Londýn

Londýn je domovem nejznámějších atrakcí na světě – od Big Benu a červené telefonní budky, přes černé taxíky a Tate Modern.


Westminster Abbey – Westminsterské opatství
Každý rok přivítá Westminster Abbey více než 1 milion návštěvníků, kteří chtějí prozkoumat tuto nádhernou 700 let starou budovu – korunovační kostel anglických panovníků. Audioprůvodci jsou k dispozici v 11 jazycích.
Abbey byl korunovační kostel od roku 1066 a je místem posledního odpočinu 17 monarchů. Současný kostel, který dal postavit v roce 1245 král Jindřich III, je jedna z nevýznamnějších gotických staveb v zemi.
Stavba nádherné kaple Jindřicha VII., ukázka nejkrásnějšího umění pozdně gotického umění, byla provedena v roce 1503-1519.
Katedrála sv. Pavla
Katedrála v Londýně ztělesňuje duchovní život a dědictví Britů. Katedrály slouží široké komunitě. Existuje mnoho různých částí katedrály k objevování. Katedrála je postavena v umírněném barokním stylu, nejviditelnější a nejpozoruhodnější rys je kopule, která se tyčí 108 metrů (měřeno ke kříži na vrcholu).V roce 2013 se zde konal státní pohřeb s vojenskými poctami političky Margaret Thatcherové. O této britské političce se můžeme více dozvědět v působivém životopisném filmu Železná Lady v titulní roli s Meryl Streepovou.
Westmisterský palác
Westminsterský palác je místem setkání Dolní sněmovny a Sněmovny lordů, nachází se na břehu řeky Temže ve Westminsteru, v centru Londýna. Palác nabízí 3 hlavní věže. Z nich největší a nejvyšší je Victoria Tower s výškou 98,5 metrů. Na konci severní části paláce se tyčí nejznámější z věží, Elizabeth Tower. Měří 96 metrů, jen o pár metrů méně než Victoria Tower, ale tato věž je mnohem štíhlejší. Elizabeth Tower (dříve nazvána Clock Tower – hodinová věž) byla pojmenována na počest královny Alžběty II. při příležitosti 60. výročí vlády.
Parlament Spojeného království
Audio prohlídky Parlamentu nabízí jedinečnou kombinaci historie staré jeden tisíc let, současný den v politice a ohromující ukázku umění a architektury. Prohlídka trvá cca 60 – 75 minut a průvodci návštěvníků jsou po celou délku prohlídkové trasy k dispozici, aby odpověděli na otázky.
Greenwich Park
Jeden z největších parků v Londýně, který byl založen v roce 1433, se nachází ve čtvrti Greenwich, je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.
Tower of London
Palác a pevnost Jejího Veličenstva, tak zní oficiální název historického hradu na severním břehu řeky Temže v centru Londýna. Byl založen roku 1066 jako součást normanského dobytí Anglie. Hrad hrál významnou roli v anglické historii. Město bylo několikrát obleženo a věž sloužila jako zbrojnice, pokladnice a domov korunovačních klenotů Velké Británie.
Londýnské oko (EDF Energy London Eye)
je největší vyhlídkové kolo v Evropě, sahá do výšky 135 metrů, stojí na nábřeží řeky Temže. Kolo se pohybuje velmi pomalu, takže i bez zastavení mohou turisté nastupovat a vystupovat velmi pohodlně. Na kole je upevněno 32 klimatizovaných kabinek, cena za 30 min projížďku činí 30 liber, děti do 4 let zdarma.
Piccadilly Circus
Dejte si pauzu od nakupování a odpočiňte si na jednom z nejrušnějších náměstí v Londýně. Piccadilly Circus je křižovatka a náměstí v londýnském West Endu, která byla postavena v roce 1819, aby spojila ulice Regent Street s hlavní nákupní zónou Piccadilly. Náměstí je známé také pro své světelné reklamy na rohu budovy na severní straně stejně jako Pamětní kašnu Shaftesbury se sochou Erose.
Buckinghamský palác
je oficiální londýnské bydliště a hlavní pracoviště monarchie Spojeného království, nachází se v City of Westminster. Dům byl původně postavený pro vévodu z Buckinghamu v roce 1703, který byl v soukromém vlastnictví nejméně po dobu 150 let. Následně ho získal král Jiří III. Během 19. století byl rozšířen o tři křídla kolem centrálního nádvoří.
Whitehall
je ulice v City of Westminster, centru Londýna. Je hlavní dopravní tepnou vedoucí z Parlament Square až k Trafalgar Square. Ulice je uznávaná jako centrum vlády jejího Veličenstva, na ulici se nachází mnoho ministerstev. Název Whitehall je také používán jako označení britské státní správy.
Whitehall byla původně široká cesta, na které se nacházel obrovský palác Whitehall, který byl v roce 1698 zničen požárem.
Nachází se zde také Cenotaph – válečný památník.
Most Waterloo
Most pro silniční provoz a pěší přes řeku Temži, název mostu nese památku na vítězství v bitvě u Waterloo v roce 1815.
První most byl navržen v roce 1809-1810 jako žulový most. Roku 1884 začal mít most vážné problémy s konstrukcí, most byl následně zbourán.
Druhý most byl dokončen v roce 1945, dodavatel stavebních prací často tvrdil, že pracovní síla byla ryze ženská, proto je někdy nazýván jako dámský (ženský) most.
Windsor
Město v hrabství Berskshire v Anglii, 34 km od Londýna, je všeobecné známé jako místo Windsorského zámku, jednoho z úředních rezidencí britské královské rodiny. Původní hrad byl postaven v 11. století, byl používán od doby Jindřicha I. a je nejdéle obsazený palác v Evropě.
Ve městě se také nachází Legoland Windsor Resort.

 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd