1,350 Kč, Brno
1,250 Kč, Ostrava
1,630 Kč, Praha

Program zájezdu

Jeseníky vždy zelené, voňavé. Projdeme si lesy, louky, uvidíme studánky, rozhledny, jeskyně.

Praděd 

nejen nejvyšší hora Jeseníků ale také horský duch, vládce a strážce Jeseníků. Zobrazován jako stařec s bílým vousem nebo jako lesník, či pasáček. Na horu Praděd se určitě vydáme. Buď po svých nebo autobusem. Za pozornost stojí rozhledna a televizní vysílač, jehož vrchol je nejvyšším pevným bodem Česka, převyšuje i vrchol Sněžky. 

Lahvičky s sebou. Čepujeme živou vodu, přímo z Jeseníků. 

poklidné lázeňské městečko, které si musíte zamilovat. Právě sem od poloviny 19. století směřovala společenská smetánka celé Evropy i ze zámoří. S městem byla spjata spousta známých jmen, zejména však Vincenz Priessnitz. Můžete si vybrat některou naučnou stezku a nenechte si ujít Balneopark Vincenze Priessnitze. A lahvičky sebou

Jeskyně Na Špičáku 

nejstarší písemně doložená jeskyně ve střední Evropě.  Sloužila často jako úkryt. Dnes uvidíte trasu 230 metrů dlouhou a na ní například 350 - 380 milionů staré mořské usazeniny a pukliny v devonských vápencích. Co je devonský vápenec? To a mnohem více vysvětlí místní průvodci. 

Rozhledny

Těch jsou v Jeseníkách na desítky. Stačí si vybrat. My doporučujeme rozhlednu Zlatý Chlum. Jako na dlani spatříte Jeseník, Keprník, Králický Sněžník, Rychlebské hory a uvidíte až do Polska. Z Jeseníku vyrazíme po modré nebo červené značce. 

Horní nádrž PVE Dlouhé stráně 

nejvýše položené umělé jezero v České republice. Dostanete se sem lanovkou a obejít si ho je skutečný zážitek. Trasa kolem dokola má 1 750 metrů.

Vodopády Bílé Opavy

Naučná stezka vede kaňonem řeky Bílé Opavy od pramenů až po Karlovu Studánku. Prochází po mnoha mostcích, lávkách a kamenných březích jedné z nejkrásnějších horských bystřin Jeseníků. Uvidíte vodopády, peřej, kaskády, skalní útvary. 

Expozice Čarodějnické procesy na Jesenicku

v prostorách vodní tvrze v Jeseníku najdete důkazy inkvizičních procesů na tomto území. Tyto procesy neměly ve Střední Evropě obdoby. Sklepy Vodní tvrze ohdali dopodrobna hysterii této doby díky modernímu vybavení a průvodcům. Samozřejmě nechybí dobové mučící nástroje. Prohlídka je zpracovaná realisticky, není doporučována dětem pod 13 let. 

Muzeum Auto Moto Vererán v České Vsi

motorky a motocykly značky Jawa, ČZ, Premier, Triumph, Štístko, Agon, Saxonette, Puch a další. Pozornosti neujde švédský historický sněžný skútr, reklamní cedule, dokumentace a replika dílny z první poloviny 20. století. 

Vojenské památky

Jsme blízko hranic, takže zde můžete prozkoumat naučnou stezku o délce 6 km, jejíž součástí je 6 vybetonovaných těžkých objektů. 

Karlova Studánka 

Kouzelné lázeňské městečko. Najdeme zde 8 pramenů, račte ochutnávat. 

Výlet s radostí prodloužíme na více dnů nebo upravíme dle vašich představ.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Hostel/hotel

Snidane

Dvoudenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Ubytování
  • Průvodce
  • Snídaně
  • Mapa
  • 1 x nocleh

Cena nezahrnuje:

  • Cestovní pojištění
  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Video

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: