Program zájezdu

Pro tento zájezd nemáme momentálně vypsaný termín. 

Všechny zájezdy ogranizujeme v libovolném termínu pro skupiny, které zaplní celý autobus. 

1 den

ranní odjezd

Po cestě do Berlína by byla škoda neprohlédnout si Drážďany a exteriér slavného zámku Moritzburg, kde se můžete vyfotit na schodech, kde nechala Popelka střevíček a zavzpomínat na milovanou Libušku Šafránkovou. Po všech místech vás s radostí doprovodí naše paní průvodkyně Šárka Steklá. 

Večer se ubytujeme v okolí Drážďan. Ubytování v blízkosti centra. Možnost večerní procházky, posezení u vínka atd.

2  den

Snídáme a odpočatí vyrážíme do Berlína. 

Před polednem zahájíme program prohlídkou v samém srdci metropole v okolí Under den Linden. Patří k nejatraktivnějším v Berlíně. Její rozvoj začal v období baroka a během dvou staletí se Under den Linden proměnila v jednu z nejimpozantnějších tříd metropole. Tato lokalita se může pyšnit nejvyšší koncentrací historických budov v Berlíně. 

Projdeme si Bebelplatz v jehož okolí najdeme několik okázalých barokních a neoklasicistních domů, jezdeckou sochu Fridricha Velikého, Altes Palais, katedrálu Sv. Hedviky, Neue Wache - monument vzdávající hold všem obětem války a diktatury nebo například Kronprinzenpalais s přepychovým portálem na zadní straně. 

Gendarmenmarkt - jedno z nejhezčích náměstí v Berlíně založeno jako náměstí trhové v 17. století. 

Braniborská brána je hlavním symbolem Berlína. Nedaleko ní najdeme kontroverzní památník holocaustu, odhalený v roce 2005, rozkládající se na ploše 19 000 metrů. V podzemí se nachází informační středisko věnované genocidě.

Protáhlý muzejní ostrov mezi dvěma rameny řeky Sprévy je kolébkou berlínských dějin, právě zde vzniklo ve 13. století první osídlení. Najdete zde impozantní Berínský dóm a působivé seskupení muzejí, které dalo ostrovu název - Museuminsel. V osobním volnu můžete navštívit některé muzeum - Pergamonmuseum, Bode-Museum, Neues Museum, Alte Nationalgalerie, Altes Museum nebo jen polehávat v Lustgarten a vnímat tu pravou berlínskou uvolněnost. 

Nedaleko od Muzejního ostrova, ve východním centru Berlína narazíme na centrální náměstí Alexanderplatz, nesoucí jméno cara Alexandra I. Dnes zvaný místními jako "Alex". Alex se zařadil mezi nejrušnější místa ve městě. Kdo by chtěl navštívit Fernsehrturm, neboli televizní věž, místními přezdívanou Telespargel, nezapomeňte na včasnou rezervaci, nejlépe z pohodlí domova. Patří totiž mezi velmi oblíbené turistické atrakce a je vyprodaná dlouho dopředu. 

Projdeme se k budově Reichstagu, sídlu Říšského sněmu, kde vyjedeme do kopule a můžeme se pokochat výhledem na celý Berlín. 

Na první den toho bylo až až, je tedy čas se odebrat na ubytování.

3 den

Po vydatné snídani vyrazíme autobusem do nedaleké Postupimi jíž bude zadán celý den. 

Metropole Braniborska je samostatné město s téměř 140 000 obyvateli a zůstává jedním z nejpřitažlivějších německých měst vůbec. Podíváme se do královského parku Sanssouci, obdivovat můžete šlechtická sídla Cecilienhof a Mramorový palác. Velmi fogogenická je ruská čtvrť Alexandrowka a čtvrť Hollandisches Viertel.  Samotné město bylo obehnáno hradbami už v roce 1722. Nyní obdivujeme tři brány - Nauener Tor, Jägertor, Brandenburger Tor. Samotné centrum města je velmi příjemné a láká k posezení u vína nebo kávy, na které určitě vyjde čas. 

Navečer ubytování na stejném místě v Berlíně.

4 den

Poslední den výletu se vydáme do čtvrti Tiergarten, někdejší královské obory. Zaháníme u Vítězného sloupu (Siegessäule), který byl vztyčen na paměť vítězství  prusko - dánské válce v roce 1864. Projdeme se parkem do oblasti Postdamer Platz. 

Po pádu berlínské zdi byla tato oblast svědkem nebývalého rozvoje. Bylo zde vytvořeno kulturní centrum nadupané výstavami, muzei a vším možným uměním. Moderní budovy Státní knihovny, Muzea hudebních nástrojů, Filharmonie a Síň komorní hudby, Uměleckoprůmyslové muzeum, Umělecká knihovna, Galerie mědirytin obejdeme, abychom se dostali do srdce Postdamer Platz. Zde zažijete pulzující energii nového Berlína. Náměstí je považováno za největší architektonický projekt na světě. Náměstí v Sony Centru se stalo jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí Berlína. Prostírá se pod kupolí připomínající otevřený deštník a dominuje mu nádrž s neustále se měnícími fontánami. 

Zde si ukážeme jak dnes vypadá nenáviděná berlínská zeď.

Odjezd z Berlína v odpoledních hodinách, návrat v nočních hodinách - Praha a Brno.

Vstupné

Na případné vstupné do muzeí doporučujeme 40 - 50 euro. 

Kopule Reichstag - zdarma. 

Jednolůžkový pokoj

Příplatek 2 200 Kč na pobyt na osobu

Fotoreportáž z Berlína

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Snidane

Vicedenni

Autobus

Hotel

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Ubytování
  • Průvodce
  • Cestovní pojištění
  • Snídaně
  • Mapa
  • 3 x nocleh

Cena nezahrnuje:

  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Video

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: