1,450 Kč, Brno
1,300 Kč, Ostrava
1,600 Kč, Praha

Program zájezdu

Odpočinkový školní výlet do nádherných Zlatých hor na severu Olomouckého kraje. Čistá, voňavá příroda, těžba zlata, nádherné vyhlídky a ochlazení v jeskyních. 

Zlatokopecký skanzen

neboli Zlatorudné mlýny a Údolí ztracených štol. Projdete si hornickou osadu a zkusíte rýžovat zlato. Člověk nikdy neví...Uvidíte repliky dvou středověkých hornických mlýnů podle dobových nákresů. Hornická osada ukáže běžný život horníků. Dozvíte se o pivním zvonci a k čemu sloužila zvonička. 

Rozhledna Biskupská kupa

mohutný majestátní kopec pokrytý hlubokým lesem a na samotném vrchu se nachází rozhledna. Měří 18 metrů a byla postavena v roce 1898. Pohlídejte si počasí. Za velmi dobré viditelnosti vás odmění luxusní výhled až na Králický Sněžník, Zlatý Chlum a Rychlebské hory. Můžete dokonce spatřit i Krkonoše a Stolové a Soví hory v Polsku. Výšlap lesem děti příjemně unaví a na kopci si můžeme dát svačinu a odpočinek. 

Rozhledna Zlatý Chlum 

Nad městem Jeseník se důležitě šponuje tato rozhledna. Rozhodně stojí za návštěvu. 

Rejvíz a Mechové jezírko

Rejvíz je malebná osada v Jeseníkách a právě zde najdete kouzelnou naučnou stezku k Velkému mechovému jezírku. Celá lokalita je vlastně jedno velké rašeliniště. Vrstva rašeliny dosahuje 300 m. Vyhlášená je také restaurace v historickém penzionu Rejvíz a to svými židlemi s karikaturami stálých hostů a nádhernou do dřeva vyřezávanou výzdobou.  

Poutní místo Panny Marie Pomocné

Je vždy zajímavé se dozvědět, jak vznikají poutní místa. Jedná se téměř vždy o silné lidské příběhy. Vznik tohoto místa se datuje do dob třicetileté války. Anna Tannheiseorvá očekávala narození robátka každým dnem. Utekla do lesa a prosila Boha a Svatou Pannu o pomoc ve chvílích nejtěžších. Byla vyslyšena a porodila zde synka Martina s nímž se vrátila domů. Chlapec se stal radním a jeho dcera pak plnila jeno poslední vůli. Nechala zhotovit obraz Bohorodičky a ten zavěsili na jedli v lesní samotě, kde se její otec narodil. Místo začalo již brzo přitahovat první poutníky. Šel čas a na místě byl postaven nový kostel i křížová cesta. 

Javorník a zámek Jánský Vrch

těsně u hranic s Polskem leží kopec a na něm nádherný zámek. V roce 1307 se jméno hradu Jarovník objevuje v historii poprvé. Vybavení zámku vyniká původním vybavením a velmi zajímavým hospodářským zázemím zámku. Především kuchyně, jídelna pro služebnictvo, byt správce, koupelna, mandlovna a žehlírna. Zámeckou půdu také hned tak někde neuvidíte. Zámek nabízí také speciální prohlídky pro školní kolektivy s edukativním nádechem a spoluprací s průvodcem. Nejlepší žák dostane odměnu. Zámek tvoří krásnou dominantu a je z něho, jak jinak, skvělý výhled. Pozornosti neujde jedna z největších sbírek dýmek. 

Balneopark a osvěžující prameny v Jeseníku

není od věci si zaskočit zchladit patičky do nedalekého Jeseníku do místního vyhlášeného Balneoparku a cucnout si k tomu z některého z léčivých pramenů. 

Jeskyně na Špičáku a Jeskyně Na Pomezí

První zmiňovaná je nejstarší písemně doložená jeskyně ve střední Evropě. Sloužila jako úkryt o čemž svědčí různé epigrafické nápisy na stěnách. Ačkoliv krápníková jeskyně byla dříve značně poškozena, dnes můžete nové objevující se krápníčky vidět na 230 metrů dlouhé trase a příjemně se ochladit. Teplota je stálá  celý rok - kolem 8°C. 

Jeskyně Na Pomezí jsou největším zpřístupněným jeskynním systémem u nás, který vznikl rozpouštěním mramoru, neboli krystalického vápence. 390 metrů je návštěvnická trasa, ačkoliv celková délka jeskynních chodeb činí 1 700 m. Prohlídka trvá cca 70 minut.  Jeskyně byly objeveny díky těžbě mramoru v letech 1934-36.

Výlet s radostí prodloužíme na více dnů nebo upravíme dle vašich představ.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Hostel/hotel

Snidane

Dvoudenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Ubytování
  • Průvodce
  • Snídaně
  • Mapa
  • 1 x nocleh

Cena nezahrnuje:

  • Cestovní pojištění
  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: