Burácející vodopády. Zvlněné borové lesy zrcadlící se ve třpytivých jezerech. Svěží alpské louky lákají k odpočinku. Horské sluníčko se opírá do růžových tváří turistů. Temně modrá ledovcová jezera, 740 km2 bukových a smrkových lesů a alpské louky s divokými květy. 

Tatry jsou nejvyšší částí středních Karpat a patří též na UNESCO. 

Média a slavné osobnosti o Tatrách prohlašují

 • Prestižní britský deník The Quardian doporučuje Vysoké Tatry mezi 10 nejlepšími destinacemi pro dobrodružnou dovolenou v Evropě.
 • USA Today a BBC zveřejnilo video turistů, chodících po zamrzlém, křišťálově čistém jezeře. Na první pohled máte pocit, že turisté jdou po vodní hladině.
 • Francouzský Le Monde popsal Tatry jako vyhledávané místo horolezci celé Evropy. I přes relativní nízkou nadmořskou výšku jsou zde velmi náročné trasy, silné a temperamentní
 • klima.
 • V roce 2011, při své návštěvě Tater, posvětil papež Jan Pavel II horolezecké lano.
 • V roce 2008 zavítala do Starého Smokovca královna Alžběta II. Na její počest v hotelu Starý Smokovec pojmenovali Čokoládovou kuličku

Školní zájezdy na Slovensko


Protáhněte ztuhlá záda

Gino Paradise v Bešeňové. Termální lázně, které vás dostanou. Nejdelší tobogány na Slovensku. Moderní rozsáhlý areál. Slevy pro velké skupiny. Další geotermální lázně jsou ve Vrbově.

Osada, kde se zastavil čas - Vlkolínec

Tento slovenský unikát je zapsán na seznamu UNESCO již 20 let. Skanzen Vlkolínec je živou vesnicí. V původních dřevěných domech žije na 30 obyvatel. 45 původních sedláckých domků. Lidi zde žíjí bez moderních výdobytků, pro vodu chodí k potoku. Vstupné do vesnice stojí 2 eura. Můžete se i ubytovat v některé z chalup k pronajmutí. Nutná rezervace.

Koruna Spišského Podhradí

Spišský hrad je nejrozsáhlejší hradní zřícenina ve Střední evropě (41 426m2). Na seznamu UNESCO je zapsána od roku 1993.
Lonely Planet zařadili hrad mezi 500 míst, které by měl vidět každý správný cestovatel. Doporučujeme vyzkoušet noční prohlídku hradu.

Na co se cítíte? 

Na jednodenní výlet můžete vyrazit z jednoho z výchozích bodů pod horami - Tatranská Lomnica, Vysoké Tatry, Štrbské Pleso. Neváhejte vyzkoušet i vícedenní přechod. Celá řada horských chat na turistických trasách je otevřena celoročně.

Pokořte horské velikány

Kriváň, výstup na Rysy, Slavkovský štít nebo Téryho chata. To je čtyřlístek těch nejnáročnějších. Vyrazte brzy ráno. Rozptyl teplot je v Tatrách velký, proto se nespoléhejte na předpověď vysokých poledních teplot a přioblečte se. Bundu netáhnete zbytečně. Cestou se sice pořádně zapotíte, ale může vás překvapit i prudká změna počasí.
Necítíte se na vysokohorskou túru? Využijte lanovky nebo koloběžky.

Kritický třetí den

Hlava plná dojmů ze včerejšího výšlapu. Paty odřené dokrve. Svaly protestují při pohledu na zářivé štíty za oknem. Je čas na odpočinek.
Tajemné, mystické, pohádkové, černé, neprobádané...to všechno jsou přívlastky slovenských jeskyní. Jsou jich desítky a všechny stojí za návštěvu. V Tatrách a jejich okolí najdete:

 • Belianská jeskyně - ve Vysokých Tatrách jediná zpřístupněná. Patří mezi nejnavštěvovanější na Slovensku.
 • Demanovská jeskyně - trvalá ledová výzdoba, bizarní a mohutné tvary podzemních prostor.
 • Dobšinská ledová jeskyně - klenot světového dědictví UNESCO. Patří mezi nejvýznamnější ledové jeskyně na světě.
 • Važecká jeskyně - bohatá krápníková výzdoba, nálezy kostí jeskynních medvědů, vzácná fauna.
 • Bystrianská jeskyně – kouzelná živá krápníková výzdoba. Nástěnné vodopády, sintrová jezírka.
 • Domnica - nejdelší jeskyně Slovenského krasu, početné zastoupení netopýrů, bohatá sintrová výzdoba.

Zhoupněte se na laně

Překonejte strach. Vyzkoušejte svou obratnost. Dospělí i děti. Návštěva lanového parku je příjemnou zábavou pro dny odpočinku. Vyzkoušejte Veveričí lanový park, park v AquaCity Poprad nebo lanový park v Tatranskej Kotlině. Hladinu adrenalinu a koutky do úsměvu vám zvedne každý z nich.

Vyzkoušejte svoji mušku

Vyzkoušejte si střelbu z profesionálních luků na vlastní kůži. Skvělá zábava pro školní skupiny. Ve Starém Smokovci. Pro děti i dospělé.

Dnes romantika, dříve mozole starých otců

Už jste se někdy plavili na pltích? Vyzkoušet si je můžete na dvou místech v Tatrách. Historie pltnictví má na Slovensku dlouhou tradici. Pltě neboli vory řídí pltníci odění v krojích. Dříve se tyto vory používaly k přepravě zboží i osob. Postupně byly nahrazeny jinými způsoby přepravy.

Dunajec - Červený Kláštor
10km
Více zatáček, peřejí, krásná příroda.
Mnoho turistů
www.pltnici.sk

Dunajec -Majere (Pieniny)
11 km
Plavba největším kaňonem ve střední Evropě.
www.pltnictvo.sk

Váh. Strečno
7 km
Široká řeka, hrady, železnice, silnice, mosty
Méně turistů
www.plte.strecno.sk

Váh – Piešťany
9 km
www.plteszm.sk

Orava – Oravský zámek
www.plte-orava.sk

Jezero nebo pleso?

Pleso je označení pro tatranské jezero ledovcového původu. Je jich kolem 80. Teplota vody v nich dosahuje v létě maximálně 15°C. V zimě se na nich tvoří led silný 50 cm.

5 NEJ jezer Vysokých Tater

 • NEJhlubší a NEJjvětší - Velké Hincovo jezero
 • NEJvýše položené - Modré pleso
 • NEJdéle zamrzlé - Vyšné Wahlenbergovo pleso
 • NEJvětší pleso celých Tarter - Mořské oko, na polském území
 • Mezi turistické perly patří Štrbské pleso, Popradské pleso, Velké Hincovo nebo Roháčské pleso.

V Tatrách je bezpočet dalších atrakcí. Muzea, skanzeny, aquaparky, botanická zahrada, horské trojkolky, výlety lanovkami, jízda na nafukovacích kolech a další. O tom si povíme zase příště. Příjemné výletování :)

Školní zájezdy na Slovensko

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: