600 Kč, Brno
950 Kč, Ostrava
550 Kč, Praha

Program zájezdu

Rekordy, strašidla a čerti. Proti tomuhle děti nic namítat nebudou. 

Jednodenní školní výlet vede dítka do Muzea rekordů a kuriozit, do Muzea strašidel a kdo bude mít odvahu, nakoukne do Pekla. 

Muzeum rekordů

Muzeum rekordů a kuriozit je jediné svého druhu ve Střední Evropě, zároveň je místem pro všechny věkové generace, od těch nejmenších až po ty nejstarší a věřte, že je zde co obdivovat!
V pěti patrech Jihlavské brány se díky agentuře Dobrý den podařilo nashromáždit věci, které jinde na světě než v Pelhřimově nenajdete. K odpočinku je možnost využít rozlehlou zahradu. K exponátům jsou vytvořeny také pracovní listy, které sledují školní osnovy pro ZŠ.

Pro každou oblast je vytvořen jednoduchý test. Každý z testů má cca 6-8 otázek a lze ho zvládnout za 5-10 minut. Součástí testu je fotografie exponátu muzea, s ním související otázka a nabídka možností odpovědi. Žáci je mohou pomocí svého telefonu či tabletu vyplnit na webových stránkách muzea, nebo je obdrží v tištěné podobě.

Na své si přijdou všichni – děti, dospělí i senioři.

Muzeum strašidel 

Víte, kdo je to Hejkal? Nebo jak vypadá Meluzína? Co se stane, když šlápnete na Bludný kořen? Pokud odpověď byla alespoň jednou ne, tak Muzeum strašidel byste jisto - jistě neměli při návštěvě Pelhřimova propásnout. Dozvíte se, nejen jak strašidla vypadají, ale zároveň jakou mají pracovní náplň, koho se bát nemusíte a na koho si případně dát velký pozor. Ve sklepení domu na Masarykově náměstí naleznete strašidla, která můžete potkat na Vysočině. Přejeme vám příjemný pobyt ve světě strašidel a pohádek!

Pelhřimovské peklo 

S čerty nejsou žerty. Přesvědčit se o tom můžete v Pelhřimovském pekle, kde není radno zpochybňovat peklo a jeho moc. Co na vás v pekle čeká a zda se vyplatí být hodný či zlobivý se rozhodněte vy. Každopádně v našem pekle si můžete zkusit, jaké je to být v pekelném kotli, nebo jak se spí na Záhořově loži. Ti odvážnější mohou okusit Luciferův trůn. Pro nejodvážnější hříšníky je zde pekelná váha, která hned napoví, jak velký hříšník jste. Co na vás v pekle ještě čeká a zda jste nenapravitelný hříšník nebo naopak nad vámi peklo nemá žádnou moc, se přijďte přesvědčit sami!

Vyhlídková věž

Zbude-li špetka času, nenechte si ujít nejkrásnější pohled na město Pelhřimov z této vyhlídkové věže.

MÚZYum Lipských 

Kdo by neznal Jouzu z filmu Ať žijí duchové nebo třeba Cibulku a šest medvědů. Ano řeč je o Lubomírovi Lipském, který společně s bratrem Oldřichem Lipským, jsou nejznámějšími rodáky města rekordů. Proto zde mají své muzeum, kde zavzpomínáte na nejznámější české filmy, které režíroval Oldřich nebo v nich hrál Lubomír, či snad naopak anebo dokonce oboje... Až se projdete procházkou filmů od Ať žijí duchové, přes Jáchyme hoď to do stroje až třeba po Limonádového Joeho a připomenete si opravdové klasiky české kinematografie, můžete si prohlédnout ocenění, kterých rodina Lipských dosáhla. K vidění je zde i cena Thalie, kterou obdržel Lubomír Lipský. Prohlédnout si můžete exponáty z filmů, rodinné fotografie a mnohem víc! Zkrátka žádný milovník české kinematografie by toto MÚZYum neměl vynechat!

A co ještě? 

Muzeum Vysočiny

V roce 1991 byla otevřena nová stálá expozice v zámku Říčanských, která připomíná významné osobnosti Pelhřimovska a také ve větší míře představuje sbírkový fond z depozitářů muzea.

Zlaté české ručičky 

V expozici Zlaté české ručičky naleznete světově ojedinělou kolekci více než 90 unikátů ze zápalek a zápalkových hlaviček a další výrobky šikovných českých rukou. K expozici náleží i zahrada s obřími předměty a přiléhajícím dětským hřištěm.
Základem expozice je unikátní kolekce více než 90 exponátů vyrobených ze zápalek a zápalkových hlaviček - nejrozsáhlejší svého druhu na světě. K zápalkovým exponátům se postupně přidávali další a další neuvěřitelné výkony českých, moravských i slovenských rukou.

Muzeum Bible ve Starém Pelhřimově

Myslíte, že by mohlo být nudné? Ani náhodou. Uvidíte exponáty z doby 16.-18. století a čekají na vás též workshopy, kde si můžete vyrobit ruční papír, vyzkoušet sazbu liter, vytisknout stránku na replice středověkého knihtisku a podívat se, jak se Bible dříve ukrývaly a pašovaly. 

Výlet s radostí prodloužíme na více dnů nebo upravíme dle vašich představ.

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Jednodenni

Autobus

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Průvodce
  • Mapa

Cena nezahrnuje:

  • Cestovní pojištění
  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Pojišění COVID je dnes možné sjednat, jako každé jiné cestovní pojištění, u všech pojišťoven. 

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Neplatný vstup
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Video

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Sledujte nás na sociálních sítích: