Právě zde se mísí německá preciznost a slovanské kouzlo. Drážďany jsou plné elegantních hradů a bohatých barokních paláců. Stálo ve středu událost  evropských dějin.

Typickou siluetu města hned tak nezapomenete. Věže, kopule kostelů a paláců na sobě nedávají znát, že v roce 1945 bylo vše zničeno bombovými útoky. Drážďany jsou hlavním městem Svobodného státu Sasko

Za rozvoj města může především Augustus II Silný, který v 18 století sponzoroval mnoho budov v Drážďanech. A to včetně Zwingeru a Frauenkirche. 

Proč do Drážďan? 

  • Uvidíte jedno z nejkrásnějších měst Evropy
  • Muzea patří k nejlepším v Německu
  • Jen malý kousek za hranicemi
  • Nedaleko do Míšně i do Berlína

Kostel Frauenkirche 

Protestantský kostel postaven v 18 století. V roce 1945 se díky bombardování a obrovskému žáru po několika hodinách kostel zhroutil. V ruinách se nacházel dosti dlouhou dobu a až v roce 1990 se začalo s jeho obnovou. Dokončena byla roku 2005. 

Zwinger 

Zhruba hodinu budete potřebovat abyste vše prohlédli ze všech stran a nafotili. Nejznámější budova Drážďan v překladu znamená parkán. Barokní komplex budov začal stavět kdo jiný, nž Augus II Silný v roce 1709. Chtěl napodobit styl francouzského krále Ludvíka XIV. Dnes jsou v prostorách umístěny Státní umělecké sbírky - Galerie starých mistrů, Sbírka porcelánu a Matematicko-fyzikální salon. 

Knížecí průvod neboli Fürstenzug

Obraz dlouhý 101 metrů a vytvořený z 25 000 míšeňských kachliček. To je snad nejokatější fasáda, jakou jste kdy viděli. Dílo je umístěné na stěně průčelí a znázorňuje průvod saských panovníků rodu Wettinů v jezdeckém průvodu. Původně bylo na fasádě sgrafito, které později nahradily právě kachličky z míšeňské porcelánky. 

Semperova opera

Nejznámější operní dvůr v Německu. Můžete se vydat nejen na divadelní představení ale také na komentovanou prohlídku s průvodcem. 

Rezidenční zámek v srdci Starého města

právě zde naleznete unikátní Státní umělecké sbírky a můžete obdivovat Kabinet mědirytin nebo Kabinet mincí či Zelenou klenbu. Zámek byl stavěn od 15. stéletí do 17. století a měl sloužit rodu Wettinů

Brühlova terasa

poetický název Balkon Evropy je promenáda s krásným výhledem na břehy řeky Labe. 

Gläserne manufaktur (Skleněná továrna) Volkswagen

Obrovské, jasně osvětlené haly vám ukážou jak se montují vozy e-Golf. Krok po kroku. Dostanete se přímo na výrobní linku a sledujete montážníky v bílých kombinézách z bezprostřední blízkosti. koukáte jim pod ruce. Zvláštní atmosféra a velmi zajímav a unikátní zážitek můžeme všem doporučit! 

Albertinum 

přestavba dokončena 2010. Právě zde se prezentuje umění od romantismu až do současnosti. 

Kostel Kreuzkirche 

Největší církevní stavba v Sasku a je využíván také jako koncertní prostor.  Z věže o výšce 92 m se můžete kochat výhledem na celé město. Tato věž unikla bombardování a zůstala zachována. 

Pevnost Königstein 

Jedna z největších horských pevnosti v Evropě. Hledejte uprostřed Labských pískovců na stolové hoře Königstein.  Už ve 12 století zde byly postaveny první kamenné stavby. V následujících stoletích byl Königstein využíván jako vojenská pevnost i vězení. 

Na skok za Popelkou na zámek Moritzburg

Všichni tento zámek poznáte. Pokud pojedete na vánoční trhy, tak budete mít možná štěstí a zachytíte jej na fotoaparátem právě tak, jak jej znáte z naší Popelky. Tedy z filmu s Libuší Šafránkovou Tři oříšky pro Popelku. Na zámku probíhá autentická výstava k pohádce, kde si můžete připomenout původní kostýmy a navíc všechny texty jsou i v češtině. 

Zámek a zahrady v Pilnitz

Před branami Drážďan se zelenají zahrady zámku Pilnitz. Právě zámecký park stojí za shlédnutí jelikož se pyšní více než 2 000 dřevinami, 600 rostlinami a je krásný v každém ročním období. 

Kdo jsou to ti Wettinové

Při procházce skrze Drážďany nemůžete nenarazit na rod Wettinů. Starý šlechtický saský rod, jehož kořeny sahají do 10. století. Příslušníci rodu se spojovali sňatky  s významnými panovnickými rody jako byli například Babenberkové, Přemyslovci či Štaufové. Přemysl Otakar II dokonce zvažoval v době, kdy ještě neměl legitimního následníka trůnu, že si ho vybere právě z rodu Wettinů. 

Nejvíce na Drážďany způsobil Augustus II Silný z albertinské větve. Vysloužil si přízvisko Silný, protože 15.2. 1711 přelomil holýma rukama koňskou podkovu a to si nechal zaprotokolovat. Drážďany přeměnil v hlavní město Saského kurfiřství a jedno z nejkrásnějších měst Evropy.

Školní zájezdy do Německa

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: