1,400 Kč, Brno
900 Kč, Ostrava
1,100 Kč, Praha

Program zájezdu

Jednodenní školní výlet do Vratislavi. Průvodce ukáže nejkrásnější památky, navnadí na trpaslíky a pak už hurá do toho. Kdo jich najde více, kdo bude originálnější? 

12 ostrovů spojuje 130 mostů. Zasloužené je přízvisko Benátky severu. Do řeky Odry se zde vlévá několik řek. Nádherně zachovalý katedrální ostrov si zamilují obdivovatelé gotické architektury. To jsou určitě zajímavé body. Nic však netrumfne místní trpaslíky. Kdo by nemiloval trpaslíky, že? Trpaslíkům ve Vratislavi propadne každý.

Probuďte se do pohádky

Ráno se vydáme na cestu do Vratislavi, okouzlujícího polského města s bohatou historií a přezdívkou "Benátky severu". Už jen cesta autobusem slibuje malebnou podívanou a hlavně spoustu zajímavostí od našeho průvodce, který popovídá o Polsku, jeho kultuře, osobnostech i zvyklostech a tradicích místních. Průvodce nás ve měste doprovodí po těch nejzajímavějších místech. 

Nechte se okouzlit

Prohlídka může začít například na Staroměstském náměstí, kde se tyčí impozantní radnice s bohatě zdobenou fasádou. Následuje Tumský ostrov s gotickou katedrálou sv. Jana Křtitele, klenot slezské architektury. Projděte se malebnými uličkami a kochejte se malebnými měšťanskými domy a skrytými zákoutími.

Vítejte v říši trpaslíků

Vratislav je proslulá stovkami bronzových trpaslíků rozmístěných po celém městě. Každý z nich má svůj příběh a jedinečnou pózu. Zapojte se do zábavné hry a hledejte trpaslíky na nejrůznějších místech – na lavičkách, u kanálů, v parku, před obchody. Kdo jich najde nejvíce a vyfotí se s nimi nejkreativnějším způsobem, stane se vítězem! Schválně kdo najde toho nejbizarnějšího? 

Objevte Benátky severu

Vratislav se pyšní 12 ostrovy propojenými 130 mosty, které vytváří malebnou síť vodních kanálů. Projděte se po nábřeží, užijte si plavbu lodí po Odře a vnímejte jedinečnou atmosféru, která vás přenese do Benátek.

Odpoledne plné zážitků

Odpoledne se můžete vydat do ZOO Vratislav, která je domovem exotických zvířat z celého světa. Zajímavou alternativou je prohlídka Panorama Raclawicka, monumentálního obrazu zachycujícího bitvu z polsko-ruské války. Milovníci umění si zamilují Muzeum umění, které nabízí rozsáhlé sbírky polského i světového umění.

Ochutnejte Vratislav

Na závěr si nenechte ujít gastronomické speciality Vratislavi. Ochutnejte tradiční polské pierogi, žurek nebo bigos - něco jako náš guláš. Zajděte do útulné kavárny na lahodný dezert a kávu. To umí v Polsku na jedničku. 

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Jednodenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Průvodce

Cena nezahrnuje:

  • Cestovní pojištění
  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: