Azurové pobřeží, Francie

Program zájezdu

Pro tento zájezd nemáme momentálně vypsaný termín. 

Všechny zájezdy ogranizujeme v libovolném termínu pro skupiny, které zaplní celý autobus. 

Extravagantní a požitkářské Monaco. Četnická stanice v St. Tropez. Romantické uličky a výtečné restaurace v Nice. Andělská zátoka. Koupání v moři a smaragdovém jezeře v kaňonu řeky Verdon. Skvělé sýry a víno.

Vyvážená, nikoliv však dietní porce odpočinku, poznání a gastronomie. 

 • extravagantní a požitkářské Monaco
 • četnická stanice v St. Tropez
 • romantické uličky, trh, pláže a výtečné restaurace v Nice
 • Andělská zátoka
 • koupání v moři a smaragdovém jezeře v kaňonu řeky Verdon
 • parfumerie Galimard v Grasse, výroba vlastního unikátního parfému
 • filmové Cannes a plavba lodí na ostrov sv. Honoráta s cisterciáckým opatstvím
 • skvělé sýry a víno, místní speciality

1. den

Odjezd z Brna kolem poledních hodin. Přejezd přes Rakousko a Itálii do Monaca.

2. den

V ranních hodinách příjezd do Monaca. Návštěvou Monackého knížectví, druhého nejmenšího státu na světě začínáme naše cestování a poznávání. Monte Carlo (Karlova hora) je nádherné a moderní město, které získává svojí atmosféru svojí polohou, nachází se na úpatí Alp a podél francouzské riviéry. Za pozornost stojí Opera Monte Carlo (Salle Garnier), která je součástí kasína. Obdivovat můžeme také okruh Monaco, kde se koná Velká cena Monaca Formule 1.

Odpolední program volitelný. Návštěva Oceánografického muzea - muzeum námořní vědy, založené v roce 1910. Velkolepé expozice předvedou například lagunu žraloků, 6000 druhů živočichů. Muzeum zve k pozorování podmořského světa, stovka akvárií s velikostí od 100 do 450 000 litrů je domovem pro několik stovek různých živočichů. Muzeum patří mezi nejstarší na světě. 

Katedrála v Monacu, Notre Dame Immaculée (katedrála Neposkvrněného početí Panny Marie), založená v roce 1875. Za pozornost stojí Knížecí palác v Monaku, oficiální sídlo monackého prince. Palác postaven v roce 1191.

Možnost odpoledního koupání v moři.

3. den

Po snídani a zaslouženém odpočinku odjíždíme ke Grand kaňonu - Kaňon Verdon. Verdon je 166 km dlouhá řeka jejíž největší chloubou je impresivní kaňon - jeden z nejhlubších v Evropě. Dlouhý 25 km, hluboký až 700 metrů. Okružní jízda kolem kaňonu s možností focení při zastávkách. Na konci kaňonu Verdon se nachází překrásné jezero Svatého Kříže (Lac de Sainte Croix). Uměle vytvořené jezero v letech 1971 až 1974 V tomto smaragdovém jezeře je možné se vykoupat a nebo zapůjčit šlapadla. V podvečer návštěva slavného města Sainte Tropez, ležícího již na Francouzské Riviéře. Město bývalo vojenskou pevností. Prohlídka četnické stanice. Poblíž se nachází pahorek s vyhlídkovou citadelou, kde se naskýtají krásné výhledy do okolí. Den završíme procházkou večerním městem a přístavem s luxusními jachtami. Večer odjezd do hotelu.

4. den

Tento den zasvětíme návštěvě luxusního letoviska Cannes. Projdete se místy, na kterých pózují ve smokingech a celovečerních šatech hvězdy filmového plátna a nastavují se bleskům fotoaparátů. Půvab města trvá celoročně, nejen během filmového festivalu. Projdeme si přístav, staré město a odpočineme na pláži. 

Byl by hřích vynechat slavné Grasse a světoznámou parfumerii Galimard. Město Grasse v kopcích nad městem Nice, je už od 16 století synonymem pro parfumerie a město je stále domovem asi 30 výrobců, z nichž někteří nabízí prohlídky svých továren s průvodcem či schopnost zdokonalit si své čichové schopnosti. Parfémy z Provence jsou něco, co přetrvává dlouho poté, co přijedete domů. 10 let trvá výcvik tzv. Nosů, kteří dokážou identifikovat až 3 000 pachů a trvá měsíce než vytvoří parfém. Počet kombinací vůní je závratný - zelený jantar, vanilka, hyacint, konvalinka, okvětní lístky růží či santalové dřevo. 

Tentokrát vás čeká zcela ojedinělý a mimořádný zážitek. Vše se odehraje hlavním městě parfémů, Grasse

 • 3 hodinový program v parfumerii Galimard
 • Vyzkoušíte si a zdokonalíte čichové schopnosti
 • Pochopíte architekturu parfémů
 • Poznáte historii výroby parfémů
 • Vyrobíte si vlastní jedinečný a unikátní parfém na míru a ten si odnesete domů!
 • A navíc: váš unikátní recept bude uchován pro případ další objednávky!

Program oživí plavba lodí na ostrov svatého Honoráta. Zelený ostrov s cisterciáckým klášterem, kde si můžete nakoupit výrobky přímo od mnichů. 

5. den

Po snídani odjezd do francouzského města Nice. Zde nás čeká procházka po překrásném Azurovém pobřeží, zátokou Andělů. Kopec Chateau, úchvatné výhledy. Hned po příjezdu navštívíme místní trh, kde posnídáte skvělé delikatesy včetně ústřic za velmi příjemné ceny. Následuje procházka na na hradní vrch s nádhernými výhledy. Odpoledne doporučujeme využít oběd v místní restauraci a koupání na oblázkových plážích.

Večerní odjezd přes Itálii a Rakousko směr Česká republika.

6. den

Dojezd do ČR v odpoledních hodinách.

Ubytování

Zajištěno v hotelech typu Ibis - modrý/červený, vlastní toalety a sprcha.

Výběr místa v autobuse.

Není možné uspokojit požadavky všech klientů na sezení v autobuse. Proto jsme i my, jako jiné CK, byli nuceni zavést poplatek za výběr místa. Máte možnost si místa vybrat za poplatek 300 Kč na osobu pobyt. Je na Vás, zda si místa vyberete nebo necháte umístění na nás. Pošleme Vám zasedací pořádek s aktuálními volnými místy a je na Vás zda budete chtít vybrané místo uhradit, či nikoliv.

Můžeme Vás ubezpečit, že autobusy jsou moderní a všechna místa jsou komfortní a pohodlná. Nikde není místa více na nohy, jak se klienti mylně domnívají. Naopak v předních řadách je místa méně. 

Pokud se hlásíte spolu, vždy budete sedět společně. Sedadlo na pětce uprostřed neobsazujeme. Zůstává volné. 

Cena 

7 600 Kč -  osoba ve dvoulůžkovém pokoji

7 100 Kč -  osoba ve třílůžkovém pokoji

9 800 Kč - jednolůžkový pokoj

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Snidane

Vicedenni

Autobus

Hotel

Cena

Cena zahrnuje:

 • Doprava
 • Ubytování
 • Průvodce
 • Cestovní pojištění
 • Snídaně

Cena nezahrnuje:

 • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Video

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: