Nenechte si ujít kouzelné zahrady, palmový skleník či nejstarší existující ZOO na světě. Malí, velcí, s průvodcem nebo sami...nikdo se nebude nudit! Na jednodenní školní výlet naprosto ideální lokalita.

O původu názvu zámku se vypráví legenda. Je o panovníkovi, který se procházel lesem.

Narazil na křišťálovou studánku a zvolal: „Ó jak krásný pramen...“ (Schoner Brunnen). Studánku najdete v Schönbrunnu i dnes. A mnohé další krásy.

6 lákadel zámku

  • velkolepé sídlo Habsburků, využívané jako letní rezidence
  • 1440 místností a 200 kuchyní, 45 můžete vidět na vlastní oči
  • stavba na seznamu UNESCO od roku 1960
  • pracovní stůl i smrtelné lože Františka Josefe I
  • bohatě zdobené apartmány Marie Terezie
  • jak se na zámku žilo – kde císaři uléhali, snídali, modlili se a odpočívali

Kousek od centra Vídně. Dojdete k němu za hodinku pěšky po ulici Mariahilfer Straße.

Nechte se pohltit krásou Schönbrunnských zahrad

Zahrady byly veřejnosti otevřeny v roce 1779. Široké promenády protkané ornamentálními záhony. Monumentální fontány. Dech beroucí kombinace krás láká k procházce.

Královna zahrad - Neptunova fontána

Velkolepé sousoší Neptuna z mramoru, obklopeného vílami a bohyní Thesis, je perlou císařských zahrad. Celá družina je doprovázena mytologickými postavami Tritonů. Neptun symbolizuje monarchy kontrolující osudy svých národů. Fontána byla postavena v roce 1776.

Římské ruiny

Studenti, kteří vidí tuto fontánu, jsou většinou překvapeni a říkají: „Co to je za trosky?“ A mají pravdu. Fontána opravdu vypadá jako ruina nebo nedokončená budova. V 18. století byly umělé zříceniny moderní. Tento typ umění byl původem z Anglie. Habsburkové si mysleli, že jejich říše bude nástupcem padlé svaté říše římské. Tímto chtěli vyjádřit svoji nadřazenost nad Římem.                    

Fontána bohů - Obelisk

Trojlístek fontán v zahradách Schönbrunnu doplňuje fontána Obelisk. Fontána představuje jeskyni osídlenou bohy řek. Dominuje jí velký obelisk v jejím středu, který nesou 4 želvy – symbol stability. Na obelisku jsou vyryty hieroglyfy. Jsou fiktivní, nikdy nebyly rozluštěny.

Studánka, která dala místu své jméno

Místo, po němž je pojmenovaný celý areál. Nenápadná, skrytá stavba se studánkou je zdobena krápníky, girlandami a snopy rákosí. Kamenná deska na stěně připomíná objevení pramene císařem Matyášem.

Sochy v zahradách a pověsti o bozích

V zahradách se nachází množství krásných soch. Představují mytologické nebo historické postavy. Každá socha má svůj příběh. Truchlící Artemis, Bruttus a Lucretia,... . Celkem je jich 32.

ZOO: Zahrada se šťastnými zvířaty

Zoologická zahrada Schönbrunn ve Vídni je nejstarší existující ZOO na světě. Byla otevřena v roce 1752. Dodnes se hrdě řídí mottem: „Schönbrunn je zoologická zahrada se šťastnými zvířaty.“ Již 4x byla zvolena nejlepší zoologickou zahradou v Evropě. Rozhodně stojí za návštěvu.

Od kruté zimy až po tropy. Palmenhaus

Palmový skleník je stavba, jedinečná svou konstrukcí i obsahem. Představuje tři klimatické zóny: zimní, středomořskou a tropickou zahradu. Skleník je obrovský. I přes svou šířku 113 m a výšku 28 m však působí vzdušně.

K Vídni neodmyslitelně patří fiakry a kočáry

Pouštní dům

Naproti palmového skleníku se nachází Wüstenhaus neboli Pouštní dům. Byl postaven pro císaře Františka Josefa I a jeho cenné botanické sbírky. Jeho návštěvou získáme možnost okusit životní prostředí v pouštních oblastech Afriky, Asie a Ameriky. Botaniky zaujme jedinečná sbírka kaktusů.

Wagenburg. Kočáry císařské rodiny

Wagenburg přestavuje ukázku vozového parku vídeňského dvora. V muzeu císařských kočárů narazíte na pohřební, korunovační i svatební kočáry. Zajímavostí je kočár, ve kterém vezli zesnulou Sisi. Vše je doplněno unikátními fotografiemi, jezdeckými šaty a bičíky.

Tip: Děti a studenti vstup zdarma!

Tento pohled se Vám naskytne pokud dojdete až ke Gloriettě

Štrůdlová show

Máte rádi štrůdl? Chcete se naučit péct ten pravý vídeňský? Sledujte na vlastní oči, jak se to dělá. Můžete i ochutnat. Show je součástí prohlídky. Výklad probíhá v angličtině a němčině.

Zahrady korunního prince

Soukromá zahrada korunního prince Rudolfa je nejstarší částí zahrady. Rostou zde vzácné citrusové stromy.

Zahradní labyrint

Přijďte se pobavit do bludiště o rozloze 2700 m2. Pro malé i velké. Jen pozor, ať nezabloudíte :)

Glorietta. Snídaně v trávě

Parku dominuje úžasná kolonáda, usazená na hřebeni kopce – Glorietta. Zde císaři snídali každou neděli za doprovodu hudby s výhledem na celou Vídeň. Můžete si to vyzkoušet na vlastní kůži. V překrásné stavbě se nyní nachází kavárna a každou neděli nabízí svým návštěvníkům pozdní snídaně s živou hudbou.

Procházkou se za 10 minut dostanete až ke Gloriettě

Po stopách slavných osobností:

  • Zde se narodil a zemřel panovník František Josef I, nejdéle vládnoucí panovník. Vládl 68 roků.
  • Jeho žena Sisi dbala o svoji krásnou figuru, což dokazují její osobní předměty.
  • V zrcadlovém sálu šestiletý Mozart koncertoval pro Marii Terezii.
  • Milionáři zde pořádají své svatby, ostatní si alespoň udělají fotky v zahradách.

Chcete se zdržet přes noc?

Je to možné. Ceny ubytování začínají na 3 900,- Euro /noc za apartmán. A je to se snídaní!!! To se vyplatí!!!

Na závěr jedna zvědavá obyvatelka zahrad :-)

Školní zájezdy do Rakouska

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: