1,400 Kč, Brno
700 Kč, Praha

Program zájezdu

Odjezd v ranních hodinách. 

Před hranicemi s Německem si řekneme o historii Krušnohoří a společném dědictví s našimi sousedy. Odedávna se zde těžila měď, cín, stříbro olovo a železo. Region postihla stříbrná horečka v 16 století a z Krušnohoří se staly nejobydlenější hory v Evropě. Z hranic je to do Drážďan jen kousek.

Prvním bodem naší návštěvy bude Popelčin zámek Moritzburg, kde si projdeme exteriéry, projdeme se po známém schodišti a budeme pokračovat do jen pár kilometrů vzdálených Drážďan. 

Prohlídka památek města s průvodcem je proložená rozchody, aby se studenti nenudili a měli možnost poznat Drážďany také dle svého gusta. Semperova opera, Zwinger, Frauenkirche a uprostřed všeho Residenční zámek. Je toho hodně, ale vše stihneme s přehledem. 

Drážďany lze vidět kdykoliv během roku

Avšak během vánočního období se Drážďany promění v přenádherně vyzdobené, vonící, svítící, cinkající a třpytící se město. Ulicemi se šíří záře světel a vánoční hudba. Dresden Striezelmarkt - nejstarší vánoční trh v Německu otevře své brány už koncem listopadu. 

Začneme u Zwingeru. Ohromeni krásou baroka.

Ze spolupráce mezi architektem Matthausem Pöpelmannem a sochařem Balthasarem Permoserem měl vykvést velkolepý zámek, podobný tomu ve Versailles. August Silný totiž chtěl po návštěvě Paříže něco podobného. Ohromí vás jedno z nejvýznamějších barokních děl v Německu. Nyní zde sídlí světoznámá muzea a sbírky se vzácnými uměleckými díly. Galerie starých mistrů, kde je vystavena například Sixtínská madona. V jižním pavilonu je sbírka porcelánu z nedaleké Míšně. V západním rohu Matematicko-fyzikální salon.  Fotogenická budova patří mezi nejproslulejší stavby německého baroka. 

Rezidenční zámek

Mimořádný městský palác, v němž sídlila saská vláda od roku 1485 až do roku 1918.  Nyní ukrývá a svým návštěvníkům odhaluje cenné sbírky včetně Zelené klenby, kde se třpytí 3 000 předmětů ze zlata, slonoviny, stříbra i diamantů. 

Frauenkirche

Nejznámější symbol Drážďan. Zvedl se doslova z popela. Původní kostel zdobil panorama města dvě století a zhroutil se po bombovém útoku v únoru 1945. Z hromady suti byl postaven v letech 1994 až 2005. 

Semperova Opera 

Poznáte italskou vrcholnou renesanci? Autorem není nikdo jiný než Gottfried Semper. 

Albertinum

Další skvostná prezentace umění. Od romantismu do současnosti. Domov zde našla ohromující Galerie nových mistrů. 

Brühlova terasa

Projdeme se po těchto terasách, projdeme krásnou zahradu. Posoudíte sami, zda zaslouží přízvisko Balkon Evropy. 

Fürstenzug

Tento obraz je více než jen 23 000 dlaždic z míšeňského porcelánu. Zachycuje galerii předků jednoho rodu během několika staletí.

Co více zažít v Drážďanech si přečtěte zde.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Jednodenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Průvodce
  • Mapa

Cena nezahrnuje:

  • Cestovní pojištění
  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: