700 Kč, Brno
500 Kč, Ostrava
1,100 Kč, Praha

Program zájezdu

"Paní čelko, taťka říkal, že v Beskydech je nová stezka Valaška. Stezka v oblacích!!! Vezmete nás tam?"

"Ale bezevšeho, milé děti." Pravila paní učitelka a v hlavě se jí už rodila návaznost na školní osnovy. :-)

A vyrazili. Podívali se do Valašského muzea v přírodě. Poznali, jak se žilo dříve, co se jedlo, čím se lidi bavili na Valašsku. 

Odpoledne vyrazili na vyhlášené Pustevny, o kterých mnozí jen slyšeli. Nyní děti viděly na vlastní oči, že Pustevny jsou místo v horách, v Beskydech. Kam mohou vyjít lanovkou, nebo je vyveze autobus. Udělali si procházku až k mýtické soše Radegasta, kde si dali svačinku. Všichni se těšili nejvíce na stezku Valašku. Paní učitelka nelenila a vytiskla si edukativní list do přírodopisu, aby děti jen tak nezahálely. Jelikož měli okysličené mozečky, šlo jim vyplňování samo. Ani Horáček neprudil. 

Večer se všichni spokojení vrátili k maminkám a tatínkům a nadšeně vykládali zážitky ze dne prožitého v přírodě Beskyd.

Beskydy

   • Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm - největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

   • Pustevny - je sedlo v Moravskoslezských Beskydech nedaleko Radhoště, které patří k obci Prostřední Bečva. Bylo pojmenováno po poustevnících, kteří zde žili do roku 1874. Pro Pustevny jsou typické dřevěné stavby postavené v lidovém slohu koncem 19. století na návrh Dušana Jurkoviče. Nachází se zde lyžařské středisko a vede sem sedačková lanovka. Pod vrcholem Tanečnice otevřeli v roce 2019 panoramatickou Stezku Valaška.

   • Stezka Valaška - nadzemní panoramatická Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník.

   • Radegast - socha Radegasta, slovanského pohanského boha slunce, hojnosti a úrody je jedním z nezaměnitelných symbolů Radhoště v Beskydech, respektive sedla pod Radhoštěm nacházejícího se přesně v polovině cesty z Pusteven na Radhošť v nadmořské výšce 1 105 m.

   • Radhošť - pověstmi opředená bájná hora Radhošť (1129 m n. m.) se nachází nedaleko Pusteven v Moravskoslezských Beskydech a tvoří nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Nabízí krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky - Praděd, Malou a Velkou Fatru.

   • Kaple sv. Cyrila a Metoděje - je nejvýše položená církevní stavba v ČR.

   • Tarzanie - lanové centrum Tarzanie se nachází v Beskydech, 5 km od Frenštátu pod Radhoštěm v obci Trojanovice pod známým výletním a poutním místem Pustevny. Na více jak 8000 m2 je pro návštěvníky připraveno několik tras lanových překážek, které jsou zavěšeny na stromech ve výšce od 4-12 m. V současné době Tarzanie nabízí více jak šedesát nejrůznějších lanových překážek různé obtížnosti.

Výlet s radostí prodloužíme na více dnů nebo upravíme dle vašich představ.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Jednodenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

 • Doprava
 • Průvodce
 • Mapa

Cena nezahrnuje:

 • Cestovní pojištění
 • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Video

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: