Provence, Francie

Program zájezdu

Oblíbený zájezd s naší skvělou Zdeňkou Jankovou. :-)


Úrodná půda neunikla prvním osadníkům. Římané zde postavili své osady a jejich fenomenální dědictví pomohlo formovat krajinu. Tradice provensálských vinic jsou tisícileté a region je okořeněný mnoha římskými památkami.Impresionisté 20. století jsou fascinováni neuvěřitelným světlem, popisujíce je jako "měkké a něžné, navzdory svému třpytu". Výsledkem jsou fenomenální umělecké odkazy: Van Gogh zde namaloval 200 olejomaleb.
Levandulová pole, olivové háje, oslňující modré moře a celoroční božské světlo.

Provence je jedna z nejkrásnějších a turisticky nejatraktivnějších oblastí Francie. Je to kraj s tisíciletou historií, poutavou a rozmanitou přírodou, levandulovými poli, chutnou kuchyní a je spojená s tvorbou mnoha významných umělců - od Cézanna přes Van Gogha po Matisse. Navštívíme Camargue - kraj v deltě Rhôny, který je utvářen říčními rameny a lagunami s mořskou vodou. Žije tu mnoho vzácných živočišných druhů, zejména mořských ptáků včetně růžových plameňáků, a také pověstní bílí koně a černí býci. Ohromeni stavebním uměním předků postojíme před nádherným mostem Pont du Gard, který nám zanechali staří Římané. Stejně můžeme obdivovat další historická místa jako Avignon, Arles, Baux de Provence a další. Vykoupat se můžeme jak na krásných písčitých plážích, tak i v řece Gard u slavného římského mostu. 

1. den

kolem poledne odjezd z Brna, přejezd přes Itálii. Ubytování.

2. den - Monako

Prohlédneme si kasino, parky před kasinem, trať Formule 1, ovocný a zeleninový trh, kde si můžeme koupit čerstvé slaďoučké ovoce, náměstí před palácem a malebné uličky starého města. Pět minut před polednem zhlédneme výměnu stráží před knížecím palácem, poté navštívíme katedrálu, kde jsou pohřbeni členové knížecího rodu Grimaldi /na hrobě tragicky zahynuvší kněžny Gracie Patricie jsou každý den čerstvé květiny/.

Odpoledne je možné navštívit velkolepé Oceánografické muzeum, kde byl ředitelem světově proslulý mořský výzkumník Jacque-Yves Cousteau, je impozantní budova stojící přímo na útesu nad mořem. Muzeum je rozděleno na několik částí, nejnavštěvovanější je samozřejmě podmořský svět s obrovskými akvárii. Pozorovat můžete více než 4000 exponátů ryb a dalších 350 různých druhů bezobratlých živočichů. Ti, kteří již v Monaku byli, mohou navštívit knížecí palác, některé z muzeí či botanickou zahradu. Koupání na místních plážích.

Odjezd na ubytování a nocleh.

3. den - kaňon Verdon, st. Tropez

Tento den se vydáme objevovat krásy jednoho z největších kaňonů v Evropě – Velkého kaňonu Verdon. Při okružní jízdě budou na mnoha vyhlídkách krátké zastávky pro focení a filmování. Na konci kaňonu je jezero Sainte Croix, kde se můžeme vykoupat nebo si vypůjčit šlapadla a vjet do ústí kaňonu. Večer se vrátíme  na ubytování. Závěrem dne se podíváme k četnické stanici st. Tropez a projdeme si tento přístav plný luxusních jachet.

4. den - Marseille

Po ránu přejedeme do Marseille, kde si vyšlápneme na kopec s kostelem Notre-Dame-de-la-Garde, odkud je krásný výhled na celé město a okolí. Projdeme se starým přístavem, odkud pak odjedeme lodí k pevnosti If, kde podle románu Alexandra Dumase Hrabě Monte Cristo byl vězněn Edmond Dantès. K večeru odjedeme na ubytování v okolí Marseille.

5. den - Arles, Nimes

Po ránu odjedeme do Arles. Toto město je plné římských i středověkých památek. Uvidíme římskou arénu, která v současnosti slouží býčím zápasům, římské divadlo, zbytky lázní, ale také klenot románské architektury -  kostel sv. Trophima. Na závěr si projdeme jeden z největších trhů této oblasti. Z Arles odjedeme do Nimes, kde si prohlédneme další římské památky – arénu a dům Maison carrée. Projdeme se krásným zahradami Jardins de la Fontaine. Při návratu se  pokocháme siluetou hradu Tarascon, který se zhlíží na hladině řeky Rhony. Návrat na ubytování.

6. den - Avignon, Pont du Gard

Naším dnešním cílem jsou provensálské památky a příroda. Ráno odjedeme do městečka Fontaine de Vaucluse, kde žil dlouhá léta italský renesanční básník Petrarca. Projdeme se kouzelným údolím řeky Sorgue, které nás přivede k obrovské skalní vyvěračce. Poté se přesuneme do jednoho z nejvýznamnějších evropských měst středověku – do Avignonu, který byl po určitou dobu sídlem papežů. Projdeme se starým, hradbami obehnaným městem, uvidíme papežský palác a také most, o kterém se zpívá ve slavné francouzské písničce „Sur le pont dAvignon...“. Další provensálskou památkou, kterou navštívíme, je starobylý hrad a středověké městečko na skalním ostrohu Baux de Provence. Z hradu je krásný výhled do typické provensálské krajiny s olivovými háji. Poslední zastávkou tohoto dne je slavný římský akvadukt Pont du Gard, pod kterým se, pokud nám to počasí dovolí, vykoupeme. Poté se vrátíme na ubytování.

7. den - Nice

Nice, kde se projdeme starým městem, vystoupíme na pahorek Château, odkud se pokocháme krásou Andělské zátoky a zbytek dne můžeme strávit koupáním v azurově modrém Středozemním moři. Večer odjedeme směrem k italské hranici. Noční přejezd do republiky.

8. den návrat

v dopoledních hodinách dojezd do republiky

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Hostel/hotel

Snidane

Vicedenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Ubytování
  • Průvodce
  • Cestovní pojištění
  • Snídaně
  • Mapa
  • 6 x nocleh

Cena nezahrnuje:

  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: