Takové jsou přívlastky Budapešti. 9. největší město Evropské Unie. Bezmála 2 milióny obyvatel. Hlavní město, od roku 1873. A rovněž...Město mnoha tváří. Pro školní výlet ideální. 

Budapešť secesní a skvostná.

A to zejména pro kouzlo moderní architektury a výtečně nasvícených mostů. Nezapomeňte se projít po Szechenyiho mostě a kochat se pohledem na podplouvající lodě.

Most Svobody (Szabadsag híd) vede od Velké tržnice rovnou k lázním Gellert a je zdobený národními symboly, korunovaný Svatoštěpánskou korunou.

Budapešť lázeňská. Do plavek a odpočívat!

Není možné nazavětřit dávné stopy Římanů a Turků. Torza Jejich vyhlášeného lázeňství a stovky termálních pramenů vám kynou: „Do plavek a odpočívat." Gellertovy lázně patří mezi nejkrásnější v Evropě. Turecké lázně Rudas nabízejí exotické prostředí.

Jedny z nejkrásnějších lázní v Budapešti. Szechenyiho lázně. Přijdou vhod v letních i zimních měsících. 

Budapešť pulsující a svěží... a pálinka teče proudem.

Zejména v noci. Diskotéky a život v nočních klubech přitahuje mladé lidi z celé Evropy. Budapešť je městem mladých lidí. Vydejte se na náměstí Vorosmarty tér, nebo Ferenc Deak tér. Dlouho nebudete hledat a najdete vyhlášené kluby, kde pálinka teče proudem.

V oblasti městského sadu (Varosliget) si můžete v létě půjčit lodičky a v zimě zabruslit. Zde také najdete Zoo, lázně, restaurace, stánky i spoustu zeleně k odpočinku.

Školní zájezdy do Maďarska

Budapešť vlastenecká. 

Málokde se setkání s tak silnou láskou a hrdostí k vlasti. Vlastenectví je dokonce jedním z povinných předmětů na školách. Znaky maďarského národa jsou téměř na každém rohu.

Jedním ze symbolů svobodného Maďarska je Országház, neboli Republikový (zemský) dům. Umístěný na břehu Dunaje se skvěle vyjímá na fotografiích. 

Budapešť kulinářská. Je Maďarsko spižírnou Evropy i dnes? 

Maďarská gastronomie je jednou z nejsofistikovanějších kuchyní v Evropě. Kuchyně postavená zejména na masu, rybách, zelenině a nejtypičtějším koření – paprice. Kdo by neznal vyhlášený guláš, langoše, halaszlé či perkelt? Ale víte co jíte, když si dáváte Kurtoskalacs? An,je to trdelník nebo-li kroucený koláč. Skvělý výběr jídel, konzumace za jednotnou cenu, bez omezení množství vyzkoušejte v restauracích Trofea Grill. Výborně se najíte také na vánočních trzích v adventním období. Pečená kolena, klobásy, jitrničky i jelítka. Přesvěčte se sami, jací jsou Maďaři kulináři.

Palinka. Různé druhy ovocných pálenek. V Györu pořádají dokonce festifal pálenky každé září. 

V Maďarsku se skvěle jí. Dobré ceny, velké porce a kvalitní jídlo. Na co si jen vzpomenete.

Školní zájezdy do Maďarska

Budapešť romantická. 

A to nejenom navečer při plavbě lodí pod osvětlenými mosty, jejich světlo se odráží na hladině Dunaje. Poseďte si na promenádě mezi Szechenyiho mostem a Parlamentem. Kus přírody a oddychu najdete na Markétině ostrově. Jednoduše dosažitelný je po Markétině mostě pěšky. Romantiku najdete také v parcích na Gellertově kopci. Ale pozor. V noci tato místa mohou být nebezpečná!

Budapešť válkou zdrcená. Po 100 dnech bojů zůstaly jen ruiny.

Závěr druhé světové války přinesl kruté boje mezi německou a ruskou armádou. Prchající Němci vyhodili do vzduchu všechny mosty. Ze 100 dnů krveprolití zůstaly jenom ruiny. Zničená byla téměř celá Budapešť. Na dobové fotografie se podívejte při návštěvě Citadely na Gellertově mostě.

Co byste určitě neměli v Budapešti vynechat

• Návštěvu krásných Rybářských bašt se skvělou gastronomií a výhledy do okolí na pobřeží Dunaje.
• Maďarský parlament s prohlídkou interiéru a originálních korunovačních klenotů.
• Baziliku Sv. Štěpána jako třetí nejvyšší stavbu Maďarska. S tisíc let mumifikovanou pravou rukou uherského krále a světce Štěpána.
• Druhou největší synagogu ve světě a nejvyšší v Evropě. Dohany Synagoga. 75 m dlouhá, 27 m široká. S celkovou kapacitou 2 964 sedících věřících plus 1 492 mužů a 1 472 žen v galeriích.
• Matyášův kostel. Korunovační kostel císaře Františka Josefa I a jeho ženy Sisi.
• Szechenyiho nebo Gellertovy lázně. Na vlastní kůži.
• Řetězový most přes Dunaj
• Pohádkový hrad Vajdahunyad jako směsice architektonických stylů či vladařské sídlo Budínský hrad.
• Kombinaci nekrásnějšího a nejsmutnějšího domu v Budpešti. Pařížský palác. Dříve noblesní prvorepublikové obchodní a společenské centrum. Dnes zchátralá, ale romanticky zdobená secesní památka.

Školní zájezdy do Maďarska

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: