Varšava se stala vítězem soutěže o nejlepší evropskou turistickou destinaci pro rok 2023 v anketě "European Best Destinations". Tento úspěch byl dosažen díky 142 tisícům hlasům ze 130 zemí. Zajímavé zaměření města, jeho historie a kultura přilákaly turisty z celého světa a Varšava je nyní považována za jedno z nejvíce navštěvovaných měst v Evropě.

Co uvidíte

 • Staré Město – historické centrum Varšavy bylo během války zcela zničeno a poté neuvěřitelně věrně zrekonstruováno. Uvidíte krásné náměstí s fontánou a barokním královským palácem, projdete si úzké uličky plné kaváren a restaurací a zakoupíte suvenýry.
 • Královský zámek – renesanční zámek na Starém Městě, obdivovat budete krásně zařízené místnosti, galerie umění a historické expozice.
 • Palác Kultury a Vědy – nejvyšší budova ve Varšavě, z níž se nabízí nádherný výhled na město. Zde se nachází také mnoho obchodů, restaurací a kina. Byl postaven v letech 1952 až 1955 jako dar Sovětského svazu polskému národu. Palác vědy a kultury má výšku 237 metrů a je nejvyšší budovou v Polsku. Palác vědy a kultury byl dlouho symbolem komunistické moci v Polsku a byl vnímán mnoha lidmi jako cizí symbol. Po pádu komunismu v roce 1989 však začal být vnímán jako součást kulturního dědictví Polska a dnes je populárním místem pro návštěvy turistů i místních obyvatel. Na vrcholu budovy se nachází vyhlídková terasa, odkud je krásný výhled na město.
 • Łazienki Królewskie – rozsáhlý královský park s mnoha historickými budovami, alejemi a rybníky. Nejznámější stavbou je Bílý dům, kde pobývala polská královská rodina.
 • Muzeum Varšavského povstání – interaktivní muzeum věnované povstání v roce 1944. Velmi autenticky zažijete atmosféru války a povstání prostřednictvím zvukových efektů a videí.
 • Zámek Wilanowski – barokní zámek ze 17. století, který byl sídlem polských králů. Překvapí vás nádherně zařízené místnosti, galerii umění a zahrady.
 • Kampinoský národní park – máte už dost města? Potěší vás přírodní rezervace s lesy, mokřady a jezery, ležící na západ od Varšavy. Projít můžete mnoho turistických tras a pozorovat zajímavou flóru a faunu.
 • ZOO - uvidíte širokou škálu živočichů z celého světa, včetně ohrožených druhů. Projdete se mezi klokany, divokými koňmi a nádhernými papoušky. Potkáte se s hrochy, slony, nosorožci, gorilami a dalšími zvířaty, která budete obdivovat v krásných prostorách. Iluze pobytu v přírodě je dokonalá. Z bezprostřední blízkosti uvidíte, jak tito krásní tvorové žijí a jak se chovají. Nesmíme zapomenout na oázu lemuru. Budete mít pocit, že jste exotické džungli! A pokud budete mít štěstí, uvidíte třeba i nějaká mláďata.
 • Kopernikovo centrum vědy a techniky. Úžas, údiv, poznání. Interaktivní expozice zaměřené na vědu a techniku, včetně planetária a simulátoru letu. Zažijete úžasnou dobrodružnou výpravu plnou zábavy a vzdělání! Uvidíte, jak se vědecké a technické vynálezy měnily během historie a užasnete nad tím, jak se dříve lidé obešli bez moderních technologií. Výstava ukáže vývoj dopravy, od starých kočárů až po moderní vlaky a letadla. Srovnáte, jak se pohybovali roboti v minulosti oproti dnešním moderním robotům. Na interaktivní výstavě si vyzkoušíte vědecké principy a pochopíte jejich zákonitostmi. Dotknete se různých interaktivních exponátů a naučíte se, jak funguje například elektřina, magnetismus nebo zvuk.

Čím Varšava zaujme teenagery?

 • Město bylo zcela zničeno během války

Dojemná a skutečná historie. Město bylo úplně zničeno během druhé světové války. Po ukončení válečných hrůz bylo zcela obnoveno. Studenti se mohou projít Královským palácem, rozpoznávat barokní architekturu a navštívit muzea. Doporučujeme Muzeum polského povstání, kde se dozvíte o historii více.

 • Uliční umění

Varšava je plná streetartových maleb a graffiti. Navštívit můžete čtvrť Praga, kde je nejvíce uličního umění.

 • Foodie zážitky

Najdete zde nepřeberné množství občerstvení. Ať už jsou to restaurace s tradiční polskou kuchyní nebo moderní kavárny s trendy dezerty. Město má také mnoho street food stánků, kde ochutnáte místní specialitky za dobrou cenu. Malá ukázka k podráždění chuťových pohárků: piegori, zurek, bigos, sernik. 

 • Zábavní parky

V Polsku je velký počet zábavních parků. Cestu si můžete zpestřit návštěvou jednoho z nich.

Energylandia

Nachází se v Zatoru, asi 70 km od Krakova. Představuje více než 80 atrakcí pro děti i dospělé včetně různých horských drah a vodních atrakcí. Je to jeden z největších zábavních parků v Evropě a mnoho návštěvníků ho přirovnává v Legolandu.

Legendia

Nachází se v Katovicích, asi 270 km od Varšavy. Tento park nabízí více než 40 atrakcí včetně horských drah a vodních atrakcí. Je to jeden z nejstarších zábavních parků v Polsku a je zároveň největší v regionu Slezsko.

Majaland Kownaty

Najdete ho cca 100 km od Poznaně. Tento park nabízí přes 30 atrakcí, včetně různých horských drah a zábavných hradů. Je to jeden z nejnovějších zábavních parků v Polsku a je součástí řetězce parků známého pro dětské atrakce a příležitostné setkání s postavičkami z pohádek.

Ukázkový program školního zájezdu do Varšavy

1 den

 • varšavské Staré Město, Královský zámek, Rynek Starego Miasta (trh) a Barbakan. 
 • procházka po třídě Nowy Swiat, která je plná obchodů, kaváren a restaurací.

2 den

 • Łazienki Królewskie - Královské lázně, rozsáhlý park a palácový komplex, který byl kdysi letním sídlem královského dvora.
 • Muzeum Varšavského povstání - události povstání varšavského v roce 1944.
 • Moderní část města -  Můstek Świętokrzyski, Palác Kultury a Vědy, a také nově zrekonstruované nábřeží Visly.

3 den

 • Kopernik centrum – největší interaktivní muzeem ve střední Evropě.
 • park Wilanowski - královský palác a rozlehlý park, palácové interiéry, královskou zahradu a arboretum.

Program lze upravit dle charakteru a požadavků každé skupiny.  

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: