Zlomte zaběhnuté pravidlo o tom, že na školní výlety jezdí výhradně jazykáři a tělocvikáři. Přidejte do svých učebních osnov praktické ukázky. Naladíme váš školní zájezd na noty vašeho předmětu.

Pro přírodovědce Ludvíka a jeho botanickou smečku

Pár vycpaných zvířat v kabinetu, učebnice plné obrázků a sušených listů. Nebo snad přírodovědné dokumenty z pohodlí školní lavic přímo na youtube. Nic z toho však nenahradí osobní zkušenost. Dopřejte sobě i dětem zážitek poznání.

Přírodovědné muzeum dějin Země ve Vídni

Fascinující dějiny Země od hmyzu přes drahokamy a minerály až po ptakoještěry. Bezpočet vycpaných exponátů již vyhynulých nebo extrémně ohrožených zvířecích druhů. Počínaje člověkem, přírodou až po vesmírné zákonitosti. www.nhm-wien.ac.at. 

Zahradní skvosty sousedního Rakouska

Zapálený duch a šikovné ruce Habsburků vybudovaly v celé zemi mnoho skvostných zahrad. Zážitkové, okrasné, selské, japonské, naučné, klášterní, ekologické i zeleninové. Mnohé pod ochranou UNESCO. Vyberte si, která je pro vás ta nejzajímavější a kažte dětem přírodovědu v praxi.

 • Baden u Vídně. Jedno z nejkrásnějších měst květin a zahrad Evropy. Růžové zahrady.
 • Zahrady v Schönbrunnu s vyhlídkou na Vídeň a ZOO
 • Univerzitní botanická zahrada. 11 500 druhů rostlin na 8 hektarech.
 • Belvedere. Nejstarší alpská zahrada na světě. 12 000 druhů rostlin ze 6ti kontinentů, 4 000 kvetoucích alpských rostlin, 130 druhů včel.
 • Kittenbergovo zahradní dílo, zážitkové zahrady v Tullnu, rozpustilá zahrada Hellbrunn a mnohé další.
 • Rakouské zahraní unikáty
 • Rakouská fauna a flora na vlastní kůži 

Obujte se do pohorek. Alpské louky a jezera jsou nejkrásnější hned z rána. A odpoledne? Pokoříte největší rakouský velikán Grossglockner, u jehož nohou leží ledovec Pasterze. Flora, fauna a spousta zážitků. Žádné zážitky ze školních lavic. Dnes pěkně na vlastní kůži. 

Školní zájezdy do Rakouska

Dějepisářce Heleně pro cestování v čase

Ukažte dětem, že historie není nuda. Vezměte je na místa, kde hrdinové vedli války, proveďte je krásnými hrady a zámky s bohatou historií. Podložte svá slova příběhy.

Město Císařů

Jste půlhodiny cesty za Vídní... město Římanů Carnuntum se znova probouzí k životu. Život gladiátorů. Domácnost starých Římanů. Měšťanský dům, městská vila i veřejná koupel. Kompletní budovy, kuchyně a další obytné místnosti vybavené nábytkem. Výborný zážitkový doplněk výuky. 

Moderní Řím v historickém hávu

Kde jinde hledat historii starých římských památek než v samotném Římě. Historie, duch lidského génia a horké polední slunce se spikly, aby se Řím stal jedním z nejvíce svůdných a vzrušujících měst světa. 

Maďarský venkov

Vychutnejte si maďarskou venkovskou architekturu dosytosti a se vším všudy. Navštivte Maďarský skanzen pouhé 4 km od Budapešti. Dřevěné zvonice, škola včetně někdejší výbavy, ukázky tradičních lidových tanců a řemesel. 

Aquincum muzeum

Probádejte pozůstatky římského města v Aquincum muzeum v Budapešti, staňte se archeology v Hradním muzeu. Muzeum římské kultury Aquinkum v Budapešti

Za Habsburky do Vídně

Vídeň byla sídlem Habsburků 640 let. Odtud vládli celé Evropě. Podívejte se, čím se císaři krmili, jaké měli obřady, slavnosti i denní povinnosti. Navštivte výstavu Sisi a prohlédněte si osobní předměty, šaty, básně i dětské zoubky této známé bavorské princezny a uherské královny.

Vozový park císařského dvora

Wagenburg představuje ukázku císařských kočárů. Pohřební, korunovační i svatební kočáry. Pro studenty vstup zdarma. Zasvěťte den Schönbrunnu

Osvětim, synonymum lidského utrpení a strádání

Původně jako nástroj teroru pro Poláky, později pro celou Evropu. Zaručeně nejsmutnější místo Evropy, na kterém si uvědomíte, jak svobodní a bohatí vlastně jste. Zájezdy do Polska

Orlí hnízdo

Berchtesgaden nebo chcete-li Hitlerovo Orlí hnízdo, zná každý turista. Dříve „vůdcova uzavřená oblast“, dnes muzeum vyprávějící příběh nezpochybnitelné moci a krutovlády Vůdce. Se studenty za válečnou tématikou

Muzeum Arsenal ve Vídni

Uniformy, tanky, zbraně či lodě vám přiblíží doby, kdy bílé rakouské uniformy patřily k nejobávanějším v Evropě. Vídeň - do historie zážitkem

Fyzikáři Jardovi a chemikářce Iloně pro každodenní využití

Věda a technika nás obklopují na každém kroku. Dokažte dětem, že fyzika a matematika jsou skryté v obyčejných věcech, se kterými se denně setkáváme. Objevujte, bavte se a učte se hrou. Nudit se rozhodně nebudete.

Millenaris park Budapešť. Palác zázraků

Palác zázraků je vědecké centrum, které si vaše děti zamilují. A nejen ony. Dokáže potrápit smysly dětí i mnohých dospělých. Ponořte se do rozluštění více než stovky záhad, logických her, vědeckých pokusů i přírodních klamů.

Technické muzeum ve Vídni

Poznávejte unikátní objevy minulosti i současné novinky v památkově chráněném secesním prostředí Technického muzea ve Vídni. Všední činnosti zblízka. Vše o energii, dopravních prostředcích, přírodě i hudebních nástrojích. Za technikou do Vídně

Technické muzeum v Berlíně

Největší muzeum techniky na světě. 50 000 m². 17 oblastí. Od výstavy lokomotiv a letadel až po výrobu šperků či papíru. Školní výlety do Německa

Učitelce hudebky Věrce jako nástroj inspirace

Jako dítě jsem často slýchala, že vztah k hudbě se musí v dětech budovat. Přispějte i vy svou špetkou do mlýna a ukažte, že umíte být moderní. Notové osnovy nechte doma a jeďte s dětmi prozkoumat, jak se dá dělat hudba v dnešní době.

Haus der Music ve Vídni

Hudbu není jen slyšet. V domě hudby ji uvidíte, ucítíte a dokonce ji budete sami vytvářet. http://www.hausdermusik.com/. Nebo si zajeďte na koncert do Vídni. Probíhají denně, vždy za rozumné ceny.

Chemikáři, fyzikáři, dějepisáři i vy ostatní, ukažte dětem osnovy v praxi!

Zvolte tu správnou kombinaci zábavy, poznání a cestování. Tady jsou naše tipy. Rádi však pro vás připravíme výlet na míru.

Ukázkový program v Dolním Rakousku, kde si děti oživí vědomosti ze všech předmětů:

 • 1 den

Vídeň – Přírodovědné muzeum (přírodopis) a muzeum vojenské Arsenal (dějepis, válečné dějiny)

 • 2 den 

Muzeum královských kočárů Schonbrun (Historie Habsburkovéú), Dům hudby (fyzika) a Dům moří (přírodověda)

 • 3 den

Carnuntum –Římané, Bratislava – centrum města a hrad Děvín (dějepis)

Ukázkový program dva dny v Budapešti

 • 1 den

Přírodovědné muzeum (přírodopis), Aquincum (Římané)

 • 2 den

ZOO (přírodopis), Centrum vědeckých zázraků (fyzika, chemie)

Doplňte své učební osnovy o praktické ukázky. Poraďte se s námi nebo si vyberte z naší nabídky. Vězte, že zážitek se nejlépe pamatuje!

Nebo se inspirujte. Z mnoha našich cest. S dětmi po Evropě.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: