitelným světlem, popisujíce je jako "měkké a něžné, navzdory svému třpytu". Výsledkem jsou fenomenální umělecké odkazy: Van Gogh zde namaloval 200 olejomaleb. Levandulová pole, olivové háje, oslňující modré moře a celoroční božské světlo.

Provence je jedna z nejkrásnějších a turisticky nejatraktivnějších oblastí Francie. Je to kraj s tisíciletou historií, poutavou a rozmanitou přírodou, levandulovými poli, chutnou kuchyní a je spojená s tvorbou mnoha významných umělců - od Cézanna přes Van Gogha po Matisse.

Navštívíme Camargue - kraj v deltě Rhôny, který je utvářen říčními rameny a lagunami s mořskou vodou. Žije tu mnoho vzácných živočišných druhů, zejména mořských ptáků včetně růžových plameňáků, a také pověstní bílí koně a černí býci. Ohromeni stavebním uměním předků postojíme před nádherným mostem Pont du Gard, který nám zanechali staří Římané. Stejně můžeme obdivovat další historická místa jako Avignon, Arles, Baux de Provence a další. Vykoupat se můžeme jak na krásných písčitých plážích, tak i v řece Gard u slavného římského mostu.


1. den
odjezd v odpoledních hodinách. Nočním přejezdem pojedeme přes Německo do Francie

2. den
ráno příjezd do Le Grau du Roi. Toto rybářské městečko leží západně od deltovitého ústí Rhôny a bezprostředně sousední s přístavem Port Camargue, se kterým ho spojuje pobřežní promenáda. Centrum střediska je soustředěno kolem majáku z 19. století. Návštěvníky určitě nadchne obrovské akvárium, kde můžeme obdivovat ryby ze středomořské oblasti i z tropických moří, ale především asi 25 druhů žraloků a rejnoků. V úterý se koná v tomto městě trh, který navštívíme. Odpoledne můžeme věnovat koupání na některé z místních písečných pláží. Večer odjezd na ubytování v Tarasconu.
3. den
ráno se vydáme do malebného městečka Fontaine de Vaucluse, ve kterém žil slavný italský básník Petrarca a kde psal pověstné Sonety Lauře. Kousek za městečkem můžeme obdivovat jednu z největších vyvěraček v Evropě – ze skály zde vytéká řeka Sorgue. Odtud se přesuneme do Avignonu, který byl ve 14. století sídlem papežů, jejichž palác uvidíme na hlavním náměstí. Prohlédneme si i zbytek mostu St. Bénezeta, který je známý po celém světě díky písni „ Sur le pont d´Avignon". Poslední zastávkou tohoto dne bude slavný římský akvadukt a viadukt Pont du Gard. Most si můžeme nejen projít, ale můžeme se pod ním také vykoupat v řece Gard. Odjezd na ubytování v Tarasconu.

4. den

ráno odjedeme do Baux de Provence - opevněného hradního sídla na skalním ostrohu a zachovalého středověkého městečka. Můžeme zde obdivovat středověké uličky, nádherný výhled do kraje či navštívit obchůdek s místními výrobky. Odtud se přesuneme do Arles. V minulosti byl věhlas města takový, že se mu dokonce říkalo "galský Řím". Z římských památek je k vidění aréna, zbytky divadla a lázně. Obdivovat můžeme i úžasné středověké památky – nejvýznamnější je kostel a klášter sv. Trophima. Město je rovněž spojeno se jménem slavného malíře Vincenta van Gogha, který zde vytvořil mnoho svých obrazů. Přes město obehnané hradbami Aigues Mortes se dostaneme k moři, kde se opět můžeme vykoupat. Odjezd na ubytování v Tarasconu.

5. den
Ráno se z Tarasconu přesuneme do pobřežního městečka Saintes Maries de la Mer - letoviska v ploché krajině lagun a solných stepí. Městečko je spojeno s legendou o třech Mariích a jejich služce Sáře. Jejich relikvie jsou uloženy v románském kostele, který byl opevněn kvůli nájezdům Saracénů. Z přístavu odjedeme lodí do přírodního parku Camarque v deltě řeky Rhony. Tato rezervace UNESCO se rozkládá na téměř 150 tisících hektarech. Krajina zde má charakter bažin, mokřin, slanisek a dun. Žije zde nepřeberné množství vodního ptactva. V severní – sušší oblasti se chovají bílí koně a černí býci, kteří jsou využíváni v arénách při býčích zápasech. Po návratu je možné zbytek dne strávit koupáním na krásné písečné pláži nebo posezením v některé z mnoha kavárniček. Večer odjezd a nočním přejezdem přes SRN

6. den
návrat do nástupních míst v odpoledních hodinách.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Hostel/hotel

Vicedenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Průvodce
  • Cestovní pojištění
  • Ubytování Formule 1

Cena nezahrnuje:

  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: