530 Kč, Brno
700 Kč, Ostrava
440 Kč, Praha

Program zájezdu

Jednodenní školní výlet je provoněný vypečeným pardubickým perníkem a dunící kopyty kladrubských koní. 

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem

Kdo by neobdivoval koně. Holčičky nadšeně vykřikují a žadoní o projížďku. My zralí, kteří neovládáme jezdecké umění, necháváme rozběhnout fantazii naplno. Jaké by to bylo prohánět se lehce po zelených lukách, posetých lučním kvítím, s bujnou hřívou rozevlátou ve větru i dešti a shlížet na svět ze hřbetu štíhlé ladné kobylky. Dosti snění a jdeme omrknout teplokrevníky. 

Uvidíte stáje, kočárovnu, lesovnu a rozhlednu, odkud je jedinečný pohled na hřebčín. 

Hřebčín zde byl založen již v 16. století a od té doby zde chovají starokladrubské koně. Tedy do máme nejstarší české plemeno, český chovatelský unikát.  Kůň byl vyšlechtěn speciálně pro ceremoniální potřeby panovníků. Koně mají ušlechtilé proporce, oči mají živý, inteligentní výraz. Starokladrubský kůň je vysoký, silný a celkově ohromí impozantním vzhledem. Má živý charakter a klidný vyrovnaný temperament. Povahově laskavý a ochotný. 

Pardubice se svým zámkem

V zámku si můžeme projít rytířské sály, zámeckou věž a kapli a nebo kryt civilní obrany. Přímo ve městě nevynechejte Klub kouzel. 

Perníková chaloupka a Perníkové Království. 

Perníkové království s opravdovou Perníkovou chaloupkou se nachází nedaleko Pardubic. Nejen ochutnávky perníku a dílničky, ale také procházka všemi možnými pohádkami. Potkáte Ježibabu a uvidíte, jak peče perníčky. Uvidíte Ohniště pro 12 měsíčků, na němž si třeba můžete opéct špekáčky, dále sáně pro Mrazíka, Vyhlídku na Smolíčkova jelena, Úl pro včelku Máju. Posedět můžete v útulně a občerstvovně U všech čertů. 

Abyste se na území Království perníku dostali, musíte projít přes Celnici. Areál plný pohádkových postav, překvapení a zábavy. Navštívíte Tajuplný les, Medový ráj, Peklo pod Perníkovou chaloupkou, Perníkářskou dílnu Ježibaby, Perníkov. Takže hurá Mařenky a Jeníčci do Perníkového Království.

A nezapomeňte si prohlédnout webové stránky. Již podle jejich obsahu poznáte, že majitelé mají smysl pro humor, recesi a nudit se nebudete.

Arnošt z Pardubic

Pravidelná lodní doprava pro turisty lodí nesoucí jméno Arnošt z Pardubic. Překonáte i unikátní pardubické zdymadlo.

Zřícenina hradu Kunětická hora 

Zbrojnice, útrpné právo, hladomorna a rytířský sál. Vše co od hradu očekáváme. Ozdoba Polabí viditelná ze širokého okolí.

Vojenské téma

Pokud se rozhodnete pro vícedenní variantu, nabízí se Vojenské muzeum v Králíkách, unikátní Dělostřelecká tvrz Bouda - jeden z pilířů československého opevnění a nejzachovalejší dělostřelecká tvrz u nás. 

Chrudim

Na náměstí si odpočineme a pokocháme zachovalou památkovou zónou. 

Loutkařské muzeum Chrudim

Expozice nás provedou historií českého loutkářství od marionet kočovných loutkářů až po varietní loutky a naivní tvorbu období moderny. Vstupte do Magického světa loutek a nechte se vést od historie k moderně českého loutkářství. Muzeum je umístěno v domě, který postavil Matěj Mydlář v 16. století. 

Výlet s radostí prodloužíme na více dnů nebo upravíme dle vašich představ.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Jednodenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Průvodce
  • Mapa

Cena nezahrnuje:

  • Cestovní pojištění
  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Video

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: