5,200 Kč, Brno
5,200 Kč, Praha

Program zájezdu

Bavorsko je největší spolkovou zemí Německa. Dle některých zdrojů též nejbohatší a nejrychleji se rozvíjející, druhou nejlidnatější. Najdete zde bývalá svobodná říšská města.  Bouřlivá historie zde zanechala bohaté dědictví kulturní i architektonické a země nabízí vše: nádherné hory v jižní části, kosmopolitní města a barvité festivaly a slavnosti i staré vesničky.

1. den

Zaměřeno na Řezno. Regensburg byl kdysi římským a prvním hlavním městem Bavorska. Dva tisíce let historie odkázala městu kvalitní architektonické dědictví v celém regionu, což uznala i společnost UNESCO v roce 2006. Spletité uličky plné studentu poukazují na jeho moderní tvář. 

V ranních hodinách vyrazíme od školy. 

Kolem poledne dorazíme do Řezna. Nesmíme vynechat veledůležitý obří památník Walhalla. Ohromeni se poté přesuneme do Řezna.

Začneme u Solného domu neboli Solnice. Postavena v 17 století, v minulosti skladiště soli. Projdeme se po Kamenném mostě, významné románské památce. Jedná se o nejstarší most v Německu, postaven ve 12 století. Nedaleko mostu je skvělá historická buřtárna (Wurstkuchl). Vyhlášená široko daleko. Snad budeme mít štěstí a nebude zde velká fronta. K návštěvě Řezna totiž neodmyslitelně patří ochutnávka buřtíků se zelím (šest na zelí). S návštěvou kostelů to nebudeme přehánět, ale zcela vynechat je nemůžeme, jelikož jsou ohromující. Například Katedrála sv Petra, jejíž stavba trvala 200 let a je bavorským unikátem. 

Stará radnice a patricijské věže též stojí za vidění. Stavěli si je dříve bohaté měšťanské rodiny, jako důkaz svého postavení. Čím vyšší věž, tím vyšší postavení. Ve městě se nachází celkem na 20 věžových domů.

Do programu lze zařadit také památník v Dachau. 

Ubytování 

2. den

Den věnujeme památkám v Mnichově, centru města - Altstadt, Viktualienmarkt, muzejní část, dům, kde byla podepsaná Mnichovská dohoda. 

Dnes si prohlédneme rozlehlý Olympijský park se stadionem. Můžeme vyjet na věž a pokochat se vyhlídkou, dát si svačinu a odpočinout u jezírka. Rozsáhlý olympijský areál, postavený v roce 1972 lokalizujete odevšud, podle 290 metrů vysoké televizní věžě (Olympiaturm). Areál má 3 hlavní objekty: olympijský stadion pro 65 000 diváků, olympijskou halu a plavecký bazén. Vše je zastřešeno nezaměnitelnou průhlednou střešní konstrukcí, jednou z nejoriginálnějších staveb německé architektury 20. století. Konstrukce má připomínat horské vrcholy. Hned vedle parku lze navštívit BMW Museum a BMW Welt.

Mnichov je město, kde jsou tradice a moderna v tak těsném kontaktu, jako na málo místech na světě. Pivo sice nebude hlavním bodem školního výletu, avšak celý areál Oktoberfestu stojí alespoň za okružní jízdu. Centrum města potom překvapí svou útulností a nutností je navštívit typický trh s jídlem Viktualienmarkt, kde čerstvost a kvalita hrají hlavní roli. Funguje už více než 200 let na stejném místě. Když už jsme u toho jídla, najdeme zde největší lahůdkárnu Alois Dallmayr z roku 1 700. Ty největší delikatesy a lahůdky, na které si jen vzpomenete v několika patrech. Dodáváno dříve i na královský dvůr. 

Projdeme se Rezidencí, někdejším sídlem bavorských králů. Hned vedle si všimnete Feldherrnhalle - velkolepé Síně vojevůdců.  Nezapomeneme na Starou a Novou radnici a Frauenkirche. 

Nevynecháme zásadní památku - Zámek Nymphenburg. Zasvěcen radovánkám bohyně Floy a jejích nymf. 

Mnichované jsou velkými milovníky umění. Pokud zbude čas, studenty můžeme zabavit hned několika sbírkami: 

 • Deutsches museum - Německé  muzeum -jedno z největších a nejstarších technických muzeí na světě
 • Archeologická sbírka - sbírka archeologického umění
 • Bavorské národní muzeum - 
 • Dům umění - dynamické muzeum moderního umění
 • Glyptotéka - sbírka římských a řeckých soch
 • Lenbachhaus - městská umělecká galerie
 • Městské muzeum
 • Museum Brandhorst
 • Stará pinakotéka - jedna z nejstarších a nejslavnějších uměleckých galerií na světě
 • Nová pinakotéka - kolekce německých děl od neoklasicismu až po romantismus
 • Sbírka antického umění

Ubytování

3. den

Poslední den věnujeme Salzburgu. 

Salzburg – prohlídka města -  Mirabel, Kapuzinberg, Getreidegase, Hohezsalzburg nebo Mozartův rodný dům individuálně v osobním volnu, Domplatz, Dom (křtitelnice Mozarta) – placený vstup, Rezidenční náměstí, nákup Mozartových kouli

Možnost návštěvy muzeí – doporučeno Haus der Natur či bývalé biskupské rezidence (sbírky umění)

osobní volno

návrat ve večerních hodinách

 

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Hostel/hotel

Snidane

Vicedenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

 • Doprava
 • Ubytování
 • Průvodce
 • Cestovní pojištění
 • Snídaně
 • Mapa
 • 2 x nocleh

Cena nezahrnuje:

 • Vstupné

Cestovní Pojištění

 • Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

  Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

  Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Video

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: