Školní zájezd Alsasko, Norimberk a Baden-Baden

Školní zájezd Francie

Nejžádanější destinace napříč všemi generacemi. Živoucí historie ruku v ruce se zábavou, mořem a zdravou gastronomií. Školní výlety a zájezdy do Francie.
Fotolia eifelka spring
Azuro
Fotolia 60325539 XS
Studenti budou žasnout. Kde to vlastně jsou? V zemi živých pohádek, kde se vinice z akvarelů prolínají do přítomnosti, hrady na kopcích šeptají svá tajemství čápům, hrázděné vesnice ověnčené svěžími muškáty jako vystřižené z Disneyovských příběhů.
Termín:
Délka: 
Doprava: 
Strava: 
Ubytování: 
Cena:
libovolný
4 denní
autobusová
snídaně, 
hotel F1
4 500 Kč, Brno

Detaily

Program
Německý dialekt, francouzský smysl pro módu vášeň pro foie gras a zelí, skvostná vína a báječné pivo.
 
Tato země vás nechá v úžasu. Kde to vlastně jste? 
 
V zemi živých pohádek, kde se vinice z akvarelů prolínají do přítomnosti, hrady na kopcích šeptají svá tajemství čápům, hrázděné vesnice ověnčené svěžími muškáty jako vystřižené z Disneyovských příběhů. 
 
Nejen gurmánský zájezd pro každého, kdo si rád v klidu a pohodě pochutná na některé z regionálních specialit v některé z vyhlášených hospůdek, kterou zapije světově proslulým alsaským bílým vínem. 
 
Součástí zájezdu jsou ochutnávky francouzských lahodných vín od místních vinařů a skvělých sýrů přímo ve výrobně.
 
Navštívíme také nejznámější alsaskou historickou památku hrad Chateau du Haut Koenigsbourg a seznámíme se s malebným historickým jádrem typického alsaského města Colmaru. Cestu do Francie nám zpestří návštěva Norimberku a na zpáteční cestě si odpočineme ve vyhlášených lázních města Baden - Baden. Sýry ochutnáme v městě Munster.

1. den

5.00 odjezd z Brna, přejezd přes ČR a SRN. Přejezd si zpestříme návštěvou Norimberku, kde nás čeká prohlídka města s průvodcem, oběd. Prostor bude také k návštěvě nejznámějších památek a atrakcí.
 
V Norimberku budete mít možnost navštívit:
 • Císařský hrad
 • Muzeum hraček
 • Dokumentační středisko nacismu
 • Dům Albrechta Dürera
 • Podzemní chodby a další atrakce
Ve večerních hodinách příjezd do Francie, ubytování v hotelu F1 v Colmaru. 

2. den

Dopoledne návštěva výrobny sýrů v Munsteru, ochutnávka a nákup sýrů. Oběd v Munsteru – typické jídlo choucroute - vydatné jídlo z kysaného zelí, uzenin, pečeného masa. Odpoledne prohlídka největšího hradu v Alsasku – Chateau du Haut Koenigsbourg. Hrad Château du Haut-Koenigsbourg je jednou z turisty nejvyhledávanější památkou v celé východní Francii.
 
Jde o velice rozsáhlý komplex, hrad zaujímá jeden a půl hektaru a působí opravdu impozantně. Hrad byl postaven na strategickém místě, kde se křížily důležité obchodní stezky – obilí a vína - ze severu na jih, a soli a stříbra - ze západu na východ. Za třicetileté války byl hrad značně poškozen Švédy, poté zpustl a zarostl lesem. Na konci 19. Století, kdy patřilo Alsasko Německu, se rozhodl císař Vilém II. vrátit hradu jeho dřívější slávu. Tak se podařilo dostat objekt do podoby odpovídající době třicetileté války. Postupně se Alsasko i s hradem dostalo opět do rukou Francouzů a Haut-Koenigsbourg byl vyhlášen francouzskou národní kulturní památkou. Za návštěvu stojí venkovní i vnitřní prostory hradu, krásný je i výhled na pohoří Vogézy. Následuje příjezd do hotelu a nocleh Formule 1. 

3. den

Colmar – prohlídka města, především části zvané Petite Venise - Malé Benátky, odpoledne vesnice Eguisheim, návštěva vinařství, ochutnávka vín u místního vinaře, společná večeře. Nocleh Formule 1.
 

4. den

odjezd z Francie, návštěva vyhlášeného lázeňského města Baden - Baden, možnost návštěvy lázní. Kolem 22.00 návrat do Brna. 
Cena zahrnuje:
 • Autobusovou dopravu plně vybaveným autokarem - dvd, wc, klimatizace, kávovar, mikrofon, polohovatelné sedačky
 • Služby profesionálního průvodce
 • 2 nocleh ve dvou nebo třílůžkových pokojích Formule 1
 • Cestovní pojištění UNION včetně storna zájezdu
 • Časopisy v autobusech
 • Mapy, informační materiály
 • Zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku UNION

příplatky možné:
 • Jednolůžkový pokoj 1 400 Kč za osobu a pobyt
 • Snídaně 250 Kč na osobu a pobyt
 • třílůžkový pokoj - sleva 400 Kč na osobu a potyt
Pojištění
Cestovní pojištění zajistíme na přání. U pojišťovny UNION, se kterou máme dlouhodobé smlouvy i pojištění proti úpadku. Před zájezdem dodáte seznam pojištěných osob s daty narození. My obratem seznam posíláme na pojišťovnu a v tom okamžiku jsou žáci pojištění. Kartičky pojištění a doklad k pojištění obdržíte v autobuse v den zájezdu. V případě zájmu si můžete kartičky vytisknout a rozdat žákům předem.
Doprava
Plně vybavené autobusy s klimatizací, WC, kávovarem, DVD, mikrofonem, možnost nákupu teplých i studených nápojů u řidiče. Dopravní prostředky splňují veškeré evropské normy pro přepravu osob. 
 
Předběžná rezervace školního/firemního výletu
 1. Název školy/firmy
  Vypňte Vaše jméno.
 2. Kam chcete jet?
  Vypňte Vaše příjmení.
 3. Přibližný počet osob
  Vypňte Vaši adresu.
 4. Datum výletu
  Neplatný vstup
 5. Budete si přát cestovní pojištění?
 6. Kontaktní telefon
  Neplatný vstup
 7. Váš Email(*)
  Vyplňte Vaši emailovou adresu.
 8. Váš vzkaz(*)
  Neplatný vstup
 9. (*)
  Zaškrtněte ověřovací pole.
 
 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Neplatný vstup
zpracováním osobních údajů
Zaškrtněte pole prosím.