1,450 Kč, Brno
1,790 Kč, Ostrava
1,310 Kč, Praha

Program zájezdu

Po staletí kraj spravovali lidé v souladu s nároky přírody. Pochopíte, jak bohaté byly šlechtické rody a jak skvělí řemeslníci a umělci zde žili. Místo průmyslových podniků zde najdeme rybníky, borové lesy a rozsáhlá rašeliniště. V dokonalé harmonii se siluetami venkovských kostelů a bělostnými statky. 

Zasněné renesanční zámky, majestátné gotické kostely, starobylá města i památky lidového stavitelství. Potkáte důmyslné stavby včetně důmyslných rybničních systémů.  

Vyberte sami, co byste rádi na výletě viděli:

Jindřichův Hradec

Centrum města je sevřené řekou Nežárkou a ze druhé strany rybníkem Vajgarem. Právě zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. 

Třeboň

Pradávné centrum rybníkářství. Vyhlášené jsou zde kapří speciality a určitě si uděláme volno, abyste něco mohli ochutnat. Věnovat se také můžeme renesančnímu zámku. Kolem historického jádra se z jedné strany vine Zlatá stoka a ze druhé se leskne hladina rybníka Svět. Tady na vás dýchne romantika jihočeského venkova. Kolem dokola obklopena mnoha rybníky, rozsáhlými loukami a hlubokými lesy. 

Plavba lodí okolo Světa za necelou hodnu

Obeplujete Svět za necelou hodinu. Komu se to podaří, že? Vyhlídková plavba na jedno z největších našich rybníků se dětem rozhodně bude zamlouvat. Navíc si odpočnou, mohou se nasvačit a načerpat síly na další poznávání. 

Věž staré radnice v Třeboni

100 schodů vyšlapeme a na konec se výhledem pokocháme. Za odměnu uvidíte Třeboň jako na dlani a do všech čtyř světových stran. Kdo by nemiloval výhledy a vyhlídky. Po cestě nahoru narazíte na drobné výstavy, zajímavosti, kvízy. Věděli jste například, že povinností věžníka bylo hlásit požár či jiné nebezpečí a ihned začít zvonit? 

Pivovar Regent v Třeboni

„Chmelovina naše ta božskou má sílu, všechny nás rozehřívá k radostnému dílu.“ Tímto nápisem nás vítá třeboňský pivovar. 

Myslíte, že je hloupé brát školní výlet do pivovaru? Naopak. Děti se dozví o historii výroby piva, o přírodě a dokonce i o chemii. To máme hned tři předměty najednou. Kdoví, z koho z malých návštěvníků se jednoho dne stane zdatný pivovarník. 

600 let historie vaření piva v jednom z nejstarších pivovarů na světě. 

Dům přírody Třeboňska

Interaktivní stálá expozice Krajin a lidé seznámí děti s historickým vývojem krajiny, s dílem renesančních rybníkářů, s příběhem léčivé slatiny a třeboňského lázeňství.

Stráž nad Nežárkou

Zastavíme si u zámku, jehož zámek zdobí iniciály ED a připomínají dobu, kdy jej vlastnila operní pěvkyně Ema Destinová. Zámeček koupila v roce 1914 a do své smrti roku 1930 zde žila. Prohlédnout si můžete hradní a zámecký okruh, kde uvidíte Ložnici Emy Destinové i unikátní Komnatu duchů, kde s přáteli pořádala své vyvolávání duchů.

Schwarzenberská hrobka v Domaníně u Třeboně

Na jihovýchodní straně rybníka Svět najdete stavbu, o niž se zasloužili především Jan Adolf II Schwarzenberg a jeho žena Eleonora. Zvláštností je oltář, který je z bílého pískovce, sádry a istrijského mramoru. Je zde umístěno 26 rakví s nabalzamovanými těly. Většina srdcí se nachází ve zvláštních schránkách v Českém Krumlově. Dále jsou zde vyryté smuteční telegramy, které rodu Schwarzenbergů posílal císař František Josef.  Dozvíte se, že Schwarzenbergové nejčastěji umírali na nemoci, jako byl záškrt, zápal plic či tragická úmrtí. 

Tento rod patří mezi prominentní evropské šlechtické rody a hrál významnou roli v české a německé historii. Dosáhli titulu princů ve Svaté říši římské a knížat a vévodů v Českém království. 

Rožmberk

největší rybník v České republice. Zde se můžete vykoupat nebo obdivovat Rožmberskou baštu. Je to jediná renesanční stavba tohoto typu v České republice. Sloužila pro ubytování správce rybníka.

Terčino údolí

Původně bažantnice, dnes anglický lesopark s naučnou stezkou.

Národní přírodní rezervace Červené blato 

Patří k nejzajímavějším přírodním rezervacím v České republice. Vrstva rašeliny dosahuje místy až 8 metrů. Rašelina se těžila pro nedalekou sklářskou huď. Projdeme se po dřevěných chodníčcích po naučné stezce dlouhé 5 kilometrů. 

Výlet s radostí prodloužíme na více dnů nebo upravíme dle vašich představ.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Hostel/hotel

Snidane

Dvoudenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Ubytování
  • Průvodce
  • Snídaně
  • Mapa
  • 1 x nocleh

Cena nezahrnuje:

  • Cestovní pojištění
  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Video

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: