Průvodci

Petr Horák

Jako dítě jsem obešel celé Československo. Později jsem procestoval na 50 států. Domluvím 8 světovými jazyky. Rád otevírám diskusi s klienty.
Myslím, že to je dobrý základ k této práci, protože jsem se seznamoval s historií a zajímavostmi jednotlivých koutů naší země a tehdejšího východního bloku států. Nyní, jako průvodce, hlavně se zahraničními turisty, přicházím na stejná místa znovu.
 

Tomáš Kryl

tomaskryl
Zájem o dějiny, pomocné historické vědy jako heraldika a vexilologie, o církevní dějiny, architekturu, urbanismus a dějiny umění mě přivedly k práci průvodce. Koníček, ze kterého jsem si udělal práci.

Když jsem jako asi šestiletý nutil poslouchat rodiče o historii a památkách našeho města, pochopitelně by mě ani ve snu nenapadlo, že mě něco takového bude jednou živit.

 
 

Jana Amadou

janaLRPaní Jana, ač fyzicky éterická bytost, nadchne svým výkladem, šarmem a stálým úsměvem.

Paříž mě okouzlila hned na poprvé a cítila jsem, že tady bych mohla klidně žít. Pak jsem tam jela jako turista ještě několikrát a navštívila jsem i jiná místa Francie. Velmi na mne zapůsobila Provence – slunce, moře, levandule a rosé – to mě bude vždy fascinovat a vyvolávat ve mně příjemné pocity. 

 
 

Vladimír Šmehlík

fotoKaždé místo má svůj příběh a příběhy se prolínají. Stejně tak jako se prolínají dějiny i současnost našeho světa. Není důležité umět popsat to co vidíte z okna nalevo či napravo, důležité je navštívená místa prožít. Příběh cestovatele je plný poznání a mnohdy nevšedních zážitků, stejně jako rutiny a pohodlného stereotypu. Chci říct, že když jedete třeba do Budapešti, tak si nutně nemusíte dát guláš nebo navštívit lázně, klidně můžete proflákat odpoledne jízdou v tramvaji z konečné na konečnou a najíst se v thajském bistru na Rákocziho třídě, 

Jiří Jašek

fotka jirka

Nejraději mám, když můžu žít s domorodci a poznávat jejich zvyky a tradice. Vyrazit někam na cesty a poznávat jiná místa je ta nejlepší škola života jakou můžete mít. Rád cestuji, protože mě to nabíjí novou energií. Cestování mi dává nový pohled na svět a každou cestu se snažím osvojit nějaké dobré vlastnosti, co který národ má, ať už je to: ochota Novozélanďanů, usměvavost Thajců, pohostinnost Mauriciů, preciznost Švýcarů atd, atd... Cestování pro mě znamená ochutnávání místních specicialit, poznávání historie, lidí. 

Více o Jiřím

Zdenka Janková

Peníze, které vložíte do cestování, jsou tou nejlepší investicí.

Mojí milovanou zemí je Francie, do které jezdím 20 let a nyní mám pocit, že to všechno musím někomu sdělit, předat, zprostředkovat. Je toho opravdu hodně, co bych vám ráda ukázala, o čem bych vám chtěla povídat. Cestování je ta nejúžasnější věc na světě. Peníze, které jste vložili do cestování, jsou tou nejlepší investicí.

Více o Zdence

 

Lenka Malíková

Ráda bych, aby klienti viděli všechna skrytá tajemství, která se mi při cestování podařila odhalit; aby viděli mýma očima.
Co děláme nás baví a klienti to na naší práci poznají. Je bezva, když se při cestování lidi baví, odpočnou si, seznamují se a prožívají zážitky společně. Každý zájezd je také kolektivní a společenská událost.

Více o Lence

 

 

Hana Suchánková

web hana suchankovaVždycky jsem chtěla vědět, co je „za zatáčkou". A to mně zůstalo doposud.
Začnu asi klasicky, ale je to pravda pravdoucí – už jako dítě jsem hrozně ráda cestovala. Jen se pro změnu snažím místa, po kterých vás budu provázet, poznat dopodrobna, abych vám během relativně krátké doby mohla ukázat co nejvíc. A taky přidala nějaké ty drby, protože cestování o dovolené není jen o datech a vážné historii, ale i o zábavě, gastronomii a nasávání atmosféry (nebo i něčeho jiného?).
 

Lenka Ryšlinková

Fotka průvodce

Cestování je pro mne radost, vášeň i inspirace. Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučila na cestách. Možnost podělit se o své zážitky, prožitky i požitky z cest s ostatními, mě naplňuje a moc baví. Můj příběh průvodce a cestovatele začínal v Asii, především v Číně a pak kdekoli jihovýchodním směrem. V posledních letech, ale objevuji i kouzlo Čech a evropských zemí. Největší radost mám, když klienti už cestou domů přemýšlejí o tom, kam pojedou příště.

Více o Lence

Monika Postbieglová

image003
Zajímavá místa a lidé jsou všude na světě, stačí jen se dívat a chtít vidět.
Průvodcování se věnuji již dvě desítky let a moje práce mě pořád těší, protože je spojená s pohybem, poznáváním, historií, přírodou a s příjemnými lidmi.
Procestovala jsem řadu evropských zemí, ale profesně zůstávám především u nás. V České republice provázím domácí i zahraniční klienty a s velkou radostí také školní výlety.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi