Kolektivní zájezd Vysoké Tatry

Slovensko

Bratislava, hrad Děvín, Dunaj. Společné dějiny našich krajanů. Snadná dostupnost pro jednodenní cestovatelské zážitky. 

Pixmac000051579045 blava

Bratislava 04859 51

Fotolia 40133058 XS tatry
Horské tůry, odpočinek v termálních lázních, památky i jeskyně. Pestrý program, příjemné ubytování a výživné snídaně. Výlet lze uspořádat jako 3 a vícedenní. Program přizpůsobíme jak budete potřebovat. 
 
 
Termín:
Délka: 
Doprava: 
Strava: 
Ubytování: 
Cena:
libovolný
5 denní, 4 noci
autobusová
snídaně
hotel
 

Detaily

Program:

Pětidenní autobusový zájezd do Tater. Absolvujeme nenáročné horské tůry, podíváme se po nejzajímavějších památkách v okolí - jakými jsou například Spišský hrad, zařazený na seznam UNESCO. Další utajenou památkou na Slovensku, padající pod UNESCO je unikátní památková rezervace lidové architektury s původními dřevěnými stavami - Vlkolínec. Navštívíme termální lázně Bešeňová a lázně s geotermální vodou Vrbov. Neopomeneme navštívit Belianskou jeskyni. Krásná čistá příroda, to je relaxace v Tatrách. 

Odjezdy Brno a okolí. Další odjezdová místa na vyžádání.

1. den

Odjezd v ranních hodinách z Brna. První den navštívíme skanzen Vlkolínec. Odpoledne příjezd do termálních lázní Bešeňová. Odpolední relaxace. V podvečer odjezd na ubytování. Večer ubytování v apartmánech.

2. den

Individuální program. Možnost výšlapů ze Starého Smokovce, kam Vás zaveze náš autobus. Večer svoz autobusem zpět na ubytování. Obdržíte soupis možných výletů do okolí.

3. den

Celodenní návštěva Spišského hradu, možnost pěších výletů v okolí. V podvečer návrat k ubytování.

4. den

Návštěva Belianské jeskyně, možnost výletů v okolí. V podvečer návrat zpět na ubytování.

5. den

Návštěva geotermálních lázní ve Vrbově. Po obědě odjezd směr ČR. 

Tatranská "divočina"

Fotolia 60564745 XS

Burácející vodopády. Zvlněné borové lesy zrcadlící se ve třpytivých jezerech. Svěží alpské louky lákají k odpočinku. Horské sluníčko se opírá do růžových tváří turistů.

Zhluboka dýchat je doslova povinné.

Vůně exotiky a přitom bezpečný pocit domova. Takové jsou Tatry. Mnoho let destinace pro nás nejbližší. V dnešní době již stejně cizokrajná jako Alpy.

Média a slavné osobnosti o Tatrách prohlašují:

 • Prestižní britský deník The Quardian doporučuje Vysoké Tatry mezi 10 nejlepšími destinacemi pro dobrodružnou dovolenou v Evropě.
 • USA Today a BBC zveřejnilo video turistů, chodících po zamrzlém, křišťálově čistém jezeře. Na první pohled máte pocit, že turisté jdou po vodní hladině.
 • Francouzský Le Monde popsal Tatry jako vyhledávané místo horolezci celé Evropy. I přes relativní nízkou nadmořskou výšku jsou zde velmi náročné trasy, silné a temperamentní
 • klima.
 • V roce 2011, při své návštěvě Tater, posvětil papež Jan Pavel II horolezecké lano.
 • V roce 2008 zavítala do Starého Smokovca královna Alžběta II. Na její počest v hotelu Starý Smokovec pojmenovali Čokoládovou kuličku
   Zájezdy do Tater

Užijte si i cestu do Tater:

 • Protáhněte ztuhlá záda
Gino Paradise v Bešeňové. Termální lázně, které vás dostanou. Nejdelší tobogány na Slovensku. Moderní rozsáhlý areál. Slevy pro velké skupiny. Další geotermální lázně jsou ve Vrbově.
 • Osada, kde se zastavil čas - Vlkolínec
Tento slovenský unikát je zapsán na seznamu UNESCO již 20 let. Skanzen Vlkolínec je živou vesnicí. V původních dřevěných domech žije na 30 obyvatel. 45 původních sedláckých domků. Lidi zde žíjí bez moderních výdobytků, pro vodu chodí k potoku. Vstupné do vesnice stojí 2 eura. Můžete se i ubytovat v některé z chalup k pronajmutí. Nutná rezervace.
Fotolia 60630764 XS
Skanzen Vlkolínec - UNESCO
 
 • Koruna Spišského Podhradí
Spišský hrad je nejrozsáhlejší hradní zřícenina ve Střední evropě (41 426m2). Na seznamu UNESCO je zapsána od roku 1993.
Lonely Planet zařadili hrad mezi 500 míst, které by měl vidět každý správný cestovatel. Doporučujeme vyzkoušet noční prohlídku hradu.
 
Fotolia 40133058 XS
Spišský hrad
 

Na co se cítíte? Aneb boj energie, touhy a rozumu

Na jednodenní výlet můžete vyrazit z jednoho z výchozích bodů pod horami - Tatranská Lomnica, Vysoké Tatry, Štrbské Pleso. Neváhejte vyzkoušet i vícedenní přechod. Celá řada horských chat na turistických trasách je otevřena celoročně.

Pokořte horské velikány

Kriváň, výstup na Rysy, Slavkovský štít nebo Téryho chata. To je čtyřlístek těch nejnáročnějších. Vyrazte brzy ráno. Rozptyl teplot je v Tatrách velký, proto se nespoléhejte na předpověď vysokých poledních teplot a přioblečte se. Bundu netáhnete zbytečně. Cestou se sice pořádně zapotíte, ale může vás překvapit i prudká změna počasí.

Necítíte se na vysokohorskou túru? Využijte lanovky nebo koloběžky.

Kritický třetí den

Hlava plná dojmů ze včerejšího výšlapu. Paty odřené dokrve. Svaly protestují při pohledu na zářivé štíty za oknem. Je čas na odpočinek.
Tajemné, mystické, pohádkové, černé, neprobádané...to všechno jsou přívlastky slovenských jeskyní. Jsou jich desítky a všechny stojí za návštěvu. V Tatrách a jejich okolí najdete:

 • Belianská jeskyně - ve Vysokých Tatrách jediná zpřístupněná. Patří mezi nejnavštěvovanější na Slovensku.
 • Demanovská jeskyně - trvalá ledová výzdoba, bizarní a mohutné tvary podzemních prostor.
 • Dobšinská ledová jeskyně - klenot světového dědictví UNESCO. Patří mezi nejvýznamnější ledové jeskyně na světě.
 • Važecká jeskyně - bohatá krápníková výzdoba, nálezy kostí jeskynních medvědů, vzácná fauna.
 • Bystrianská jeskyně – kouzelná živá krápníková výzdoba. Nástěnné vodopády, sintrová jezírka.
 • Domnica - nejdelší jeskyně Slovenského krasu, početné zastoupení netopýrů, bohatá sintrová výzdoba.

Zhoupněte se na laně

Překonejte svůj strach. Vyzkoušejte svou obratnost. Dospělí i děti. Návštěva lanového parku je příjemnou zábavou pro dny odpočinku. Vyzkoušejte Veveričí lanový park, park v AquaCity Poprad nebo lanový park v Tatranskej Kotlině. Hladinu adrenalinu a koutky do úsměvu vám zvedne každý z nich.

Vyzkoušejte svoji mušku

Vyzkoušejte si střelbu z profesionálních luků na vlastní kůži. Skvělá zábava pro školní skupiny. Ve Starém Smokovci. Pro děti i dospělé.

Dnes romantika, dříve mozole starých otců

Už jste se někdy plavili na pltích? Vyzkoušet si je můžete na dvou místech v Tatrách. Historie pltnictví má na Slovensku dlouhou tradici. Pltě neboli vory řídí pltníci odění v krojích. Dříve se tyto vory používaly k přepravě zboží i osob. Postupně byly nahrazeny jinými způsoby přepravy.

Dunajec - Červený Kláštor
10km
Více zatáček, peřejí, krásná příroda.
Mnoho turistů
www.pltnici.sk

Dunajec -Majere (Pieniny)
11 km
Plavba největším kaňonem ve střední Evropě.
www.pltnictvo.sk

Váh . Strečno
7 km
Široká řeka, hrady, železnice, silnice, mosty
Méně turistů
www.plte.strecno.sk

Váh – Piešťany
9 km
www.plteszm.sk

Orava – Oravský zámek
www.plte-orava.sk

Jezero nebo pleso?

Pleso je označení pro tatranské jezero ledovcového původu. Je jich kolem 80. Teplota vody v nich dosahuje v létě maximálně 15°C. V zimě se na nich tvoří led silný 50 cm.

5 NEJ jezer Vysokých Tater

 • NEJhlubší a NEJjvětší - Velké Hincovo jezero
 • NEJvýše položené - Modré pleso
 • NEJdéle zamrzlé - Vyšné Wahlenbergovo pleso
 • NEJvětší pleso celých Tarter - Mořské oko, na polském území

Mezi turistické perly patří Štrbské pleso, Popradské pleso, Velké Hincovo nebo Roháčské pleso.

V Tatrách je bezpočet dalších atrakcí. Muzea, skanzeny, aquaparky, botanická zahrada, horské trojkolky, výlety lanovkami, jízda na nafukovacích kolech a další. O tom si povíme zase příště. Příjemné výletování :)

Byli s námi na Slovensku

     

Zájezdy na Slovensko

{readmore:Číst dál}

 

Pojištění: 
Cestovní pojištění zajistíme na přání. U pojišťovny UNION, se kterou máme dlouhodobé smlouvy i pojištění proti úpadku. Před zájezdem dodáte seznam pojištěných osob s daty narození. My obratem seznam posíláme na pojišťovnu a v tom okamžiku jsou žáci pojištění. Kartičky pojištění a doklad k pojištění obdržíte v autobuse v den zájezdu. V případě zájmu si můžete kartičky vytisknout a rozdat žákům předem.
 
Doprava:
Plně vybavené autobusy s klimatizací, WC, kávovarem, DVD, mikrofonem, možnost nákupu teplých i studených nápojů u řidiče. Dopravní prostředky splňují veškeré evropské normy pro přepravu osob. 
 
Předběžná rezervace školního/firemního výletu
 1. Název školy/firmy
  Vypňte Vaše jméno.
 2. Kam chcete jet?
  Vypňte Vaše příjmení.
 3. Přibližný počet osob
  Vypňte Vaši adresu.
 4. Datum výletu
  Neplatný vstup
 5. Budete si přát cestovní pojištění?
 6. Kontaktní telefon
  Neplatný vstup
 7. Váš Email(*)
  Vyplňte Vaši emailovou adresu.
 8. Váš vzkaz(*)
  Neplatný vstup
 9. (*)
  Zaškrtněte ověřovací pole.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Žurnál Slovensko

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Neplatný vstup
zpracováním osobních údajů
Zaškrtněte pole prosím.