450 Kč, Brno
700 Kč, Ostrava
800 Kč, Praha

Program zájezdu

Tento jednodenní školní výlet je perfektní a názorná ukázka, jak se svět stává učebnou. Zastavte se a zaslechnete třesk bodáků, zahlédnete odlesk tasených šavlí a ržání jezdeckých koní a snad i vůni střelného prachu. 

Slavkovské bojiště

je rozlehlá oblast rozlohy asi 120 km2, na východ od Brna. Můžeme si ji představit jako trojúhelník. Zahrnuje mnoho vesnic, kde najdete různé mapky, památníky, křížky, památné domy, kde přenocovali vojáci nebo vojevůdci a další připomínky této události. Do dnešních dnů zde chodí lovci pokladů a poté co jsou zoraná pole hledají vzácný knoflíček, či manžetku z této bitvy. Bitva zasáhla nebo se konala na území vesnic Jiříkovice, Šlapanice, Kobylnice, Telnice, Sokolnice a mnoha dalších. Celkem zahrnuje 25 měst a obcí.

Velkou událostí bylo 200 let výročí bitvy u Slavkova, kdy byla část dálnice D1 zavřená a vyčleněná jako parkoviště. Účast byla velmi hojná, přijeli statisíce příznivců a konala se velkolepá rekonstrukce bitvy. 

Rekonstrukce bitvy

Rekonstrukce této velké bitvy a připomínkové akce se se konají dodnes.  Nejsou to žádné malé a nenápadné události. Většinou je o nich slyšet do dálky, protože se hojně používají děla. Vždy jsou přítomny desítky až stovky vojáků s koňmi a kompletním polním vybavením a nadšenců historických událostí. A je opravdu na co se dívat.

Mohyla míru

Právě zde, kde byly boje nejtěžší, kde se rozhodla bitva, na kopci v obci Prace (Prateckém kopci) byl postaven památník Mohyla míru. Vedle památníku je muzeum, popisující detaily bitvy. Uvidíte rekvizity a tři císaře v životní velikosti v okamžiku jejich vyjednávání.

Multimediální expozice

Tato expozice přináší nevšední a silný zážitek. Dozvíte se co se v těchto místech na sklonku roku 1805 stalo, prožijete slavkovskou bitvu doslova od začátku spolu s vojáky i samotnými císaři. Poznáte vojenskou a politickou slávu napoleonské doby, ale i její rub a odvrácenou tvář. Originální exponáty jsou chladné i palné zbraně, uniformy, cenné předměty, archivní dokumenty, texty a informace. 

Stará pošta

je dalším bodem na naše putování po bojišti Bitvy tří císařů. Údajně na této poště přespal sám Napoleon. Pozoruhodný je ojedinělý památník padlým koním. 

Zámek Austerlitz 

Zámek má sám co nabídnout, avšak proslavil se právě díky zmiňované bitvě. Napoleon sem přenesl svůj hlavní stan a právě odsud vydal svůj slavný rozkaz, začínající slovy: "Vojáci, jsem s vámi spokojen." Prostřední nádherné kounicovské rezidence  zřejmě přimělo Napoleona pojmenovat vítěznou bitvu po Slavkovu (německy Austerlitz).

Vrch Santon

Toto jméno dostal od francouzských vojáků v roce bitvy 1805. Právě toto místo si vybral sám Napoleon jao opěrnou pozici svého levého křídla a nechal ho opevnit a umístil sem 18 těžkých děl armádní zálohy.

Žuráň

Památník bitvy na kopečku Žuráň má podobu kamenné krychle na níž je znázorněn plán bojiště a rozmístění jednotlivých armád těsně před rozhodujícím střetem. Na začátku bitvy se Žuráň stal velitelským stanovištěm císaře Napoleona, jenž v jeho blízkosti strávil noc před bitvou. V den bitvy udílel rozkazy právě odsud.

Výlet s radostí prodloužíme na více dnů nebo upravíme dle vašich představ.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Jednodenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Průvodce
  • Mapa

Cena nezahrnuje:

  • Cestovní pojištění
  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Video

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: