Nice, France

Program zájezdu

Pokud si navíc vyberete dobu, kdy města nepraskají ve švech pod náporem turistů, a teploty nešplhají do závratných výšin, “dokonalý zážitek” na sebe nenechá dlouho čekat. Nice, Monako, vila baronky Ephrussi de Rothschild, vila Kérylos, městečko Èze, Cannes, Saint Tropez a mnohem víc vás čeká v tomto francouzském ráji.

1.den

Odjezd kolem 16. hodiny z Brna, přejezd přes Rakousko a Itálii

2.den

Ráno příjezd do Monaka. Společná procházka městem. Prohlédneme si kasino, parky před kasinem, trať Formule 1, ovocný a zeleninový trh, kde si můžeme koupit čerstvé slaďoučké ovoce, náměstí před palácem a malebné uličky starého města. Pět minut před polednem zhlédneme výměnu stráží před knížecím palácem, poté navštívíme katedrálu, kde jsou pohřbeni členové knížecího rodu Grimaldi /na hrobě tragicky zahynuvší kněžny Gracie Patricie jsou každý den čerstvé květiny/. Oceánografické muzeum, kde byl ředitelem světově proslulý mořský výzkumník Jacque-Yves Cousteau, je impozantní budova stojící přímo na útesu nad mořem. Muzeum je rozděleno na několik částí, nejnavštěvovanější je samozřejmě podmořský svět s obrovskými akvárii. Pozorovat můžete více než 4000 exponátů ryb a dalších 350 různých druhů bezobratlých živočichů. Ti, kteří již v Monaku byli, mohou navštívit knížecí palác, některé z muzeí či botanickou zahradu. Odjezd na ubytování a nocleh.

3.den

Po snídani odjezd do kamenného městečka zavěšeného na vrcholku kopce – Èze. Procházka městečkem, návštěva, botanické zahrady, která má jednu z nejúžasnějších poloh na světě s úžasnými výhledy na okolí a moře. Návštěva klenotu Azurového pobřeží – vily, kterou nechala postavit baronka Ephrussi de Rothschild a která je obklopená devíti různými typy zahrad, z nichž největší je francouzská /další: japonská, růžová, španělská, exotická.../ V paláci se nachází jedna z největších světových sbírek francouzského porcelánu, malířská díla italské renesance a nábytek z doby Ludvíka XV. Dalším skvostem pobřeží je vila Kérylos, kterou si po vzoru starořecké vily nechal postavit výstřední archeolog Theodore Reinach. Jsou zde použity výhradně ty nejluxusnější materiály – mramor, alabastr, slonová kost a další. Vila vypadá jak vystřižená z řeckého starověku, ale využívá všechny moderní vymoženosti, které jsou ale mistrně ukryty. Procházka městečkem, možnost sledování života kolem z pohodlí některé kavárničky. Odjezd na ubytování a nocleh.

4.den

Po snídani odjezd do Nice. Společná procházka přes trh na pahorek se zbytky starého hradu – Château, odkud jsou ty nejkrásnější výhledy na Andělskou zátoku a kde pochopíte, proč se toto pobřeží nazývá Azurové. Následuje procházka starým městem a osobní volno, které je možné v případě pěkného počasí využít koupáním. Pokud by počasí nepřálo nebo jste už procházku městem absolvovali, nabízí se velké množství muzeí. Největší kulturní atrakcí města je velkoryse postavené Muzeum moderního a současného umění, které má ve Francii unikátní kolekci umění 50. a 60. let, zejména amerického a evropského pop-artu. Muzeum Henriho Matisse představuje umělecký odkaz klasika moderního umění, který v Nice zemřel a odkázal městu část svého dědictví. Dále je to Chagallovo muzeum a celá řada dalších. V bistrech a restauracích můžete ochutnat soccu, což jsou cizrnové placky podobné našemu bramboráku, nebo si dát čerstvé a chutné plody moře či jinou místní specialitu. Večer odjezd z Nice do Itálie.

5.den

Přejezd přes Rakouska do ČR. Návrat do Brna v odpoledních hodinách.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Snidane

Vicedenni

Autobus

Hotel

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Ubytování
  • Průvodce
  • Cestovní pojištění
  • Snídaně
  • 2 x nocleh

Cena nezahrnuje:

  • Plavba lodí
  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: