Zájezd Hitlerovo Orlí hnízdo, Berchtesgaden, Salzburg - 3 denní

Pestrý program nejoblíbenějšího zájezdu. Příroda, památky, solné doly a jezera. Překrásné výhledy do Alp, historie a lehká turistika. Pohodový průvodce a ochotný řidič doladí příjemnou atmosféru. Spokojenost zaručena :-)

Polopenze i hotelový bazén se saunou v ceně.

Termín:
Délka: 
Doprava: 
Strava: 
Ubytování: 
Cena:
 
25.-27.5. 2018
24.-26.8. 2018
3 denní
autobusová
polopenze
horský hotel 3*
4 500 Kč
 

Popis

Program zájezdu:
Třídenní autobusový poznávací zájezd na Hitlerovo Orlí hnízdo do oblasti německého kraje Berchtesgaden.
 
Území Berchtesgadener Land se rozprostírá mezi mohutným vrcholem Watzmann a jezerem Abtsdorfer See. Tato turistická oblast nabízí rekreaci v zřejmě nejkrásnějším výběžku Bavorska před branami Salzburgu. Kouzelnou přírodní podívanou můžete obdivovat jak na jaře, v létě, tak i na podzim či v zimě. Díky svému působivému horskému symbolu Watzmann (2.713 m) a křišťálově čistému jezeru Königssee vám tento jediný Alpský národní park v Německu umožní prožít fascinující dovolenou. Cesta lodí po jezeru Königssee mezi strmě se tyčícími skalními stěnami zavede k oblíbenému poutnímu kostelu St. Bartholomä, nebo k romantickému jezeru Obersee. Cesta autobusem na horu Kehlstein odhalí skvělé vyhlídky do okolí. Unikátní silnicí Kehlsteinstraße se dostanete k čajovně Kehlsteinhaus ve výšce 1.874 m, nazývané také Orlí hnízdo. Muzeum v sídle Obersalzberg pak poskytne hlubší pohled do období nacismu. Zvláště oblíbené jsou zde vycházky do údolí a za bylinkami. Solný důl v Berchtesgadenu nabízí dvouhodinovou prohlídku dolu, spojenou s jízdou vláčkem a sklouznutím na dřevěné sklzavce přímo v solném dole.
 
1. den
 
Odjezd na zájezd v 5.30 z Brna, od Janáčkova divadla (Rooseveltova ulice č. 7). Dopoledne návštěva Orlího hnízda. Dobrovolná procházka soutěskou. 
Odpoledne přejezd do Berchtesgadenu a prohlídka města, možnost nákupů. Ubytování, odpočinek, nocleh.
 

2. den

Druhý den nás čekají Solné doly v Berchtesgadenu nebo návštěva a relaxace v nádherných, nově zrekonstruovaných termálních lázních Watzmann s výhledem na horské vrcholy, s bazény slanou vodou.

Odpoledne projížďka lodí po Královském jezeře a lehká turistika s výhledy na křišťálové jezero. V případě pěkného počasí zajedeme na vyhlídkovou alpskou silnici Rossfeldstrasse.

3 den

Celodenní návštěva Salzburgu, procházka městem po nejvýznamnějších památkách. Nenechte si ujít vyhlídku ze středověké pevnosti Hohensalzburg - největší a nejlépe dochovaná středověká pevnost v Ervopě, současně také nejnavštěvovanější objekt v Rakousku. Naše cesta povede přes barokní zahrady zámku Mirabel, kde obdivujeme dílo Johanna Fishera z Erlachu. Pokračujeme přes řeku Salici kolem radnice po ulici Getreidegasse s rodným domem W.A. Mozarta do starobylého centra města. Na Rezidenčním náměstí nalezneme jednu z nejkrásnějších barokních kašen v Evropě, zvonkohru na nové biskupské rezidenci, pomník Mozarta. Nesmíme zapomenout navštívit Dóm, zasvěcený svatém Rupertu a Virgilovi, kteří jsou také patrony města Salzburg. Právě zde byl pokřtěn malý Mozart. Projdeme si hřbitov sv. Petra, prohlédneme katakomby mnichů ve skále a zájemci budou mít dostatek času navštívit středověkou pevnost Hohensalzburg, na kterou se dostanete lanovkou, dříve poháněnou kolem na vodu. Prohlídka hradu je individiuální, tempo je na Vás. Nechybí obchod se suvenýry a překrásné pohledy na barokní kopule Salzburku a řeku Salzach, česky Salici. Po cestě uvidíme také koňské koupadlo, rodný dům Mozarta, nezapomeneme koupit originální Mozartovy koule. Město nezapře dlouhou hudební tradici a proto na každém kroku slyšíte hudební produkci. Návrat ve večerních hodinách. 

Návrat do Brna kolem 22.30 hodiny. 

Berchtesgaden - fotoreportáž

Pixmac000057861637Projížďky po křišťálovém jezeře, výjezd po jedné z nejkrásnějších alpských silnic na Orlí hnízdo. Těžba soli v solných dolech. Mozartova křtitelnice i koule. Alpské louky, soutěsky, penziony, horsk...

Cena zahrnuje:
 • Autobusovou dopravu plně vybaveným autokarem - dvd, wc, klimatizace, kávovar, mikrofon, polohovatelné sedačky
 • Služby profesionálního průvodce
 • 2 x nocleh v alpském hotelu, dvoulůžkové až čtyřlůžkové pokoje. S výhledem na okolní louky a horské velikány
 • snídaně bufetové
 • večeře výběr ze 2-3 jídel, dezert, ovoce, saláty a sýry z bufetu
 • vstup do hotelového bazénu a sauny
 • Cestovní pojištění UNION včetně storna zájezdu
 • Časopisy v autobusech
 • Mapy, informační materiály
 • Zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku UNION

Cena nezahrnuje:

 • vstupné - dle aktuálních ceníků navštívených míst (Orlí hnízdo, solný důl, Hellbrunn, Královské jezero), cca 55 - 60 euro na osobu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj -  1 650 Kč na osobu a pobyt

Vstupné:

Bude vybráno v autobuse v eurech. Cca 55 euro na osobu, dle aktuálních ceníků
Cestovní pojištění:
V ceně je zahrnuto cestovní pojištění UNION. Rozsah pojištění obdržíte emailem. Kartičky v autobuse.
Doprava: Moderní, plně vybavené autobusy - klimatizace, DVD, WC, možnost koupě teplých i studených nápojů, polohovatelné a do uliček vysunovatelné sedačky, časopisy v autobusech.
Odjezdy:
Brno, Janáčkovo divadlo (Rooseveltova ul. č. 7). Trasa autobusů: Tišnov, Kuřim, Brno, Mikulov a zpět po stejné trase.
Platba:
Pokyny k úhradě a informace k odjezdu obdržíte na základě objednávky. Zájezd můžete uhradit bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na poště.
Ostatní:
Na naše zájezdy můžete čerpat příspěvky od zaměstnavatele, stravenky Sodexo a Edenred a další.
 

 

Nezávazná rezervace zájezdu
 1. Jméno(*)
  Vypňte Vaše jméno.
 2. Příjmení(*)
  Vypňte Vaše příjmení.
 3. Adresa bydliště(*)
  Vypňte Vaši adresu.
 4. Vaše datum narození
  Neplatný vstup
 5. Kontaktní telefon
  Neplatný vstup
 6. Váš Email(*)
  Vyplňte Vaši emailovou adresu.
 7. Název zájezdu(*)
  Vyplňte název zájezdu.
 8. Termín zájezdu
  Neplatný vstup
 9. Další přihlašované osoby
 10. Jména a data narození dalších účastníků
  Neplatný vstup
 11. Budete si přát cestovní pojištění?(*)
  Vyplňte název zájezdu.
 12. Další požadavky
  Neplatný vstup
 13. (*)
  Zaškrtněte pole prosím.

 

 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Neplatný vstup
zpracováním osobních údajů
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd