4,200 Kč, Brno

Program zájezdu

Nažeňte děti do autobusu a prozkoumejte Dolnosazské vojvodství. Postačí vám k tomu pouhé 3 dny.

1. den

První den si můžete vybrat ze dvou úžasných atrakcí v jednom místě a tím je městečko Kletno: 

Uranový důl Kletno

Tato důlní lokalita hrála klíčovou roli ve výrobě uranu během studené války, zejména v období 50. až 80. let 20. století. V době sovětské okupace Polska byla těžba uranu v Kletnu považována za strategicky důležitou pro Sovětský svaz a jeho satelity ve východní Evropě.

Kopalnia Uranu Kletno měla velký dopad na okolní oblast, jak z hlediska ekonomického, tak i environmentálního. Těžba uranu přinesla mnoho pracovních míst a příjmy do regionu, ale zároveň vyvstaly obavy ohledně dopadu na životní prostředí a zdraví místních obyvatel. Po rozpadu Sovětského svazu a konci studené války došlo ke značnému snížení těžby uranu v této lokalitě.

Dnes je Kopalnia Uranu Kletno často navštěvována jako kulturní památka a turistická atrakce. Některé části dolu jsou otevřeny veřejnosti pro prohlídky a muzejní expozice, které ukazují historii těžby uranu v regionu a pracovní podmínky horníků. Navštěvování této lokality tak poskytuje možnost lépe porozumět minulosti Polska a jeho role během studené války.

Medvědí jeskyně 

Jeskyně dostala své jméno díky legendě, která říká, že kdysi sloužila jako útočiště pro medvědy. Skutečným důvodem tohoto názvu je však pravděpodobně přítomnost fosilních zbytků medvědů, které byly v jeskyni nalezeny.

Medvědí jeskyně je známá svými impozantními stalaktity a stalagmity, které tvoří podivuhodné formace v jejích podzemních prostorech. Pro návštěvníky představuje fascinující možnost poznat geologickou historii regionu a užít si unikátní přírodní scenérie.

Teplota v jeskyni se pohybuje okolo 6°C, takže se oblečte tepleji.Odpoledne zavítáme na pevnost Kladsko. 

Pevnost Kladsko 

Je jedním z nejvýznamnějších fortifikačních komplexů ve střední Evropě, jehož historie sahá až do středověku, kdy byl postaven jako součást obranného systému proti možným nájezdům a invazím.

Pevnost je charakteristická svou impozantní architekturou, která kombinuje prvky různých historických období, včetně gotiky, renesance a baroka. 

Návštěvníci mohou prozkoumat expozice věnované historii pevnosti, vojenství a obranným systémům, které zde byly v minulosti používány.

Z vrcholu pevnosti se naskýtají úchvatné panoramatické výhledy na okolní krajinu a město Kladsko.

Závěrem dne se ještě krátce projdeme lázeňským městem Kudowa Zdroj. 

Kudowa Zdroj

Malé, avšak výjimečné městečko Kudowa-Zdrój. Tento klenot ve středu Dolnoslezského vojvodství v Polsku se těší slávě díky svým léčivým pramenům a unikátní atmosféře.

2. den

Odhalíme tajemství 3. říše v podzemním městě Osowka

Komplex podzemních tunelů a komor vybudovaných nacistickým Německem během druhé světové války. Účel zůstává zahalen tajemstvím.
Odpoledne se ponoříme do okouzlujícího světa Vratislavi, živého a historického klenotu Polska.

Vratislav, nazývaná "Benátky severu", uchvátí 12 ostrovy a 130 mosty. Okouzlí historickým centrem s renesanční radnicí a gotickou katedrálou. Pobaví stovkami bronzových trpaslíků rozsetých po městě. Zaujme milovníky umění rozsáhlými sbírkami a monumentálním Panorámatem Racławického.

3. den

Broumovský klášter je jednou z nejvýznamnějších historických památek v České republice.

Má bohatou historii sahající až do 13. století, kdy byl založen benediktiny. 

Broumovský klášter je také domovem jedné z nejvýznamnějších klášterních knihoven v České republice. Jeho sbírka obsahuje tisíce vzácných knih a rukopisů, včetně starých tisků a iluminovaných manuskriptů.

Odpoledne vyšlápněte do Adršpašských hor, Broumovských stěn či Teplických skal.

Zájezd lze uspořádat ve dvoudenní variantě. 

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Hostel/hotel

Snidane

Vicedenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Ubytování
  • Průvodce
  • Cestovní pojištění

Cena nezahrnuje:

  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: