Jak jste na tom s pitným režimem? Kde se během výletu stravujete? A koresponduje to se zdravou stravou nebo do sebe naházíte, co vám přijde pod ruku?

Zdravá strava na cestách je kříž, pomyslíte si. A nebo alespoň něco o drahotě zahraničních restauračních zařízení.

Jaké možnosti se nám při stravování na cestách vlastně nabízejí:

  • Restaurace. Kromě výjimek většinou drahé. Nebo… na ně není pro vytíženost programu zkrátka čas.
  • Fastfoody. Ale přece jenom je to jídlo. Rozhodně levnější než v restauracích. A bezkonkurenčně nejméně výživné. Na chvíli vás zasytí a poté zůstanete zcela bez energie.
  • Hladovění. Pro hledače alternativních životních stylů. Pro smrtelníky k nepřežití.
  • Sousedův baťoh. Lepší alternativa hladovění. Méně dobrá pro spolucestující.
  • Vlastní zásoby a nákupy v supermarketech. Ano alternativa nám z dob minulých velmi blízká. A pro zdravé stravování ta pravá.
  • Chcete se zdravě stravovat i na cestách? Inspirujte se, jak na to:

1. Plánujte dopředu

Harmonogram výletu znáte. Víte, kde spíte, kdy si dáte volno a kde je možnost nákupu. Promyslete tedy stravování celého výletu. Co si dáte k snídani, obědu či večeři. A co když vás přepadne mlsání? Nenechávejte nic náhodě. Sami víte, kdy dostanete hlad. Pokud večeříte v 18 hodin, pravděpodobně vás přepadne vlčí hlad právě v tuto dobu. Jste připraveni nebo skončíte ve fastfoodu?

Ochutnávání a dobroty k cestování patří. O to se nesmíte ochudit  :-)

2. Kupte si chlaďák

Chladící tašku oceníte zejména ve chvíli, kdy vás netíží nedostatek volného místa. Ideální varianta do auta či autobusu. Sýry. Uzeniny. Čerstvé ovoce a zelenina. Přežijí bez úhony a přímo k nakousnutí celou dobu cestování.

3. Šťavnaté billboardy

Radši se držte volantu a koukejte na cestu. Reklamy na billboardech vás svádějí šťavnatými hamburgery a zlatavě vysmaženými hranolky. S chlazenou colou na vyhřátém parkovišti. A zrovna ve chvíli kdy máte největší hlad. Dostupné kdekoliv a kdykoliv. Nechte ruce na volantu. Chladicí tašky přece skrývá lepší dobroty, které vás nabijí energií na dlouhé cesty.

4. Proteiny pro energii a sílu

Nakupte si ořechové tyčinky, kvalitní musli tyčinky, ořechy a sýry. Ale třeba i vajíčka vařená natvrdo. Dodají sílu. Zaženou hlad. Podpoří koncentraci a pozornost při řízení.

5. Čerstvá zelenina a ovoce

Bez ní vám bude chybět energie. Šťáva. A to doslova a do písmene. Čerstvé ovoce a zelenina nasytí, napojí i osvěží. K tomu pár ořechů, kousků sýra a ideální svačinka či příloha k hlavnímu jídlu je na světě.

Ovocné trhy jsou v každém městě. Malé obchůdky s potravinami také.

6. Křupy křup

Křupavé chlebíčky, knackebroty, suchary všech druhů. S kouskem šunky, sýru a rajčete doplní síly během dne.

7. Supermarkety

Na supermarkety, malé obchůdky či zelný trh narazíte v každém městě. Nakupte ovoce či zeleninu, nápoje a něco dobrého k zakousnutí. Odeženete vlčí hlad a odoláte prvnímu okénku s pizzou.

8. Voda zdarma

Pijte vodu. A mějte ji vždy dostatek. V každém městě můžete využít řadu fontánek s pitnou vodou. Mějte po ruce svoji bandasku a pravidelně ji doplňujte.

9. Fastfoody raději vynechte

Vyhněte se fast foodu jednou provždy. Zapomeňte na hranolky, hamburgery, grilované klobásy, párky v rohlíku i pizzu. Zapomeňte na sladkosti a sladké nápoje. Jídlo z rychlého občerstvení je plné cukrů a toxinů. Místo přívalu energie vás schvátí únava i špatná nálada. A přece nechcete trávit výlet v křečích.

10. Snídaně jako základ i na cestách

Většina poznávacích výletů zahrnuje i snídani. V mnoha případech formou bufetu. Využijte, že ji pro vás někdo rád připraví a v klidu si vychutnejte. Budeme mít energii po celé dopoledne.V kufříku se neztratí. Pro případ nouze je dobré mít v kufříku zašité nějaké ty zásoby na horší časy. Pár křupavých chlebíků to v každém případě. Paštika a sardinky. Kousek vakuovaného tvrdého salámu sardinky a baby karotky. Hodit se Vám bude nožík, utěrka a lžička pro případ, že si během dne koupíte jogurt.

A že si smlsnete na pár kopečcích zmrzliny? Vychutnáte šťavnatý domácí hamburger? A zalijete je korbelem piva? Vždyť jste na dovolené. Svět se nezboří. Jezte tak, ať si užijete cestování a zážitků plní energie a zdraví.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: