Program zájezdu

Pro tento zájezd nemáme momentálně vypsaný termín. 

Všechny zájezdy ogranizujeme v libovolném termínu pro skupiny, které zaplní celý autobus. 

Jednodenní zájezd nás vede do Jižních Čech. Vyrážíme ve čtvrtek 16.7. 2020, abychom se vyhnuli víkendovým davům. Památky budete mít takřka pro sebe. 

Po staletí kraj spravovali lidé v souladu s nároky přírody. Pochopíte, jak bohaté byly šlechtické rody a jak skvělí řemeslníci a umělci zde žili. Místo průmyslových podniků zde najdeme rybníky, borové lesy a rozsáhlá rašeliniště. V dokonalé harmonii se siluetami venkovských kostelů a bělostnými statky. 

Zasněné renesanční zámky, majestátné gotické kostely, starobylá města i památky lidového stavitelství. Potkáte důmyslné stavby včetně důmyslných rybničních systémů.  

Naše putování začíná. 

6.00 odjezd Brno, od Janáčkova divadla

20.00 návrat Brno, k Janáčkovu divadlu. 

Jindřichův Hradec

Centrum města je sevřené řekou Nežárkou a ze druhé strany rybníkem Vajgarem. Právě zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Projdeme si základní okruh Adamovo stavení. Uvidíte reprezentační prostory, portrét Bílé paní, barokní, rokokové a klasicistní pokoje, které připomínají životní styl, zájmy a záliby příslušníků rodu Černínů. Unikátní stavbou Rondelem zakončíme prohlídku. 

Třeboň

Pradávné centrum rybníkářství. Vyhlášené jsou zde kapří speciality a určitě si uděláme volno, abyste něco mohli ochutnat. 

Věnovat se také musíme renesančnímu zámku. Kolem historického jádra se z jedné strany vine Zlatá stoka a ze druhé se leskne hladina rybníka Svět. 

V zámku projdeme trasu B - Soukromá schwarzenberská apartmá - jedenáct místností, kde členové žili ještě v minulém století a trávili spolu každé Vánoce.

Stráž nad Nežárkou

Zastavíme si u zámku, jehož zámek zdobí iniciály ED a připomínají dobu, kdy jej vlastnila operní pěvkyně Ema Destinová. Zámeček koupila v roce 1914 a do své smrti roku 1930 zde žila. 

Prohlédneme si hradní a zámecký okruh, kde uvidíte Ložnici Emy Destinové i unikátní Komnatu duchů, kde s přáteli pořádala své vyvolávání duchů.

Schwarzenberská hrobka v Domaníně u Třeboně

Na jihovýchodní straně rybníka Svět najdete stavbu, o niž se zasloužili především Jan Adolf II Schwarzenberg a jeho žena Eleonora. Zvláštností je oltář, který je z bílého pískovce, sádry a istrijského mramoru. Je zde umístěno 26 rakví s nabalzamovanými těly. Většina srdcí se nachází ve zvláštních schránkách v Českém Krumlově. Dále jsou zde vyryté smuteční telegramy, které rodu Schwarzenbergů posílal císař František Josef.  Dozvíte se, že Schwarzenbergové nejčastěji umírali na nemoci, jako byl záškrt, zápal plic či tragická úmrtí. 

Tento rod patří mezi prominentní evropské šlechtické rody a hrál významnou roli v české a německé historii. Dosáhli titulu princů ve Svaté říši římské a knížat a vévodů v Českém království. 

Na co se ptáte

Musím na všechny vstupy? 

Doporučujeme vždy všechny vstupy, ale rozhodnutí je na vás. Určitě je fajn si jen tak posedět v zahradách nebo si někde dát kafčo a odpočinout. Jen nás prosím informujte, že nemáte o vstup zájem, abychom zbytečně neblokovali místo jiným návštěvníkům. 

Kolik stojí vstupné? 

Držíme se aktuálních ceníků:

 • Zámek Jindřichův Hradec - 160 Kč, senioři nad 65 let a mládež do 18 let 110 Kč
 • Hrobka Domanín - 100 Kč, studenti, senioři 70 Kč
 • Zámek Třeboň - 140 Kč, studenti, senioři 100 Kč
 • Stráž nad Nežárkou - 160 Kč, senioři a studenti 120 Kč

Příklady kalkulace vstupného

 • dospělý, všechny vstupy: 560 Kč
 • studenti či senior všechny vstupy: 400 Kč

Jakým autobusem pojedeme? 

Tak jak jste u nás zvyklí. Plně vybavené moderní autobusy s klimatizací, pásy, polohovatelnými sedadly, toaletou a minibarem.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Jednodenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

 • Doprava
 • Průvodce
 • Mapa
 • Dáreček

Cena nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění
 • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: