4,500 Kč, Brno
berchtesgaden, nemecko

Program zájezdu

Třídenní autobusový poznávací zájezd na Hitlerovo Orlí hnízdo do oblasti německého kraje Berchtesgaden.

Území Berchtesgadener Land se rozprostírá mezi mohutným vrcholem Watzmann a jezerem Abtsdorfer See. Tato turistická oblast nabízí rekreaci v zřejmě nejkrásnějším výběžku Bavorska před branami Salzburgu. Kouzelnou přírodní podívanou můžete obdivovat jak na jaře, v létě, tak i na podzim či v zimě. Díky svému působivému horskému symbolu Watzmann (2.713 m) a křišťálově čistému jezeru Königssee vám tento jediný Alpský národní park v Německu umožní prožít fascinující dovolenou. Cesta lodí po jezeru Königssee mezi strmě se tyčícími skalními stěnami zavede k oblíbenému poutnímu kostelu St. Bartholomä, nebo k romantickému jezeru Obersee. Cesta autobusem na horu Kehlstein odhalí skvělé vyhlídky do okolí. Unikátní silnicí Kehlsteinstraße se dostanete k čajovně Kehlsteinhaus ve výšce 1.874 m, nazývané také Orlí hnízdo. Muzeum v sídle Obersalzberg pak poskytne hlubší pohled do období nacismu. Zvláště oblíbené jsou zde vycházky do údolí a za bylinkami. Solný důl v Berchtesgadenu nabízí dvouhodinovou prohlídku dolu, spojenou s jízdou vláčkem a sklouznutím na dřevěné sklzavce přímo v solném dole.

1. den

Odjezd na zájezd v 5.30 z Brna, od Janáčkova divadla (Rooseveltova ulice č. 7). Dopoledne návštěva Orlího hnízda. Dobrovolná procházka soutěskou.

Odpoledne přejezd do Berchtesgadenu a prohlídka města, možnost nákupů. Ubytování, odpočinek, nocleh.

2. den

Druhý den nás čekají Solné doly v Berchtesgadenu nebo návštěva a relaxace v nádherných, nově zrekonstruovaných termálních lázních Watzmann s výhledem na horské vrcholy, s bazény slanou vodou.

Odpoledne projížďka lodí po Královském jezeře a lehká turistika s výhledy na křišťálové jezero. V případě pěkného počasí zajedeme na vyhlídkovou alpskou silnici Rossfeldstrasse.

3 den

Celodenní návštěva Salzburgu, procházka městem po nejvýznamnějších památkách. Nenechte si ujít vyhlídku ze středověké pevnosti Hohensalzburg - největší a nejlépe dochovaná středověká pevnost v Ervopě, současně také nejnavštěvovanější objekt v Rakousku. Naše cesta povede přes barokní zahrady zámku Mirabel, kde obdivujeme dílo Johanna Fishera z Erlachu. Pokračujeme přes řeku Salici kolem radnice po ulici Getreidegasse s rodným domem W.A. Mozarta do starobylého centra města. Na Rezidenčním náměstí nalezneme jednu z nejkrásnějších barokních kašen v Evropě, zvonkohru na nové biskupské rezidenci, pomník Mozarta. Nesmíme zapomenout navštívit Dóm, zasvěcený svatém Rupertu a Virgilovi, kteří jsou také patrony města Salzburg. Právě zde byl pokřtěn malý Mozart. Projdeme si hřbitov sv. Petra, prohlédneme katakomby mnichů ve skále a zájemci budou mít dostatek času navštívit středověkou pevnost Hohensalzburg, na kterou se dostanete lanovkou, dříve poháněnou kolem na vodu. Prohlídka hradu je individiuální, tempo je na Vás. Nechybí obchod se suvenýry a překrásné pohledy na barokní kopule Salzburku a řeku Salzach, česky Salici. Po cestě uvidíme také koňské koupadlo, rodný dům Mozarta, nezapomeneme koupit originální Mozartovy koule. Město nezapře dlouhou hudební tradici a proto na každém kroku slyšíte hudební produkci. Návrat ve večerních hodinách.

Návrat do Brna kolem 22.30 hodiny. 

Kam pojedeme?

Doplňující Informace

Polopenze

Vicedenni

Hotel

Cena

Cena zahrnuje:

  • Doprava
  • Ubytování
  • Průvodce
  • Cestovní pojištění
  • Snídaně
  • Mapa
  • 2 x nocleh
  • Večeře

Cena nezahrnuje:

  • Plavba lodí
  • Vstupné

Cestovní Pojištění

Cestovní pojištění sjednáváme u pojišťovny UNION na základě seznamu jmen s daty narození.

Dokumenty cestovní pojištění

Kontaktujte nás

Vypňte Vaše jméno.
Neplatný vstup
Vyplňte Vaši emailovou adresu.
Vypňte Vaši adresu.
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Zaškrtněte pole nejsem robot na konci formuláře. Děkujeme.

Nevíte si rady? Volejte kdykoliv.

+420 777 197 768

+420 770 655 035

Jak uhradit zájezd

hotově nebo na poště

Bankovním převodem

Jak objednat

Rezervačním formulářem

Emailem: info@ck-zajezd.cz

Náš příběh

Počínaje au-pair v Anglii přes cestování Amerikou při vysokoškolských studiích až po křižování Evropy s našimi syny. Její historii, kulturu, přírodu, zvyky i gastronomii máme s manželem nejraději. Proto cestujeme křížem krážem Evropou. A odhalujeme dětem a studentům tajemství a místa, kde jsme téměř prošoupali podrážky. S kolegy průvodci naladěnými na podobnou notu. V pohodlí a bezpečí dnešní doby.

číst dál

Kontakt

+420 777 197 768

info@ck-zajezd.cz

Cestovatelský žurnál. Pohladí. Navnadí. Inspiruje.

Příležitostné cestovatelské střípky pro zpestření všedních dnů.

Sledujte nás na sociálních sítích: