Jsou ve velkých i menších městech. Nepřeberné množství. Ideální na jednodenní nebo i vícedenní výlet

Nádherná vánoční světélka, gigantické vánoční stromy, místní speciality a sladkosti, svařené víno a perníčky. Ledové bruslící plochy, originální rukodělné dárečky, vánoční koncerty a další ingredience pro váš školní vánoční výlet. 

Že jsou trhy v Praze v Brně a Ostravě a že jsou velké a nádherné, všichni víme. Ale pojďme se podívat i na ta menší města. Návštěvu vánočních trhů spojíme jednoduše v prohlídkou muzeí, galerií, podzemí či s výtvarnými dílnami. Nechybí samozřejmě komentovaná prohlídka města s naším průvodcem. 

Praha je bezesporu nádherná. Ale viděli jste už adventní trhy v dalších městech? A těch zajímavostí kolem, které se dají zapojit. Muzea, podzemí, výtvarné dílny. Za rozumné ceny. 

Olomouc

Uprostřed historického centra města na Horním a Dolním náměstí probíhají vánoční trhy jejichž program je každoročně nabitý. Město je druhou největší památkovou rezervací u nás. Hned po Praze. Návštěvu trhů proložíte prohlídkou města a třeba návštěvou některého muzea. Určitě nebudou chybět i tvarůžky z nedalekých Loštic. Děti pošlou dopis Ježíškovi přímo od poštovního úřadu.  Nechybí kluziště a vyhlídkové kolo, které se stalo trhákem na vánočních trzích nejen u nás ale také v zahraničí. Adventní trhy se těší stále větší oblibě návštěvníků. Trhy většinou začínají ve druhé polovině listopadu a končí před štědrým dnem. 

A když už budete promrzlí tak se schováte do Arcidiecézního muzea, kde uvidíte sochy a obrazy. Nebo do Muzea umění Olomouc.

České Budějovice

Adventní trhy zde začínají koncem listopadu a Budějovice zvou na bohatý kulturní program . Vyzkoušet můžete kluziště kolem Samsonovy kašny, 90 adventních stánků s pestrým vánočním sortimentem, punče, občerstvení, medoviny, trdelníky a vše co na vánočních trzích hledáte. Pro zpestření můžete navštívit například Vodárenskou věž nebo Rabenštejnskou věž, kde je nyní expozice historických zbraní. Skvělou zábavou až budete promrzlí je malování na keramiku v La Dílna. Hrnky,konvičky, misky, mísy, talíře, džbány a máslenky. Na co si vzpomenete. 

Tábor a Muzeum marcipánu a čokolády

Město láká na staročeský vánoční trh. Okouzlí vás vánoční vůně a svit svíček.  Kouzlo vánočních trhů s kulturním programem jak se patří. Vychutnáte si bohatý program, atmosféru a nakoupíte neotřelé vánoční dekorace. 

Vřele doporučujeme Muzeum marcipánu a čokolády nebo Husitské muzeum. 

Liberec

Advent v Liberci znamená tradiční vánoční trhy s bohatým doprovodným programem. Trhy začínají koncem listopadu a běží až do Vánoc. A až už budete mrznout nebo vás přestane bavit prohlížet stánky, zajděte se ohřát a zabavit do IQLANDIE. A po cestě můžete zastavit třeba v Jablonci nad Nisou. Muzeum skla a bižuterie rozhodně nezaujme pouze holky. 

Mikulov, Lednice a Pálava

Projedeme Pálavou a Lednicko - valtickým areálem. Ukážeme si památky v centru Mikulova, pokocháme se krásným výhledy ze zámecké zahrady na Pálavu. V Lednici můžeme nafotit zámek zvenčí a užít si krásný adventní trh. 

V Mikulově nahlédneme do Dietrichsteinské hrobky. Dříve kostel sv Anny, přestavěn v 17 století na hrobku. Nyní uchovává 45 rakví s ostatky členů tohoto šlechtického rodu. 

Plzeň

Letos od 23.11. - 23.12. 2020 na Náměstí Republiky. Ukázky z lidových tradic, řemesla, vánoční tématika. Načerpáte inspiraci, odpočinete si a rovnou nakoupíte vánoční dárky. 

Projdeme si město a ukážeme hlavní památky - gotickou Katedrálu sv. Bartoloměje s vysokou věží či Velkou synagogu. Tajemnou atmosféru nabízí Plzeňské historické podzemí a zajímavosti Pivovarské muzeum. 

Jihlava

Zde frčí od počátku prosince. Vše vypukne rozsvícením vánočního stromu. Na jarmarku prodejci prodávají tradiční vánoční sortiment, těšit se můžete na otevřené ohně na náměstí, Ježiškovu poštu a mnoho mnoho občerstvení. Svačiny ani nepotřebujete vozit s sebou. 

Jihlava nabízí též tajemné Jihlavské podzemí nebo návštěvu Muzea Vysočiny. Vaší pozornosti neunikne kostel sv. Jakuba Většího nebo dům Gustava Mahlera. Nedaleko od Jihlavy leží Muzeum autíček na zámku Příseka. 

Pardubice

Zde se začínají těšit na Vánoce od 1.12. - 23.12. 2020 na Pernštýnském náměstí. V prosinci je otevřené na zámku Východočeské muzeum. Při prohlídce města vám průvodce povykládá historii a představí nejdůležitější památky jakými je například Zelená brána a kostel svatého Bartoloměje.

Znojmo

Není město velké, lež nabité zajímavostmi a památkami. Už při příjezdu spatříte zdaleka Loucký klášter. Znojemské podzemí patří k nejzajímavějším v naší republice. Nevynecháme ani rotundu svaté Kateřiny, Znojemský hrad, Chrám sv. Mikuláše či Radniční věž s vyhlídkou.

Advent a sváteční náladu zde radostně prožívají od začátku prosince až do Vánoc. Svátečně vyzdobené je celé centrum Znojma. Můžete bruslit, nebo se kochat živými zvířaty v ohradě, poslechnout si vánoční koncerty či prohlédnout betlémy.

Karlovy Vary 

Projdeme se po kolonádách - Vřídelní, Mlýnská, Tržní i Sadová. Vše ve vánočním hávu. 

Ohřát se můžete v Návštěvnickém centru firmy Moser nebo se něco dozvědět o výrobě Becherovky. Návštěva Karlových Varů o adventu Vás nezklame. Efektní vánoční výzdoba zdobí celé centrum, světelné řetězy, fontány, figury andělů, vánoční čepice a další světelné prvky. Počínaje začátkem prosince do Vánoc. 

Při tomto výletu si nenechejte ujít kouzelný a jedinečný Vánoční dům. Neuvěřitelná sbírka medvídků a vánoční pohádka na vás čeká nejen v době vánoc.

Český Krumlov

O kráse města se nemusíme nijak rozepisovat. Romantika, nádhera ze všech stran. Jedno z nejnavštěvovanějších měst naší vlasti.

Nicméně kdo z vás navštívili Český Krumlov o adventu?  S přicházející zimou ukazuje Český Krumlov zcela jinou tvář, plnou klidu a poezie. Začíná se rozsvícením vánočního stromu, koledami, mikulášskou nadílkou a nechybí Ježíškova pošta, která se rozmohla nyní v mnoha městech. 

Bohaté trhy na náměstí Svornosti se konají denně od konce listopadu/začátku prosince do počátku ledna. Bohatá gastronomická nabídka a výrobky s vánoční tématikou mají vysokou úroveň. 

Zlín a Kroměříž

Zlín

chystá náramný program. Město průmyslové ale se skvělou vánoční atmosférou. Spousta stánků s dobrým jídlem a pitím. Koupíte dárky, užijete si atmošku, ohřejete se u ohňových košů a strávíte příjemný den. Fungují zde též vrané kelímky, se zálohou 50 Kč. Zde rozsvěcují vánoční strom někdy na začátku prosince.

Kroměříž 

Právě zde se na ladíte na tu správnou náladu na jarmarku. Trhy fungují od poloviny prosince do Vánoc. Letos v termínu 11.-22.12. 2020.

O obou městech vám povykládá průvodce, který vás též městem provede a ukáže ty nedůležitější památky. 

Třebíč a Telč

Obě města mají památky UNESCO. Takže až Vás přestanou bavit vánoční trhy, prohlédněte si třeba Baziliku sv. Prokopa, projděte se židovskou čtvrtí v Třebíči. Zde najdete od poloviny prosince do Vánoc každodenní vánoční trhy. 

V Telči sice nejsou celý měsíc vánoční trhy, ale je široko daleko nejromantičtější město s fotogenickým náměstím Zachariáše z Hradce, které je též na seznamu UNESCO. Rozhodně jeho návštěvu nevynechejte, když už pojedete do Třebíče

Opava

Báječná atmosféra, regionální produkty a dostupné ceny. To jsou vánoční trhy v Opavě. Každý rok přivítá desítky tisíc zvědavých návštěvníků. Začínají první adventní nedělí a končí před Štědrým dnem. Trhy začínají na první adventní neděli a trvají až do Vánoc. 

Celý den bloumat po stáncích nebaví nikoho. Co takhle se vydat do Slezského zemského muzea. 

Hradec Králové

Hradečtí zahajují v polovině prosince a frčí do Vánoc. Každoročně se konají na Masarykově náměstí. Dřevěné stánky předvádějí ručně vyrobené předměty, vykrajovátka, vánoční ozdoby, trdelníky, vánoční cukroví. Večer vás zahřeje punč a svařené víno. Zahřejeme se v Muzeu východních Čech nebo v Galerii moderního umění?

Náš průvodce je vždy připraven zabavit školáky a studenty. Při prohlídce v Hradci Králové uvidíte Bílou věž nebo katedrálu sv. Ducha a dozvíte se několik pověstí. 

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: