1,400 Kč, Brno
1,650 Kč, Ostrava
1,350 Kč, Praha

Program zájezdu

Stezka korunami stromů

Od roku 2012 první stezka v republice. Neodolatelné výhledy na lipenské jezero a na Šumavu. Při dobré viditelnosti zahlédnete i Alpy v Rakousku. Stezka má 675 m a je zakončena 40 m vysokou vyhlídkovou věží. Dolů to vezmete tobogánem. Celých 52 metrů.

Království lesa

pro menší děti je v lesích ukryt zážitkový park, nabízející desítky her. Dřevěné věže, lávky, prolézačky, živá zvířata, trampolíny. Paní učitelku potěší naučné prvky, kde se děti dozví o životě lesních zvířat či o vlastnostech dřeva. 

Hrad Rožmberk

od vyhlídky z hradu na Vltavu nebudete moci odtrhnout oči. Hrad pochází z poloviny 13. století a patří mezi nejstarší hrady Vítkovců, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů - Rožmberků. Jedná se o komplex původně dvou rožmberských hradů tvz. Dolního a Horního hradu. Pohnuté události na počátku 30leté války způsobily, že se hrad Rožmberk v roce 1620 ocitl v rukách císařského generála Karla Bonaventury Buquoye. V držení šlechtického rodu Buquoyů byl hrad až do roku 1945. Jiří Jan Jindřich Buquoy (1814 - 1883) byl vášnivým sběratelem uměleckých a historických předmětů. V duchu romantického cítění 19. století realizoval velkolepý plán a přebudoval Rožmberk na rodové muzeum. Zatímco první patro bylo pro muzejní účely velmi nákladně upraveno, pokoje druhého patra hradu si hraběcí rodina ponechala ke svému soukromému užívání. Hrad je otevřen celoročně.

Vyšší Brod

romantický, v lesích ukrytý je cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě. Založili ho Rožmberkové ve 13. století a stavěli ho 100 let. Tento klášter rozhodně za návštěvu stojí, nejen proto že je jediným fungujícím cisterciáckým klášterem u nás. 

Vítkův Hrádek 

tento romantický gotický hrádek, respektive jeho zřícenina, se pyšní jedním nej. Je totiž nejvýše položeným hradem u nás. Výhled perfektní až do Rakouska.

Plavba lodí po Lipně 

to si rozhodně nenechte ujít. Plavba nadchne každého. Děti si odpočinou a dají svačinu, paní učitelky se občerství kávičkou.

Králičí ostrov na Lipně

je netradičním, ale velmi oblíbeným turistickým cílem - nedaleko loděnice v Lipně nad Vltavou má vždy od jara do podzimu čtyřnohé chlupaté obyvatele, kteří se sem stěhují „na letní byt“. Králíci a morčata na ostrově, který je vzdálený asi 400 metrů od lipenské loděnice tráví celé léto a začátek podzimu. Přes léto za nimi jezdí zaměstnanec firmy Lipnoservis, v rámci komentovaného krmení ho mohou doprovázet turisté s dětmi. Ušáci jsou na přítomnost lidí zvyklí. Je možné je krmit z ruky a často se nechají i pohladit. Komentovaná krmení se konají dvakrát týdně. Zájemci se mohou přijet na lodi nebo šlapadle, které si lze zapůjčit v půjčovně.

Výlet s radostí prodloužíme na více dnů nebo upravíme dle vašich představ.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Hostel/hotel

Snidane

Dvoudenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Ubytování
  • Průvodce
  • Snídaně
  • Mapa
  • 1 x nocleh

Cena nezahrnuje:

  • Cestovní pojištění
  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: