1,670 Kč, Brno
1,560 Kč, Ostrava
1,340 Kč, Praha

Program zájezdu

Další z pestrých a pohodových výletů v příjemné dojezdové vzdálenosti ze všech koutů republiky. Výlet bezvadně pasuje na školní osnovy. Přírodopis a zeměpis zažijeme ve skalách v Adršpachu, dějepis a češtinu na zámku v Náchodě a v Babiččině údolí.

Do výletu můžeme zařadit: 

Město Náchod se zámkem, Dášou a Ludvíkem

Pokud vaše třída zvládne sem tam nějaký ten zámek, tak hurá do Náchoda. Ukázkový renesanční zámek se pyšní interiéry nabitými obrazy, řády, medailemi a řády. Pohled do věže s hladomornou a nevynechat terasu s altánkem. Projdeme si francouzskou zahradu, anglický park a oboru s daňky a muflony. V hradním příkopu se předvádí Dáša a Ludvík. Medvědi jak se patří. 

Zámek Ratibořice

Zámek spjatý samozřejmě s románem Babička Boženy Němcové. Je tedy nadmíru jasné, že hlavní prohlídkový okruh je zaměřen právě na dobu vévodkyně Kateřiny Vilemíny Zaháňské. 

Babiččino údolí

Údolí je známé především z románu Babička, je však zajímavé výskytem mnoha vzácných živočichů a je proto cennou přírodní lokalitou. Při procházce údolím se zcela jistě na moment zasníte a předsatvíte si babičku, kněžnu a kolem dokola pobíhající děti. Údolí je mimořádně malebné, fotogenické a celkové fajn. K nejnavštěvovanějším místům údolí patří Staré bělidlo, domek č 7, kousek od Viktorčina splavu. Zde prožila Božena Němcová prázdniny v roce 1844 se svými dětmi a přenesla své vzpomínky do románu Babička. Původní bělidlo nechala kněžna Zaháňská zbořit.  Román též připomíná sousoší babičky s dětmi a psy. 

Viktorčin splav

Místo vám připomene dobu dětství Boženy Němcové. Právě zde hodila šílená Viktorka své děťátko do řeky Úpy a pak sem chodila zpívat ukolébavky. 

Mandl a Vodní mlýn Ratibořice

expozice funkčního technického vybavení pro mletí obilí a také obydlí mlynáře a jeho rodiny z 19. století. 

Údolí Peklo

Kouzelné údolíčko a fotografický ráj. Bukové lesy jsou plné barev zejména na podzim. Pozoruhodná je Bartoňova útulna, což je bývalý mlýn, který Dušan Jurkovič přestavěl na turistickou chatu. Čerta potkáte zaručeně. 

Adršpach a jeho skály

Neuvěřitelně kouzelná zákoutí skal, nepřeberné množství různých útvarů, fascinující zákoutí. Fantazie děti se rozjede všemi směry. Milenci, Homole cukru, Džbán, Babiččina lenoška...každý si najde své. Po cestě potkáte různé vzácné živočichy - ještěrky, čápy, ledňáčky atd. Okruh skalním městem je dlouhý 3,5 km a jsou na něj potřeba asi 3 hodiny. Lákavá je také zřícenina hradu Adršpach, kde stojí dnes již jen zbytky původního hradu ze 13. století. 

Správně se jedná o dva celky: Adršpašské skály a Teplické skály. Nedaleko se také nacházejí Broumovské stěny. Ten tvoří asi 10 km douhý hřbet. Je zde menší návštěvnost a větší klid. 

Pevnosti a opevnění

Jako téměř všude kolem našich hranic, také zde najdete část různého opevnění. Ostaš, pevnost Josefov, pevnost Dobrošov, Běloveský pevnostní skanzen, Pěchodní srub Březinka, Pěchodní srub V sedle a mnohé další. 

Broumovský klášter benediktinů

Historie sahá do 13. století a klášter tvoří dominantu města Broumova. Vrcholně barokní dílo nenechá nikoho na pochybách. V rámci prohlídky navštívíte unikátní knihovnu se 17 000 svazky knih, kostel a uvidíte kopii Turínského plátna. V podzemních sklepeních je uloženo celkem 34 mumií. Nádherná se klášterní zahrada. Klášter též nabízí ubytování pro skupiny. 

Kudowa zdroj

malý kousek na hranicemi, nedaleko Náchoda stojí za návštěvu město Kudowa Zdroj. Polské lázeňské městečko je jedním z nejstarších lázeňských míst v Polsku ale i v celé Evropě. Ideální místo k odpočinku. Objevíte typickou lázeňskou architekturu, kolonádu s parkem. V místní části Czermna se nachází kostnice, jejíž interiér je vyložen více než 3 000 lebkami a kostmi. Bonus navíc jsou skvělé cukrárny s výtečnými zákusky. 

Výlet s radostí prodloužíme na více dnů nebo upravíme dle vašich představ.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Hostel/hotel

Snidane

Dvoudenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Ubytování
  • Průvodce
  • Snídaně
  • Mapa
  • 1 x nocleh

Cena nezahrnuje:

  • Cestovní pojištění
  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Video

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: