Ráno tam a večer zpět - jednodenní varianta školního výletu

Podyjí má své kouzlo zejména ve své dostupnosti. Pokud chcete být na večerní zprávy doma, stihnete proběhnout Znojmo, vykutat pár třpytivých polodrahokamů a závěrem protáhnout těla nenáročnou turistikou stezkou. 

Podyjí zblízka. Pusťte si amytestovou žilou

Maisau, město drahokamů se štolou s největší volnou ametystovou žílou na světě je obklopena zábavním parkem. Kutejte, dolujte, hledejte. Už máte plné kapsy? Nebo se na vás štěstěna neusmála? Nevadí. Na památku si vyberte ametyst svého srdce z místní pokladnice.

http://www.amethystwelt.at/amethyststollen/

Nejdříve se podíváte do hlubin Země, jak vlastně ametyst vzniká.

 

Poté kouknete do štoly... 

 

Samozřejmě je třeba pokoupit "suverény" 

 

a nakonec všichni nafasují kyblíky, krumpáčky a jde se kutat...


 Vykutá každý. Záruka úspěchu. Mají na to speciální fígle. A když ne - můžete si sáhnout do místní pokladnice. Avšak pozor! Odnést si může každý jen co se mu do hrsti vejde!!!

 

Školní zájezdy do Rakouska

NP Podyjí neboli Thayatall

Národní park Podyjí, ležící na jižní Moravě podél hranice s Rakouskem, je nejmenším ze čtyř českých národních parků, ale rozhodně to neznamená, že by postrádal krásu a rozmanitost. Založený v roce 1991, chrání tento park unikátní údolí řeky Dyje s jeho hlubokými meandry, skalnatými útesy a bohatou flórou a faunou.

Meandrující řeka Dyje, obklopená kopci a lesy, vytváří úchvatné scenérie, které uchvátí každého turistu.

Díky rozmanité krajině a mikroklimatům se v Podyjí vyskytuje široká škála rostlin a živočichů. Můžete zde spatřit vzácné druhy ptáků, orchidejí a dalších rostlin.

Kouzelné pohledy do údolí řeky Dyje jsou atraktivní po celý rok

Středověký hrad Hardegg

Máte raději pohodlí a procházku nebo si dáte trochu do těla s příslibem krásných výhledů na Dyji? Z Čížova nebo od Vranova? Obě cesty vás zavedou k Hardeggu, středověkému hradu tyčícímu se 500 metrů nad hraniční lávkou na rakouské straně. Za prohlídku rozhodně stojí kolekce zbraní a upomínkové sbírky na císaře Maxmiliána Mexického, obrazy z popravy či posmrtná maska.

 

ze všech stran...

Prostě jak ona dlani.

 

Zříceninu musíte samozřejmě důkladně prozkoumat ze všech stran.

 

Jeden den v Rakousku a druhý v Čechách - dvoudenní variana školního zájezdu

Za dva dny se porozhlédnete po celém Podyjí. První den vyšplhejte na zříceninu Kaja, prokutejte se ve škole k prvním amethystům, oddechněte si na Hardeggu a zakončete vyhlídkou. A na druhý nechejte prohlídku zámku a vodní elektrárny ve Vraně nad Dyjí. Dopřejte si odpočinku na vyhlídkové platbě lodí a podívejte se na poslední místo se Železnou oponou. 

Chýše s výhledem

Berou vám krásné výhledy dech? Vyšlápněte si na zříceninu hradu Kaja (česky Chýše neboli Chýje) a vychutnejte si úchvatný pohled na lesy národního parku. Až se nabažíte výhledů, probádejte palác původního středověkého hradu, kašnu, zbrojnici, kapli i hladomornu. Od zříceniny lze vyrazit na 2 hodinovou vycházku s překrásnými výhledy na nedotčené meandy řeky Dyje.

Thaya neboli Dyje

Podyjí je vlastně nejmenším národním parkem v České republice. Na dlouhou dobu byl oddělený od své rakouské poloviny ostnatým drátem, aby se dnes stal symbolem spojnice dvou zemí, symbol propojení a setkávání na dvou březích řeky Dyje. Cíl mnoha turistů, kteří prošlapou v pohorkách neporušenou přírodou s mnoha památkami. 

Květinový zámek Vranov nad Dyjí

Jedna z nejpozoruhodnějších světských staveb středoevropského baroka. Rozkvět zažil Vranov až za držení polských Mniszeků, kteří se zasadili o výrobu kameninového zboží v místní továrně. Přeneste se do baroka a nechte se okouzlit živou zelení, která doplňuje autentický interiér.

https://www.zamek-vranov.cz/cs

Pohádkový Bítov

Máte rádi pohádky?Pak navštivte hrad Bítov stojící na Vysoké skále v zákrutě řeky Želetavky. Hrdý obránce opředen mnoha pověstmi. Přijďte si poslechnout třeba tu “O šílené rybářce”, “Jak polákovi spadla hlava” nebo “O padajícím knězi”. Vyberte si ze čtyř prohlídkových okruhů. Nudit se rozhodně nebudete.

Hrad Bítov 

Školní zájezdy do Rakouska

Vodní elektrárna Vranov nad Dyjí

Jste přesyceni historií? Z krás přírody už vás bolí nohy? Co takhle návštěva elektrárny? Vodní dílo, které zkrotilo Dyji. Prohlédněte si velín, turbíny a nasajte informace při prohlídce technického zázemí. Ideální pro školní výlety. Zcela zdarma.

http://www.elektrarna-vranov.cz/

Na výlet plavmo

Elegantní vyhlídkové lodě brázdící vody Vranovské přehrady vám z jiného úhlu představí majestátní Vranovský zámek, Bítovský hrad i blízký Cornštejn. Tak kterou hrdou krasavici si vyberete? Valentýnu, Viktorii nebo snad Poseidon?

Železná opona v Čížově

Věřte, že je to poslední místo, kde uvidíte železnou oponu a kde na vás z ostnatého drátu z vysokým napětí zamrazí až konečcích prstů.

Zřícenina Cornštejn

Jste romantik tělem i duší? Připište si do itineráře zříceninu hradu Cornštejn, která je řazena mezi nejromantičtější místa jižní Moravy. A protože příklady varují tak si vyslechněte pověst O bílé paní, která skočila z okna nebo O sudu plném zlata, který se vynořuje ze studny na květnovou neděli.

Nový Hrádek u Lukova

Němý svědek válečných dějin obklopený jedinečnou přírodou národního parku Podyjí.

Hrad Nový Hrádek 

Zámek Reugers v Riegersburgu

Barokní zámek hraběte Khevenhüllera. Idylické místo, ve kterém několikrát přenocovala Marie Terezie. Prohlédněte si funkční panskou kuchyň i nejstarší psí hřbitov v Rakousku. Nebojte se, prohlídky jsou v češtině.

https://www.schlossruegers.at/

Rozhodnete-li se na vyrazit na otočku nebo na celý víkend, věřte, že Podyjí podmaní jak turistu, tak milovníka historie.

Školní zájezdy do Rakouska

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: