Kolektivní zájezd: Jezera Solné komory, Grossglockner, Vysoké Taury

Školní zájezd Rakousko

Malebná preciznost a vřelá pohostinnost rakušanů. Podtržena pravým vídeňským řízkem a tradiční kávou pro paní učitelku. Školní výlety a zájezdy do Rakouska.
 
Stavba silnice na nejvyšší horu Rakouska rozhýbala rakouskou ekonomiku a vyzdvihla Rakousko jako ráj turistického ruchu na mezinárodní scéně. Podmanivá a nezapomenutelná příroda i malebné vesnice a městečka. 
 
Termín:
Délka: 
Doprava: 
Strava: 
Ubytování: 
Cena:
libovolný
jednodenní
autobusová
snídaně
horský penzion
 

Detaily

Program
Alpské louky a jezera zrána...a odpoledne z očí do očí nejvyššímu Rakouskému velikánu - Grossglockneru u jehož nohou leží ledovec Pasterze. Jedna z nejvíce navštěvovaných oblastí Rakouska - Salzkammergut - Solná komora, vyhlídková silnice na Grossglockner (na druhém místě návštěvnosti památek v Rakousku) s výhledem na ledovec Pasterze, Vysoké Taury a návštěva Salzburgu.

Autobusový skupinový zájezd do Rakouska s lehkou turistikou, výjezdy lanovkou, skvělou rakouskou kuchyní, gurmánskými specialitami a úchvatnými pohledy na rakouské tří a čtyřtisícovky a relaxací ve špičkovém lázeňském komplexu Tauern Spa. Kontrast čtyř vegetačních pásem zdoláme autobusem během několika hodin.

Nechybí malebná lázeňská a jezerní městečka Gmunden, Bad Ischl a barokní Salzburg - rodiště Mozarta.

1. den

Odjezd v ranních hodinách směr Salzkammergut (Solná komora, UNESCO). Na břehu jezera Traunsee navštívíme městečko Gmunden, které proslulo výrobou keramiky a přilehlý jezerní hotel Orth. Pokračujeme autobusem kolem nádherných jezer do císařského lázeňského městečka Bad Ischl, kde si také uděláme krátkou přestávku. Možnost návštěvy císařské vily, kterou navštěvoval František Josef I se svojí milovanou ženou Alžbětou Bavorskou - zvanou Sisi. Přejezd Alpami a kolem jezer do Salzburgu, prohlídka města s průvodcem. Barokní město biskupů, kde můžete navštívit středověkou pevnost Hohensalzburg, nejlépe zachovalou v Evropě, řadící se na první místo mezi turistickými atrakcemi v Rakousku. Podíváme se kde se narodil a kde byl pokřtěn Mozart, ochutnáme pravé Mozartovy koule, projdeme si zahrady zámku Mirabell a řekneme si o nejvýznamnějších představitelích města. Přejezd do města Kaprun, kde se nachází náš hotel. Den zakončíme večeří a osobním volnem.

2. den

Po zaslouženém odpočinku a vydatné snídani se sami rozhodnete následuje výjezd lanovkou na Kitzensteinhorn, nebo návštěvu městečka Zell am See či lehkou turistiku v okolní přírodě. Ve měste Zell am See je možné využít lanovku na vrchol Schmittenhöhe. Odpoledne možnost návštěvy Tauern Spa - druhých největších lázních v Rakousku.

3. den

Po snídani třetí den nás čeká brzký odjezd z hotelu. Celý den je zasvěcen vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse. Silnice má 48 km a nabízí jedny z nejkrásnějších panoramat a pohledů v srdci národního parku Hohe Tauren (Vysoké Taury). A to není vše. Po cestě Vás čekají naučné výstavy popisující stavbu silnice, faunu a floru, přírodní poměry, výstava veteránů, vodopády, dětská hřiště a pohodlné restaurace. Konečnou stanicí je vyhlídka císaře Františka Josefa I, ve výšce 2369 m s výhledem na nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner a ledovec Pasterze. Návrat ke škole ve večerních hodinách.

Pojištění
Cestovní pojištění zajistíme na přání. U pojišťovny UNION, se kterou máme dlouhodobé smlouvy i pojištění proti úpadku. Před zájezdem dodáte seznam pojištěných osob s daty narození. My obratem seznam posíláme na pojišťovnu a v tom okamžiku jsou žáci pojištění. Kartičky pojištění a doklad k pojištění obdržíte v autobuse v den zájezdu. V případě zájmu si můžete kartičky vytisknout a rozdat žákům předem.
Doprava
Plně vybavené autobusy s klimatizací, WC, kávovarem, DVD, mikrofonem, možnost nákupu teplých i studených nápojů u řidiče. Dopravní prostředky splňují veškeré evropské normy pro přepravu osob. 
 
Předběžná rezervace školního/firemního výletu
 1. Název školy/firmy
  Vypňte Vaše jméno.
 2. Kam chcete jet?
  Vypňte Vaše příjmení.
 3. Přibližný počet osob
  Vypňte Vaši adresu.
 4. Datum výletu
  Neplatný vstup
 5. Budete si přát cestovní pojištění?
 6. Kontaktní telefon
  Neplatný vstup
 7. Váš Email(*)
  Vyplňte Vaši emailovou adresu.
 8. Váš vzkaz(*)
  Neplatný vstup
 9. (*)
  Zaškrtněte ověřovací pole.
 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Neplatný vstup
zpracováním osobních údajů
Zaškrtněte pole prosím.