Julské Alpy je největší a nejvyšší pohoří ve Slovinsku. Plocha měří 4 400 km2, větší část ve Slovinsku, menší v Itálii a pokrývají plochu mezi údolím řeky Sávy a údolí pod Lamanšským průlivem.

Hlavními vrcholy Julských Alp jsou:

  • Triglav (2 864 metrů), nejvyšší hora a symbol Slovinska
  • Škrlatica (2 740 metrů), druhá nejvyšší hora Slovinska
  • Mangart (2 679 metrů)
  • Jalovec (2 645 metrů) a další.

Triglav

nejvyšší vrchol v Julských Alpách, který měří 2 864 metrů nad mořem, je nejvyšší vrchol Slovinska. Názory na jeho původ a význam jména hory jsou rozděleny. Triglav s největší pravděpodobností odkazuje na tvar hory, hora může být pojmenována podle starého slovanského pohanského božstva Triglav – tři hlavy – nebe, země a podzemní říše – vrchol je rozdělený na tři kopce.
Z dálky můžeme vidět strukturu pouze dvoudílnou, kde Mali Triglav je druhý vrchol. Na severní straně se nachází zbytek Triglav ledovce. Triglav pohoří je ústřední součástí národního parku Triglav. Triglav je tak úzce spojen s legendou o Zlatorog.


 

Autor fotografií v článku: www.slovenia.info

Školní zájezdy na Slovinsko

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: